Дело№522/14691/15-к
1-кс/522/12818/15
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Одеса 03.08.2015 року
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого СЧ СВ УМВС України на Одеській залізниці ОСОБА_3 та старшого прокурора відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , розглянув клопотання та матеріали кримінального провадження № 12015160790000026, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.03.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 та ч. 1 ст. 364 КК України, про арешт майна,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні слідчого відділу УМВС України на Одеській залізниці знаходяться матеріали кримінального провадження № 12015160790000026 від 04.03.2015 року за ознаками складів кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364 та ч. 1 ст. 366 КК України.
Підставою для внесення відомостей до ЄРДР стала заява ОСОБА_5 про вчинення службовими особами митниці за попередньою домовленістю із невстановленими особами приватних підприємств правопорушень, пов`язаних із незаконними експортними та імпортними операціям, спрямованими на ухилення від сплати обов`язкових платежів до державного бюджету України.
Під час досудового слідства встановлено, що певними особами приватних структур, дані яких не розголошуються з метою збереження таємниці слідства за попередньою домовленістю із службовими особами структурних підрозділів митних постів Міндоходів України та брокерських підприємств з метою ухилення від сплати обов`язкових платежів до держбюджету України під час здійснення експортних операцій із соняшниковою олією, макухою, тощо у великих об`ємах, склали план та розподілили злочинні ролі.
Так, невстановлені особи приватних структур, які є постачальниками вказаної продукції за кордон, згідно відведеної ним злочинним планом ролі, під приводом офіційного працевлаштування та отримання стабільного заробітку у розмірі 1500 гривень у місяць вмовили раніше засудженого ОСОБА_6 підписати у простій формі довіреність на реєстрацію ТОВ «Арлінгтон» код 39310582 та ТОВ «Сілар» 39236957, не повідомивши останнього про свої злочинні наміри, спрямовані на ухилення від сплати обов`язкових платежів до держбюджету.
ОСОБА_6 , не маючи економічної освіти та довіряючи особам про здійснення оформлених на нього в майбутньому підприємств законної діяльності та офіційного працевлаштування, підписав підготовлені заздалегідь та роздруковані невстановленими особами у простій формі дві довіреності на реєстрацію вигаданих ними назв підприємств ТОВ «Арлінгтон» та ТОВ «Сілар».
В подальшому невстановлені особи, на підставі отриманої від ОСОБА_6 довіреності, відкрили у АБ «Південний» рахунки ТОВ «Сілар» та ТОВ «Арлінгтон» та зареєстрували вказані підприємства у відповідних державних органах, отримавши свідоцтво платника ПДВ, печатки, тощо, які залишили собі для реалізації злочинного плану, повідомивши ОСОБА_6 про здійснення ними самостійної начебто законної фінансово-господарської діяльності вказаних підприємств, не повідомляючи реальний мотив реєстрації вказаних підприємств.
Далі невстановлені особи за попередньою домовленістю із службовими особами структурних підрозділів митних органів України та брокерських підприємств в період березня квітня 2015 року за допомогою документів ТОВ «Арлінгтон» та ТОВ «Сілар» без відома його директора, засновника та бухгалтера в одній особі ОСОБА_6 експортували макуху та масло соняшникове у великому об`ємі, які вказані підприємства згідно звітів ніколи не закуповували, не виробляли та не перероблювали, що свідчить про ухилення реальними виробниками вказаного від сплати обов`язкових платежів до держбюджету.
Допитаний по матеріалам провадження ОСОБА_6 повідомив, що до діяльності вказаних підприємств він не має жодного відношення, підприємства ТОВ «Сілар» та ТОВ «Арлінгтон» у яких він виступив засновником, директором та бухгалтером в одній особі на нього були зареєстровано під приводом офіційного працевлаштування та отримання начебто офіційного заробітку у розмірі 1500 гривень в місяць. Реєстрацією підприємств він ніколи не займався, печатки підприємств не отримував та ніколи ними не розпоряджався, договори із брокерськими підприємствами на надання брокерських послуг він не укладав, до митних органів їх не подавав, олію соняшникову та макуху ніколи не закуповував та не експортував, банківські рахунки у АБ «Південний» не відкривав. Про те, що ТОВ «Арлінгтон» та ТОВ «Сілар» здійснювали експортні операції йому стало відомо під час досудового слідства.
Крім того, під час досудового слідства встановлено, що невстановленими особами надано підроблений договір, згідно якого ТОВ «Арлінгтон» продало, а ТОВ «Кросс-мастер» придбало масло соняшникове, що знаходиться на території ДП «ІМТП» база наливних вантажів, резервуар № 3 у кількості 269,3 тонн. Згідно матеріалів провадження встановлено, що від імені ТОВ «Кросс-мастер» підписався ОСОБА_7 , який при пред`явленні вказаного договору, як і ОСОБА_6 пояснив, що бачить його уперше та ніколи не підписував. Згідно банківської роздруківки ТОВ «Кросс-мастер» ніколи не перераховувало на рахунки ТОВ «Арлінгтон» грошові кошти за олію соняшникову.
03.08.2015 слідчий СЧ СВ УМВС України на Одеській залізниці ОСОБА_3 звернувся до Приморського районного суду м. Одеси з клопотанням про накладення арешту на вантаж ТОВ «Арлінгтон» по матеріалам кримінального провадження № 12015160790000026 внесеним до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.03.2015, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366 та ч. 1 ст. 364 КК України.
Розглянувши клопотання слідчого, погодженого із прокурором, вивчивши надані матеріали кримінального провадження за № 12015160790000026, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.03.2015 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364 та ч.1 ст. 366 КК України, вважаю необхідним задовольнити клопотання прокурора, з наступних підстав.
Згідно ст. 171 КПК України : З клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор... У клопотанні прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави, у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати …До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор обґрунтовує доводи клопотання… Клопотання прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна...».
Крім того, згідно вивчених матеріалів кримінального провадження встановлено, що фактичним власником вантажу олія соняшникова є ТОВ «Арлінготон» в особі ОСОБА_6 , який не проти арешту вказаного вантажу.
В даному випадку, у клопотанні про арешт майна зазначено підстави, у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт майна. До клопотання додані копії матеріалів кримінального провадження, якими слідчий та прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Таким чином, вважаю, що клопотання слідчого, погодженого із прокурором є обґрунтованим, повним, відповідає вимогам ст.ст. 170, 171 КПК України, а тому підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 167, 168, 170-173 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СЧ СВ УМВС України на Одеській залізниці ОСОБА_3 задовольнити.
Накласти арешт на вантаж олія соняшникова у кількості 269,3 тонн, що перебуває на території ДП «ІМТП» у резервуарі № 3 бази наливних вантажів.
Заборонити вивіз або відвантаження вказаного вантажу з території ДП «ІМТП».
Копію ухвали направити прокурору, слідчому.
Виконання ухвали доручити слідчому та прокурору або оперативному працівнику за дорученням.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
03.08.2015
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2015 |
Оприлюднено | 17.03.2023 |
Номер документу | 48912294 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Капля О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні