20/337-09
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
11.09.2009 Справа № 20/337-09
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів :
головуючого судді Верхогляд Т.А.(доповідач)
суддів: Кузнецової І.Л., Сизько І.А..
розглянувши апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю “Тако-Буд”, м. Дніпропетровськ на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 11.08.09р. у справі №20/337-09
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “Кодіс”, м. Дніпропетровськ
до товариства з обмеженою відповідальністю “Тако-Буд”, м. Дніпропетровськ
про стягнення 24 778 грн.10 коп.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 11.08.2009р. (суддя Пархоменко Н.В.) порушено провадження у справі №20/337-09 і прийнято до розгляду позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю( далі - ТОВ) “Кодіс” про стягнення суми боргу по договору № 254-Р7/08 від 10.09.2008р. та зобов'язано відповідача надати відзив, докази в обґрунтування своїх заперечень, договір № 254-Р7/08 від 10.09.2008р. з додатками, акт звірки розрахунків, документи, що посвідчують правовий статус, довідку із ЄДРПОУ.
Не погодившись з винесеною ухвалою, ТОВ “Тако-Буд” подало апеляційну скаргу, в якій просить цю ухвалу скасувати в частині зобов'язання відповідача подати до засідання відзив на позов та документи в його обґрунтування.
Скаржник посилається на те, що подання відзиву на позов та надсилання його позивачу є правом, а не обов'язком сторони, а також вважає, що господарським судом порушено ст.ст. 6 та 19 Конституції України.
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного господарського суду, ознайомившись з матеріалами справи та апеляційної скарги, вважає за необхідне відмовити в прийнятті апеляційної скарги в силу наступного.
Відповідно до ст.61 ГПК України питання про прийняття позовної заяви вирішується суддею.
Статтею 64 цього ж Кодексу передбачено, що суддя, прийнявши позовну заяву, не пізніше п'яти днів з дня її надходження виносить і надсилає сторонам, прокурору, якщо він є заявником, ухвалу про порушення провадження у справі, в якій вказується про прийняття позовної заяви, призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, необхідні дії щодо підготовки справи до розгляду в засіданні.
Дії судді по підготовці справи до розгляду регламентовані ст.65 ГПК України.
За приписами ст.106 ГПК України ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених Господарським процесуальним кодексом України та Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Нормами ГПК України не передбачено оскарження в апеляційному порядку ухвали господарського суду про порушення провадження.
Виходячи з викладеного, подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції, яку не може бути оскаржено, виключає її перегляд в апеляційному порядку.
На підставі наведеного і керуючись ст. 86, 106 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ:
Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю “Тако -Буд”, м. Дніпропетровськ в прийнятті апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 11.08.09р. у справі №20/337-09;
Апеляційну скаргу повернути заявнику.
Додаток: апеляційна скарга та додані матеріали на 4 аркушах.
Головуючий суддя Т.А. Верхогляд
Суддя І.Л.Кузнецова
Суддя І.А. Сизько
Суд | Дніпропетровський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2009 |
Оприлюднено | 08.10.2009 |
Номер документу | 4891599 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Верхогляд Т.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні