18/556пн
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2009 р. № 18/556пн
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Божок В.С.- головуючого,
Данилова Т.Б.,Рогач Л.І.
розглянувши матеріали касаційної скаргиРегіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області
на рішеннягосподарського суду Луганської області від 25.12.2006
у справігосподарського суду Луганської області
за позовомПриватного підприємства "Горрембуд"
доТовариства з обмеженою відповідальністю "Спецтехстрой"
провизнання договору дійсним та визнання прав власності
в судовому засіданні взяли участь представники:
від позивача:не з'явилися
від відповідача:не з'явилися
від РВ ФДМУ по Луганській областіне з'явилися
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Луганської області від 25.12.2006 позовні вимоги задоволено.
Визнано дійсним договір купівлі-продажу нерухомого майна від 03.11.2005, укладений ТОВ "Спецтехстрой" та ПП "Горрембуд".
Визнано право власності за ПП "Горрембуд" на об'єкт незавершеного будівництва - учбово-тренувальний комплекс, який знаходиться за адресою: смт. Ювілейне м. Луганська, вул. Артема, 4.
Не погоджуючись з судовим рішенням РВ ФДМУ по Луганській області звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою і просить його скасувати, посилаючись на те, що судом порушені норми процесуального права, зокрема, його не залучено до участі у справі, а прийняте рішення стосується його прав та обов'язків як продавця за договором купівлі - продажу об'єкта незавершеного будівництва на аукціоні від 31.03.2005, який посвідчений нотаріально та зареєстрований в реєстрі за №219.
Колегія суддів, приймаючи до уваги межі перегляду справи в касаційній інстанції, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм процесуального права при винесенні оспорюваного судового акта, знаходить необхідним касаційну скаргу задовольнити.
Відповідно до ст. 107 Господарського процесуального кодексу України сторони у справі мають право подати касаційну скаргу, а прокурор касаційне подання на рішення місцевого господарського суду, що набрало законної сили.
Касаційну скаргу мають право подати також особи, яких не було залучено до участі у справі, якщо суд прийняв рішення, що стосується їх прав і обов'язків.
За твердженням РВ ФДМУ по Луганській області прийняте господарським судом рішення зачіпає його права та стосується його обов'язків як продавця за договором купівлі-продажу об'єкта незавершеного будівництва на аукціоні від 31.03.2005 –учбово-тренувального корпусу.
Відповідно до ст.27 Закону України "Про приватизацію державного майна" відчуження майна (акцій), обтяжених передбаченими у цій частині зобов'язаннями, можливо виключно за згодою державного органу приватизації, який здійснює контроль за їх виконанням.
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Луганській області згоду на укладення договору купівлі-продажу нерухомого майна від 03.11.2005 не надавало.
Однак, цьому не надано належної правової оцінки, а також РВ ФДМУ по Луганській області не було залучено до участі у справі.
Господарський суд також достеменно не встановив, чи дійсно відповідач ухилявся від нотаріального посвідчення договору та чи були у нього на час продажу об'єкта незавершеного будівництва –учбово-тренувального комплексу, який знаходиться за адресою: смт. Ювілейне м.Луганська, вул. Артема,4 правовстановлюючі документи на цей об'єкт.
Відповідно до ст.11110 Господарського процесуального кодексу України підстави для скасування або зміни рішення місцевого чи апеляційного господарського суду або постанови апеляційного господарського суду є порушення або неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.
Порушення норм процесуального права є в будь-якому випадку підставою для скасування рішення місцевого або постанови апеляційного господарського суду, якщо господарський суд прийняв рішення або постанову, що стосується прав і обов'язків осіб, які не були залучені до участі в справі.
Зважаючи на те, що відповідно зі ст. 1117 Господарського процесуального кодексу України касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні господарського суду, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, тому рішення у справі підлягає скасуванню, а справа передачі на новий розгляд господарському суду.
Відповідно до роз'яснень Пленуму Верховного Суду України, викладених у пункті 1 постанови від 29.12.1976 № 11 "Про судове рішення", рішення є законним тоді, коли суд, виконавши всі вимоги процесуального законодавства і всебічно перевіривши всі обставини справи, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин.
При новому розгляді справи принагідно повно та всебічно вияснити всі обставини справи, дати їм належну правову оцінку та постановити законне та обґрунтоване рішення.
ПОСТАНОВИВ :
Касаційну скаргу задовольнити.
Рішення від 25.12.2006 господарського суду Луганської області зі справи № 18/556пн скасувати.
Справу направити на новий розгляд до господарського суду Луганської області.
Головуючий В.С. Божок
Судді Т.Б.Данилова
Л.І.Рогач
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2009 |
Оприлюднено | 08.10.2009 |
Номер документу | 4887048 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Божок В.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні