ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
11 серпня 2015 рокум. Ужгород№ 807/1343/15
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Микуляк П.П.
при секретарі Лумей В.Г.,
за участю:
позивача: Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області, представник - не з'явився,
відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова компанія "Асторія", представник - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова компанія "Асторія" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова компанія "Асторія" про стягнення податкового боргу в сумі 1197,18 грн.
В судове засідання позивач не з'явився та не забезпечив явку свого представника, однак в позовній заяві просив розглянути справу за його відсутності, за наявними в матеріалах справи доказами.
Відповідач заперечення проти позову не подав, у судове засідання повторно не з'явився та не забезпечив явку свого представника, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, а відтак згідно ст. 35 КАС України сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання.
У відповідності до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без на поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено підставі наявних у ній доказів.
Згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгова компанія "Асторія" (далі - Відповідач, ТОВ "Торгова компанія "Асторія") внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців із ідентифікаційним кодом - 38113177 із місцезнаходженням: 88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Ринкова, 5, та перебуває на обліку в ДПІ у м. Ужгороді ГУ ДФС у Закарпатській області (а.с.7-8).
Станом на 02.07.2015 за Відповідачем рахується податковий борг у розмірі 1197,18 грн. по платежу 30 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» (а.с.6).
Вищевказаний борг виник у зв'язку з наступним.
Працівниками ОДПІ у м. Ужгороді ДФС у Закарпатській області 26.01.2015 року було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість.
За результатами проведеної перевірки складено акт перевірки від 26.01.2015 року №229/07-01-15-01/38213177 та винесено податкове повідомлення - рішення №0002181501 від 03.02.2015 р. про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 340,00 грн. (а.с.12), та податкове - повідомлення рішення від 03.02.2015 року №0002201501 про збільшення грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 1020,00 грн. (а.с.13).
Дане податкове повідомлення - рішення було направлено поштою на адресу Відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, однак даний лист був повернутий на адресу інспекції у відповідності довідки Ф.20 «за зазначеною адресою не проживає».
Податкове повідомлення - рішення рішення №0002181501 від 03.02.2015 р. відповідачем частково сплачено у розмірі 162,82 грн.(залишок несплаченої суми складає 177,17 грн.). Вказані податкові повідомлення - рішення не оскаржувались ним ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
Відповідно до 57.1.ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно п. 57.3 ст. 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 -54.3.6 пункту 54.3 статті 54 ПК України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
В силу пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 ПК України вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до норм чинного законодавства України на адресу Відповідача було направлено засобами поштового зв'язку, рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення податкову вимогу від 18.03.2015 року №448-25 (а.с. 15).
Відповідно до пункту 102.4 статті 102 ПК України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою за кредитом (позикою), залученим державою або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Несплата відповідачем вищевказаної суми до бюджету держави тягне за собою недоотримання державою коштів, які в подальшому спрямовуються на фінансування державних економічних та соціальних програм.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними і допустимими доказами, відповідачем не спростовані та підлягають до задоволення повністю.
Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 94, 128, 160-163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління ДФС у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова компанія "Асторія" про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова компанія "Асторія" (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Ринкова, 5, код - 38113177) податковий борг по платежу 30 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» в розмірі 1197,18 грн. (одна тисяча сто дев'яносто сім гривень вісімнадцять копійок) за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
СуддяП.П. Микуляк
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.08.2015 |
Оприлюднено | 27.08.2015 |
Номер документу | 48954512 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Микуляк П.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні