Рішення
від 20.08.2015 по справі 911/3183/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81 Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" серпня 2015 р. Справа № 911/3183/15

Господарський суд Київської області у складі судді Бабкіної В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України

до Приватного підприємства «Паливно-енергетичний комплекс «Современник»

про стягнення 136000,00 грн.

секретар судового засідання (пом. судді): Новікова І.С.

за участю представників:

від позивача : ОСОБА_1, довір. № 8-3/1234 від 03.07.2015 р.

від відповідача : не з’явився

Обставини справи:

Херсонське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (далі - позивач) звернулось до господарського суду Київської області з позовом до Приватного підприємства «Паливно-енергетичний комплекс «Современник» (далі - відповідач) про стягнення 136000,00 грн.

Згідно з приписами ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 р. у зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя судами Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на тимчасово окупованих територіях, змінено територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, та встановлено забезпечити розгляд господарських справ Господарського суду Автономної Республіки Крим - Господарським судом Київської області, а господарських справ Господарського суду міста Севастополя - Господарським судом міста Києва, господарських справ Севастопольського апеляційного господарського суду - Київським апеляційним господарським судом.

У зв’язку з викладеним, розгляд даної справи здійснюється господарським судом Київської області.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення з боку відповідача законодавства про захист економічної конкуренції, у зв’язку з чим позивачем було винесено рішення № 28/1-рш від 26.02.2013 р. про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яким було накладено на ПП «Паливно-енергетичний комплекс «Современник» штраф у розмірі 68000,00 грн.

З огляду на те, що відповідач прострочив сплату штрафу, позивачем була нарахована пеня у розмірі 68000,00 грн., у зв’язку з чим останній просить суд стягнути з відповідача 68000,00 грн. штрафу та 68000,00 грн. пені.

10.08.2015 р. до господарського суду Київської області від Херсонського обласного територіальне відділення Антимонопольного комітету України надійшов лист № 8-3/1437 від 04.08.2015 р. про надання інформації на виконання вимог ухвали господарського суду Київської області від 24.07.2015 р. у даній справі.

У судовому засіданні 20.08.2015 р. представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач у судове засідання 20.08.2015 р. представника не направив.

Згідно з пп. 3.9.2 п. 3.9 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», у випадку нез’явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України в разі, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

У судовому засіданні 20.08.2015 р. було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд

встановив:

Херсонське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (позивач) є органом у системі органів Антимонопольного комітету України, утвореним для реалізації завдань, покладених на Комітет Законом України «Про Антимонопольний комітет України», іншими актами законодавства про захист економічної конкуренції (ст. 6 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», абз. 1 п. 1 Положення про територіальне відділення Антимонопольного комітету України, затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України 23.02.2001 р. № 32-р, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.03.2001 р. за № 291/5482.

Згідно з ч. 6 ст. 40 Господарського кодексу України, Антимонопольний комітет України та його територіальні відділення у встановленому законом порядку розглядають справи про недобросовісну конкуренцію та інші справи щодо порушення антимонопольно-конкурентного законодавства, передбачені законом.

За результатами розгляду матеріалів справи № 04/1-13 адміністративною колегією Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України було прийнято рішення від 26.02.2013 р. №28/1-рш «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу» (далі - рішення), яким встановлено, що Приватне підприємство «Паливно-енергетичний комплекс «Современник» та Фірма «ТЕС», узгодивши свою конкурентну поведінку під час участі у конкурсних торгах із закупівлі продуктів нафтоперероблення рідких, що проводилися Централізованою бухгалтерією по обслуговуванню закладів освіти Генічеського району Генічеської районної державної адміністрації Херсонської області у вересні 2012 року, шляхом запиту цінових пропозицій, вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене п. 1 ст. 50, п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які полягають у спотворенні результатів торгів.

Зазначеним вище рішенням на відповідача було накладено штраф в сумі 68000,00 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» рішення органів Антимонопольного комітету України надається для виконання шляхом надсилання або вручення під розписку чи доведення до відома в інший спосіб.

Копію рішення в установленому законом порядку було направлено відповідачу згідно листа відділення № 28-32/1від 28.02.2013 р. про виконання рішення.

У судовому порядку, в межах встановленого спеціальним законом (Закон України «Про захист економічної конкуренції») двомісячного строку на оскарження рішень органів Антимонопольного комітету України, відповідач подав до господарського суду позов з вимогами про визнання недійсним рішення.

За наслідками розгляду відповідного судового спору у справі № 923/688/13, господарським судом Херсонської області було прийнято рішення від 22.04.2013 р. про відмову в задоволенні позову, яке згідно з постановою від 09.10.2013 р. Одеського апеляційного господарського суду набрало законної сили.

Таким чином, у судовому порядку підтверджено законність та обґрунтованість рішення про накладення штрафу.

Відповідно до ч. 3 ст. 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний термін з дня одержання рішення про накладення штрафу.

Позивач зазначив, що відповідачем у визначений законодавством двомісячний строк, а саме в період з 10.10.2013 р. (наступний день з дня прийняття Одеським апеляційним господарським судом постанови у справі № 923/688/13) і станом на момент звернення з позовом, штраф в сумі 68000,00 грн. відповідачем не сплачено, що є підставою для нарахування пені.

Відповідно до ч. 5 ст. 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу.

У зв’язку з несвоєчасною сплатою штрафу, за фактичний період прострочення позивачем було нараховано відповідачу пеню за період з 10.10.2013 р. до 20.07.2015 р. в сумі 641580,00 грн.

Водночас, відповідно до ч. 5 ст. 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України, таким чином розмір пені, що підлягає стягненню з ПП «Паливно-енергетичний комплекс «Современник» становить 68000,00 грн.

Пунктом 22 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 15 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування конкурентного законодавства» зазначено, що нарахування та стягнення пені, передбаченої ч. 5 ст. 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції», має обов'язковий характер, не потребує прийняття будь-якого рішення органу державної влади про її застосування.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», територіальні відділення Антимонопольного комітету України у зв’язку з порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, юридичними чи фізичними особами подають заяви, позови, скарги до суду в тому числі - про стягнення не сплачених у добровільному порядку штрафів та пені.

У відповідності з ч. 7 ст. 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у разі несплати штрафу в строки, передбачені рішенням, та пені, органи Антимонопольного комітету України стягують штраф та пеню в судовому порядку. Суми стягнутих штрафів та пені зараховуються до державного бюджету (ч. 9 ст. 56 Закону).

У свою чергу, приписами статей 33, 34 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Статтею 36 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

Згідно зі ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідач відзиву на позов, контррозрахунку або доказів сплати заявлених до стягнення позивачем штрафу та пені суду не надав.

З урахуванням викладеного суд дійшов висновку щодо задоволення позовних вимог Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлюються у таких розмірах: 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.

Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 3акону України «Про судовий збір» Антимонопольний комітет та його територіальні відділення звільняються від сплати судового збору у справах, що вирішуються на підставі законодавства про захист економічної конкуренції та законодавства про здійснення державних закупівель.

Таким чином, витрати зі сплати судового збору у даній справі покладаються судом на відповідача шляхом стягнення до Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 32-34, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

вирішив:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного підприємства «Паливно-енергетичний комплекс «Современник» (95017, м. Сімферополь, пр-т Перемоги, 15, код 24870616) в дохід Державного бюджету України із зарахуванням коштів за реквізитами: Одержувач: УДКСУ у м. Херсоні, розрахунковий рахунок № 31116106700002 в Головному Управлінні Державної казначейської служби України у Херсонській області, МФО 852010, код ОКПО 373959779; Стягувач: Херсонське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (73000, м. Херсон, пр. Ушакова, 47 ідентифікаційній код за ЄДРПОУ 21292403), призначення платежу:*; 121; код платника, код доходу* (21081100), призначення платежу відповідно до наказу господарського суду Херсонської області - штраф у розмірі 68000 (шістдесят вісім тисяч) грн. 00 коп. та пеню в розмірі 68000 (шістдесят вісім тисяч) грн. 00 коп.

3. Стягнути з Приватного підприємства «Паливно-енергетичний комплекс «Современник» (95017, м. Сімферополь, пр-т Перемоги, 15, код 24870616) в дохід Державного бюджету України - 2720 (дві тисячі сімсот двадцять) грн. 00 коп. судового збору.

Видати накази після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення підписане 25.08.2015 р.

Суддя В.М. Бабкіна

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення20.08.2015
Оприлюднено31.08.2015
Номер документу48948489
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/3183/15

Рішення від 20.08.2015

Господарське

Господарський суд Київської області

Бабкіна В.М.

Ухвала від 24.07.2015

Господарське

Господарський суд Київської області

Бабкіна В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні