П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Вінниця
17 серпня 2015 р. Справа № 802/1428/15-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Крапівницької Н.Л.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом: Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій області до: малого приватного підприємства "Марина" про: стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В :
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулась Вінницька об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Вінницькій області з позовом до малого приватного підприємства "Марина" про стягнення податкового боргу.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за відповідачем рахується податковий борг в сумі 24712,96 грн. зі сплати єдиного податку, збору за спеціальне використання води та орендної плати за землю.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак надав клопотання в якому просив провести розгляд справи в порядку письмового провадження, додатково зазначивши, що заявлені підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання пвоторно не з'явився, уповноваженого представника не направив, адже на адресу суду повернутись конверти з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання" та "за зазначеною адресою не проживає".
Згідно з ч.11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
За приписами ч.6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, суд вважає за можливе провести розгляд справи в порядку письмового провадження, у зв'язку з чим, фіксування судового засідання, згідно з ст. 41 КАС України, за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Мале приватне підприємство "Марина" зареєстроване за ідентифікаційним кодом 23062392, за адресою вул. Леніна, буд.27-а, смт.Сутиски, Тиврівський район, Вінницька область.
Як свідчать матеріали справи, за відповідачем рахується заборгованість в сумі 24712,96 грн., з них 170 грн. зі сплати єдиного податку, 90,06 грн. зі сплати боргу за збір за спеціальне використання води та 24452,90 грн. зі сплати орендної плати за землю.
Вказана сума заборгованості виникла внаслідок прийнятих податкових повідомлень-рішень від 17.06.2014 № НОМЕР_1 про нарахування штрафної (фінансової) санкції з єдиного податку в сумі 170 грн. та за № НОМЕР_2 про нарахування штрафної (фінансової) санкції зі збору за спеціальне використання води в сумі 170 грн. Прийнятих на основі висновку камеральної перевірки даних задекларованих у податковій звітності ПП "Марина" за 1 квартал 2014, результат якого оформлений актом №291/2204/23062392 від 06.06.2014 (а.с.15-17).
На виконання встановленого обов'язку відповідачем подано податкові декларації з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2013 та 2014.
Окрім того, надані до суду матеріали також свідчать про те, що Вінницькою ОДПІ сформовано податкову вимогу форми "Ю" від 28.02.2014 № 16-11, якою визначено суму узгодженого грошового зобов'язання в сумі 2874,50 грн. (а.с.28).
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив з наступного.
В силу вимог пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
За приписами п.36.1-п.36.3 ст. 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
У відповідності до п.54.1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно з п. 58.1 ст. 58 ПК України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
За змістом п.58.2 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг, що передбачає абз. 2 п.58.3 ст.58 ПК України.
Пунктом 59.1 статті 59 ПК України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Дослідивши матеріали справи в розрізі вказаних норм судом встановлено, що за відповідачем рахується заборгованість в сумі 24712,96 грн., з них 170 грн. зі сплати єдиного податку, 90,06 грн. зі сплати боргу за збір за спеціальне використання води та 24452,90 грн. зі сплати орендної плати за землю.
Згідно з п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Таким чином, беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму заборгованості в відповідач у встановлені строки до бюджету не сплатив, наявність вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення станом на день розгляду справи не надано, відтак, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та доцільність задоволення позову в повному обсязі відповідно до заявлених вимог.
Відповідно до положень статей 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 86 КАС України).
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з малого приватного підприємства "Марина" (код ЄДРПОУ 23062392, Вінницька область, Тиврівський район, с.м.т. Сутиски, вул. Леніна, буд.27-а) кошти у рахунок погашення податкового боргу в сумі 24712,96 грн. (двадцять чотири тисячі сімсот дванадцять гривень 96 копійок), перерахуваши користь місцевого бюджету.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя /підпис/ ОСОБА_1
Згідно з оригіналом Суддя
Секретар
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.08.2015 |
Оприлюднено | 27.08.2015 |
Номер документу | 48880460 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Крапівницька Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні