ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 серпня 2015 р.м. ХерсонСправа № 821/2187/15-а Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді: Кисильової О.Й.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м.Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпродторг-сервіс" про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу платника податків,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області (далі - позивач, ДПІ у м. Херсоні) звернулась з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпродторг-сервіс" (далі - відповідач), в якому просить стягнути кошти з рахунків відповідача у банках, що його обслуговують, та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу в загальній сумі 19477,40 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що за результатами здійснення фінансово-господарської діяльності ТОВ "Укрпродторг-сервіс" має податковий борг по авансовим внескам з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 19477,40 грн. Відповідач податковий борг не сплатив, а тому ДПІ у м. Херсоні просить стягнути заборгованість в судовому порядку.
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності (ч. 4 ст. 122 КАС України).
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив, заперечень на позов не надав. Разом з тим, 20.07.2015 р. та 05.08.2015 р. на адресу ТОВ "Укрпродторг-сервіс" (АДРЕСА_1, 73003) направлено копію ухвали про відкриття провадження та закінчення підготовчого провадження та судову повістку, однак поштові відправлення повернулись з відміткою "за закінченням строку зберігання, адресат не з'явився за повідомленням".
Згідно із ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Так, зі Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців вбачається, що місцезнаходженням юридичної особи (ТОВ "Укрпродторг-сервіс") є: 73000, Херсонська область, м. Херсон, вул.9 Січня, буд.15, кімната 306.
У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином (ч. 11 ст. 35 КАС України).
З огляду на викладені обставини, суд приходить до висновку, що ТОВ "Укрпродторг-сервіс" було належним чином повідомлено про дату, час і місце розгляду справи.
Згідно із ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Пунктом 6 статті 128 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
За таких обставин суд вважає за можливе розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрпродторг-сервіс" зареєстровано як юридична особа 02.11.2010 р. та як платник податків на даний час перебуває на обліку в ДПІ у м.Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України у складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступний дванадцятимісячний період. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.
При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з березня поточного звітного (податкового) року по лютий наступного звітного (податкового) року включно.
Судом встановлено, що 28.02.2014 р. ТОВ "Укрпродторг-сервіс" до ДПІ у м. Херсоні надано податкову декларацію з податку на прибуток приватних підприємств за 2013 рік.
У вказаній декларації відповідач самостійно визначив загальну суму авансового внеску, що підлягатиме сплаті щомісячно, в розмірі 7059 грн.
Згідно із положеннями ст.57 ПК України грошове зобов'язання вусумі 7059 грн. вважається узгодженим.
Із розрахунку виникнення податкового боргу, який надано ДПІ у м. Херсоні, вбачається, що ТОВ "Укрпродторг-сервіс" не сплачувало авансові внески з податку на прибуток приватних підприємств протягом 3 кварталів, у зв'язку з чим виникла заборгованість у сумі 21177 грн. Так як відповідачем частково сплачено грошові зобов'язання в сумі 1699,60 грн., сума боргу складає 19477,40 грн., що підтверджується обліковою карткою платника податку.
Згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 59.1 статті 59 ПК України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Між тим, у разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається) (п. 59.5 ст. 59 ПК України).
На виконання вимог податкового законодавства контролюючим органом було сформовано податкову вимогу форми "Ю" від 26.03.2015 р. № 1771-23 на суму 5359,40 грн. та направлено її засобами поштового зв'язку.
Вжиті податковою інспекцією заходи не привели до погашення відповідачем податкового боргу.
Положеннями ст. 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законодавством.
За змістом п. 95.1 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктами 95.3 та 95.4 ст. 95 ПК України визначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків здійснюється за рішенням суду.
Згідно п. 95.2 ст. 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
За приписами ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Доказів виконання зобов’язання щодо сплати заборгованості в сумі 19477,40 грн., заявленій до стягнення, відповідачем до суду не надано, доводи контролюючого органу щодо наявності такої заборгованості відповідачем не спростовані.
Приймаючи до уваги викладені обставини, суд вважає вимоги ДПІ у м. Херсоні обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.2, 7, 17, 94, 161-163 КАС України, суд, -
постановив :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпродторг-сервіс" (код ЄДРПОУ 37359668) у банках, що його обслуговують, та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення заборгованості по авансовим внескам з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 19477 (дев'ятнадцять тисяч чотириста сімдесят сім) грн. 40 коп. до державного бюджету (код платежу 11024000, отримувач: УДКСУ у Херсонській області, код 37959779, банк ГУДКС МФО 852010).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.
кат. 8.2.3
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2015 |
Оприлюднено | 27.08.2015 |
Номер документу | 48840153 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Кисильова О.Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні