Рішення
від 28.08.2012 по справі 5019/1023/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"28" серпня 2012 р. Справа № 5019/1023/12

Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Трускавецького В.П.

при секретарі судового засідання Бояр В. В.

розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Квасилівського професійного ліцею Управління освіти і науки Рівненської області обласної державної адміністрації , смт. Квасилів Рівненського району Рівненської області

до відповідача ОСОБА_1 акціонерного товариства (далі ПАТ) «Рівнесільмаш», смт. Квасилів Рівненського району Рівненської області

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача:

1. ОСОБА_2 освіти і науки, молоді та спорту України, м. Київ

2. Управління освіти Рівненської обласної державної адміністрації, м. Рівне

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, ОСОБА_3 селищної ради Рівненського району, смт. Квасилів Рівненського району Рівненської області

про визнання права державної власності на нерухоме майно

за участю представників:

від позивача - ОСОБА_4 -представник;

від відповідача - ОСОБА_5 -заступник голови правління;

треті особи на стороні позивача -не з'явились;

третя особа на стороні відповідача -не з'явився.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_3 професійний ліцей Управління освіти і науки Рівненської області обласної державної адміністрації (далі - Позивач) звернувся до господарського суду з позовом до ОСОБА_1 акціонерного товариства «Рівнесільмаш»(далі - Відповідач) в якому просить визнати за державою Україна в особі ОСОБА_2 освіти і науки, молоді та спорту України право державної власності на об'єкт нерухомого майна, що знаходиться у господарському віданні Квасилівського професійного ліцею, а саме: приміщення навчального корпусу загальною площею 7480,7 м. кв., яке знаходиться за адресою: 35350, Рівненська область, Рівненський район, смт. Квасилів, вул. Молодіжна, 30.

Ухвалою господарського суду від 15 червня 2012 року порушено провадження у справі, позовну заяву прийнято до провадження, справу призначено до розгляду у судовому засіданні на 09.07.2012 р.

9 липня 2012 року представником відповідача було подано відзив на позовну заяву, в якому відповідач зазначає що на вказані в позовній заяви об'єкти не претендує, проти вимог не заперечує та просить задовольнити вимоги позивача.

9 липня 2012 року розгляд справи було відкладено на 07.08.2012р.

7 серпня 2012 року представником позивача було подано клопотання про продовження строку розгляду справи.

Ухвалою господарського суду від 7 серпня 2012 року строк розгляду справи було продовжено на п'ятнадцять днів -до 29 серпня 2012 року включно, залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні Позивача ОСОБА_2 освіти і науки, молоді та спорту України та Управління освіти Рівненської обласної державної адміністрації, третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3 селищну раду Рівненського району. Розгляд справи відкладено на 28.08.2012 р.

22 серпня 2012 року представником позивача було подано заяву про збільшення позовних вимог, відповідно до якої позивач просить визнати за державою Україна в особі ОСОБА_2 освіти і науки, молоді та спорту України право державної власності на об'єкти нерухомого майна, що знаходяться у господарському віданні Квасилівського професійного ліцею, а саме: приміщення навчального корпусу загальною площею 4 651, 5 м кв., та приміщення виробничої майстерні загальною площею 1 693, 50 м кв., які знаходяться за адресою: 35350, Рівненська область, Рівненський район, смт. Квасилів, вул. Молодіжна, 30. Дана заява була надіслана відповідачу та ним отримана, про що свідчить штамп про отримання за вихідним № 81 від 21.08.2012 р. Враховуючи те, що розгляд справи по суті до подання вказано заяви не розпочинався, вона була прийнята судом.

Позивачем також було надано суду письмові пояснення Управління освіти Рівненської обласної державної адміністрації, за підписом заступника начальника управління ОСОБА_6, в яких вбачається, що Управління освіти Рівненської обласної державної адміністрації позовні вимоги підтримує, та просить визнати майновий комплекс, що знаходиться за адресою: 35350, Рівненська область, Рівненський район, смт. Квасилів, вул. Молодіжна, 30 власністю держави, та письмові пояснення ОСОБА_3 селищної ради Рівненського району, за підписом селищного голови ОСОБА_7, з яких вбачається, що заперечень щодо предмету позову ОСОБА_3 селищна рада Рівненського району немає.

В судовому засіданні 28.08.2012 р. представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, та наполягає на їх задоволенні.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши пояснення присутнього представника позивача, відповідача в судовому засіданні, суд встановив наступне.

У 1980 році за погодженням з Держпланом СРСР та Держбудом СРСР, ОСОБА_2 машинобудування для тваринництва та кормовиробництва СРСР було затверджено проектно - кошторисну документацію по розширенню заводу «Квасилівферммаш»(в деяких інших документах та на печатці значиться назва - «Ровенський дослідний завод сільськогосподарського машинобудування «Ровносільмаш»ім. XXVI з'їзду КПРС») шляхом будівництва профтехучилища.

11 вересня 1980 року Виконавчим комітетом ОСОБА_3 сільської ради народних депутатів прийнято рішення № 93 (а. с. 9) «Про відведення під будівництво ПТУ «Квасилівферммаш», яким заводу «Квасилівферммаш»надано дозвіл на будівництво ПТУ на землях колгоспу «Перемога».

Протягом 1981-1988 рр. на базі заводу проведено будівництво комплексу ПТУ в складі суспільно - побутового корпусу на 720 учнів, навчально-виробничих майстерень, трьох гуртожитків та інших допоміжних приміщень.

Актом державної приймальної комісії з прийняття закінченого будівництвом об'єкта від 30.12.1987 року (а. с. 14 - 17), затвердженим рішенням Рівненського райвиконкому № 392 від 31.12.1987р., вказаний комплекс будівель було прийнято в експлуатацію.

Після завершення будівництва та прийняття вказаного вище об'єкта в експлуатацію керівництво заводу «Ровносільмаш»листом № 1074 від 01.02.1989 року (а. с. 18) звернулось до Державного виробничого об'єднання по машинах та обладнанню для тваринництва (ГПО «Укрживмаш»), яке входило до складу ОСОБА_2 сільськогосподарського та тракторного машинобудування СРСР, з клопотанням про передачу даного комплексу з балансу заводу на баланс органів народної освіти.

Листом № 576 від 07.03.1989 р. на № 1074 від 01.02.1989 (а. с. 19) Державне виробниче об'єднання по машинах та обладнанню для тваринництва (ГПО «Укрживмаш») не заперечило проти передачі заводом «Рівнесільмаш»з балансу на баланс СПТУ-16 вищевказаного майна, яке з того часу безперервно перебувало на балансі училища.

Факт перебування комплексу у володінні ПТУ та правомірність такого володіння підтверджується також тим, що рішенням ОСОБА_3 селищної ради №03 від 01.04.1999 р. (а. с. 24) за попередньої згоди акціонерів відповідача земельну ділянку площею 3,71 га, на якій розташовано комплекс будівель, було вилучено з постійного користування ВАТ «Рівнесільмаш»та передано в постійне користування Квасилівському ПТУ № 16 для їх обслуговування.

12 лютого 2001 року відповідно до рішення ОСОБА_3 селищної Ради народних депутатів від 26 грудня 2000 року № 118 таке право користування було оформлено державним актом на право постійного користування землею (серія І-РВ № 000689, а. с. 26 - 28), який також зареєстрований в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 242.

Наказом ОСОБА_2 освіти і науки України від 30.08.2002 року № 498 «Про вдосконалення професійно-технічних навчальних закладів в Рівненській області»(а. с. 29) професійно - технічне училище № 16 смт. Квасилів реорганізоване у ОСОБА_3 професійний ліцей. Реорганізація була проведена без будь - яких змін в частині володіння майном ПТУ, тобто об'єкти залишились у володінні правонаступника ПТУ - Квасилівського професійного ліцею.

Пунктом 1.1. Статуту Квасилівського професійного ліцею, зареєстрованого Розпорядженням Голови Рівненської районної державної адміністрації від 24.01.2003 року, та затвердженого заступником державного секретаря Міністерства освіти і науки України визначено, що ОСОБА_3 професійний ліцей (далі - ліцей) є державним професійно - технічним навчальним закладом другого атестаційного рівня, що забезпечує реалізацію права громадян на здобуття професійно - технічної та повної загальної середньої освіти.

Також пунктом 6.8 Статуту зазначено, що для забезпечення підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації робітничих кадрів з-поміж іншого нерухомого майна ліцей має навчальний корпус загальною площею 7400,0 кв. м., де знаходяться навчальні кабінети та лабораторії, обладнані відповідними засобами навчання, тобто безпосередньо Статутом вже було передбачено належність майна, щодо якої заявлено позовні вимоги позивачу та навчально-виробничі майстерні загальною площею 1310 м кв. обладнаних необхідною навчальною технікою, верстатами, машинами та іншими засобами навчання.

Відповідно до п. 6.9. Статуту все майно, яке знаходиться в розпорядженні ліцею є державною власністю, і закріплено ОСОБА_2 освіти і науки України за ліцеєм на праві користування.

Згідно п. 6.1. Статуту ліцею, фінансування професійно-технічної підготовки робітників, соціальний захисту учнів, слухачів та педагогічних працівників у ліцеї, в межах обсягів державного замовлення, здійснюються на нормативній основі за рахунок коштів державного бюджету України.

За змістом ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону, або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

У відповідності до ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 136 ГК України право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами. Щодо захисту права господарського відання застосовуються положення закону, встановлені для захисту права власності.

У відповідності до ст.1 Закону України «Про управління об'єктами державної власності»управління об'єктами державної власності -здійснення Кабінетом Міністрів України та уповноваженими ним органами , іншими суб'єктами, визначеними цим Законом, повноважень щодо реалізації прав держави як власника таких об'єктів, пов'язаних з володінням, користуванням і розпорядженням ними, у межах, визначених законодавством України, з метою задоволення державних та суспільних потреб.

Частиною 1 статті 4 вказаного Закону передбачено, що серед суб'єктів управління об'єктами державної власності є міністерства та інші органи виконавчої влади.

Відповідно до ст.4 3 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.

Відповідно до ст.32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у встановленому законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Згідно із ст.34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Відповідно до ст.43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

З матеріалів справи вбачається, що майно щодо якого заявлено вимогу про визнання права власності в позовній заяві позивачем набуте правомірно, що підтверджується поясненнями сторін, вказаними вище та наявними в матеріалах справи документами, та не оспорюється будь-ким.

Враховуючи все вищенаведене в сукупності, положення норм ст.ст.32, 33, 34, 43 ГПК України, та оцінюючи усі докази, які містяться у матеріалах справи у сукупності, господарський суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та законними, у зв'язку з чим підлягають задоволенню.

За клопотанням позивача судовий збір покладається на позивача.

Виходячи з викладеного та керуючись ст.ст.32-34, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

В И Р І Ш И В :

1. Позов задовольнити.

2. Визнати за державою Україна в особі ОСОБА_2 освіти і науки, молоді та спорту України право державної власності на об'єкти нерухомого майна, що знаходяться у господарському віданні Квасилівського професійного ліцею (35350, Рівненська обл., Рівненський район, смт. Квасилів, вул. Молодіжна, буд. 30, код 21083042), а саме: приміщення навчального корпусу загальною площею 4 651,5 м кв., та приміщення виробничої майстерні загальною площею 1 693,5 м кв., які знаходяться за адресою: 35350, Рівненська область, Рівненський район, смт. Квасилів, вул. Молодіжна, 30.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складене 4 вересня 2012 року.

Суддя Трускавецький В. П.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення28.08.2012
Оприлюднено31.08.2015
Номер документу48949232
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5019/1023/12

Рішення від 28.08.2012

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 07.08.2012

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 09.07.2012

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 15.06.2012

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Трускавецький В.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні