cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022, м. Харків, проспект Леніна, б.5, inbox@lg.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
20 серпня 2015 року Справа № 922/3682/15
Провадження № 1/913/333/15
За позовом Приватного акціонерного товариства "Енергохіммаш", м. Сєвєродонецьк Луганської області
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганське енергетичне об'єднання", м. Луганськ
про стягнення 83772 грн. 44 коп.
Суддя Зюбанова Н.М.
Секретар судового засідання Антонова І.В.
В засіданні брали участь:
від позивача - представник не прибув;
від відповідача - представник не прибув;
Суть спору: про стягнення з відповідача 83772 грн. 44 коп. боргу, який утворився при розрахунках за договорами про спільне використання технологічних електричних мереж № 7С від 01.01.2010 та № ДСВ7С від 27.01.2014.
У відповідності до ухвали господарського суду Харківської області від 26.06.2015 за територіальною підсудністю до господарського суду Луганської області надійшли матеріали справи № 922/3682/15, які за автоматичним розподілом передані на розгляд судді Зюбановій Н.М.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного.
Так, між Відкритим акціонерним товариством "Енергохіммаш" (позивач у справі), як Власником, та Товариством з обмеженою відповідальністю "Луганське енергетичне об'єднання" (відповідач у справі), як Користувачем, у 2010 році був укладений договір про спільне використання технологічних електричних мереж № 7С (далі - договір), за умовами п. 1.1 якого Власник зобов'язався надавати послуги з утримання технологічних електричних мереж спільного використання для забезпечення технічної можливості передачі (транзиту) електричної енергії в точки приєднання електроустановок Користувача або інших суб'єктів господарювання, передачу електричної енергії яким забезпечує Користувач, а Користувач - своєчасно сплачувати вартість послуг Власника з утримання технологічних електричних мереж спільного використання відповідно до умов Договору.
Відповідно до п. 2.4 договору, власник мереж зобов'язаний щомісяця до 5 дня періоду, наступного за розрахунковим, надавати Користувачу рахунок на оплату послуг з утримання технологічних електричних мереж спільного використання два примірники Акту про обсяг переданої електричної енергії та два примірники Акту прийому-здачі наданих послуг, оформлених з боку Власника мереж.
За умовами п. 3.1 договору сторони дійшли згоди про те, що Власник мереж має право на отримання від Користувача плати за послуги з утримання технологічних електричних мереж спільного використання, визначеної відповідно до Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затвердженої постановою НКРЕ від 12.06.2008 № 691, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.08.2008 за № 732/15423.
Згідно п. 4.1 договору, Користувач зобов'язується здійснювати оплату за послуги з утримання технологічних електричних мереж спільного використання, належних Власникові мереж, в строк, встановлений Договором.
Пунктом 7.1 Договору передбачено, що розрахунковим вважається період з 1 числа поточного місяця до 1 числа наступного місяця.
Порядок розрахунку вартості послуг з утримання технологічних електричних мереж спільного використання наведено в додатку "Порядок обрахування плати за послуги з утримання технологічних електричних мереж спільного використання", який розроблено відповідно до Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затвердженої постановою НКРЕ України від 12.06.2008 № 691, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.08.2008 за № 732/15423 (п. 7.2 договору).
Оплата Користувачем послуг з утримання технологічних електричних мереж спільного використання здійснюється шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Власника мереж на підставі Рахунку, виставленого Власником мереж Користувачу. Власник мереж виставляє Рахунок після підписання Сторонами Акту прийому-здачі наданих послуг. Користувач сплачує Рахунок протягом десяти днів, починаючи з дня його отримання від Власника мереж (п. 7.3 договору).
Як зазначено у п. 9.4 Договору, він укладається на строк до 31.12.2010 та вважається продовженим на кожний наступний календарний рік на тих же умовах, якщо за місяць до закінчення цього строку не буде заявлено однією із Сторін про відмову від договору або його перегляд. Договір може бути розірвано достроково за згодою Сторін або в інших випадках, передбачених законодавством. Договір втрачає чинність у разі переходу права власності (права господарського відання) на технологічні електричні мережі спільного використання від Власника мереж до іншої особи з дати такого переходу.
Матеріалами справи підтверджено, що позивач на виконання умов вказаного договору надав відповідачу відповідні послуги з передачі електричної енергії технологічними електричними мережами в точки приєднання електроустановок користувача у періоді з травня по грудень 2013 року на суму 29697 грн. 30 коп.
Як свідчить зміст позову, предметом спору у справі також є заборгованість у сумі 54075 грн. 14 коп., яка утворилась при розрахунках за подібним договором про спільне використання технологічних електричних мереж № ДСВ 7 С від 27.01.2014 за період з січня 2014 року по травень 2015 року.
Відповідачем надані у вказаний період послуги не були оплачені, у зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість у загальній сумі 83772 грн. 44 коп., за стягненням якої позивач звернувся до суду.
Встановивши фактичні обставини справи, суд дійшов висновку про повну обґрунтованість позову з огляду на наступне.
Так, згідно ч. 1 ст. 173 ГК України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених Господарським кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), а інший суб'єкт має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до ст. 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Згідно ст.ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання не допускається, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов, що передбачені договором, вимогами Цивільного кодексу України, тощо.
Укладені сторонами договори за своєю правовою природою є договорами на надання послуг, правове регулювання яких здійснюється, зокрема, ст. 901 ЦК України, за якою за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Частиною 1 статті 903 ЦК України передбачено, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Статтею 530 ЦК України встановлено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Матеріалами справи підтверджено, що на виконання умов договорів № 7С та № ДСВ 7 С позивач надав відповідачу послуги з передачі електричної енергії технологічними електричними мережами в точки приєднання електроустановок користувача у періоді з травня по грудень 2013 року на суму 29697 грн. 30 коп. та на суму 54075 грн. 14 коп. з січня 2014 року по травень 2015 року відповідно.
За результатами обліку вартості наданих послуг на суму 83772 грн. 44 коп. позивач оформив акти прийому-здачі наданих послуг та відповідні рахунки до них, які були надіслані відповідачу, що підтверджено документально.
Втім, зобов'язання по оплаті послуг з утримання технологічних мереж у сумі позову в обумовлені договорами строки відповідачем не були виконані у повному обсязі та вчасно, тому вимоги позивача є обґрунтованими та задовольняються повністю. Судові витрати по сплаті судового збору у справі на суму 1827 грн. 00 коп. покладаються на відповідача згідно зі ст.49 ГПК України.
На підставі викладе ного, керуючись ст.ст. 49, 75, 82, 84, 85 ГПК України, суд
в и р і ш и в :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганське енергетичне об'єднання", м. Луганськ, кв. Гайового, б. 35А, ідент. код 31443937 на користь Приватного акціонерного товариства "Енергохіммаш", м. Сєвєродонецьк Луганської області, вул. Промислова, буд. 28, ідент. код 05777012 - 83772 грн. 44 коп. боргу та 1827 грн. 00 коп. судового збору, видати на виконання наказ позивачу після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 21.08.2015.
Суддя Н.М.Зюбанова
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2015 |
Оприлюднено | 27.08.2015 |
Номер документу | 48887410 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Зюбанова Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні