Ухвала
від 20.08.2015 по справі 909/919/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

20 серпня 2015 р. Справа № 909/919/15

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Ткаченко І. В., розглянувши матеріали за позовом науково-виробничого малого приватного підприємства "Ніна" (ідентифікаційний код 13302091) про стягнення з публічного акціонерного товариства "Тростянецький м'ясокомбінат" (ідентифікаційний код 00443128) 84 413 грн 15 коп. за договором поставки,

в с т а н о в и в:

НВМПП "Ніна" звернулось до господарського суду Івано-Франківської області із позовом про стягнення з ПАТ "Тростянецький м'ясокомбінат" 84 413 грн 15 коп. за договором поставки.

Згідно з ч. 1 ст. 56 ГПК України, позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 57 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

За змістом Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05 березня 2009 р., розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв'язку.

Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані суду в оригіналі.

Статтею 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" визначений статус відомостей, що містяться у Єдиному державному реєстрі Так, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", відомості про юридичну особу або фізичну особу-підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

За змістом п. 3.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26 грудня 2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи-підприємця визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (стаття 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців").

Таким чином, у випадках, передбачених статтею 56 ГПК України, місцезнаходження (місце проживання) відповідача визначається за даними його державної реєстрації як суб'єкта господарювання.

Як доказ надсилання відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів позивач надав суду копії опису вкладення до цінного листа та фіскального чеку, згідно з даними яких у графі "кому" зазначено: "м'ясокомбінат", а у графі куди: "24300 Тростянець".

Однак, у позовній заяві позивач зазначив, таку адресу місцезнаходження відповідача: 76005, Івано-Франківська обл., м. Івано-Франківськ, вул. С. Петлюри, 10.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Отже, позовну заяву НВМПП "Ніна" і додані до неї документи слід повернути без розгляду із зазначених вище підстав.

Згідно з ч. 3 ст. 63 ГПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Керуючись статтями 63, 86 ГПК України, суд

у х в а л и в:

позовну заяву науково-виробничого малого приватного підприємства "Ніна" про стягнення з публічного акціонерного товариства "Тростянецький м'ясокомбінат" 84 413 грн 15 коп. за договором поставки та додані до неї документи - повернути без розгляду.

Суддя                                                                                          Ткаченко І. В

Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"


20.08.15

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення20.08.2015
Оприлюднено27.08.2015
Номер документу48876037
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/919/15

Ухвала від 20.08.2015

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Ткаченко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні