Справа № 266/1745/15-ц
Провадженя№ 2/266/794/15
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 серпня 2015 року м. Маріуполь
Приморський районний суд м. Маріуполя Донецької області в складі головуючого судді Шишиліна О.Г.., при секретарі Маросіній Є.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Маріуполі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Авантаж-строй" про стягнення заробітної плати, середнього заробітку за затримку зарплати, індексації заробітної плати -
ВСТАНОВИВ:
В травні 2015 року позивач звернувся з позовом до відповідача про стягнення нарахованої але невиплаченої заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку, індексації заробітної плати. В обґрунтування позовних вимог зазначила, що працювала в ТОВ «Авантаж Строй» з 03 травня 2013 р. по 28 листопада 2014 року. 28.11.2014 р. за вільним бажанням вона була звільнена, однак, відповідач не виплатив їй заробітну плату при звільненні за період травень 2014 р. по листопад 2014 р. у розмірі 14845,29 грн.. Просила стягнути на її користь невиплачену заробітну плату в зазначений сумі, а також середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні у розмірі 11308,62 грн. та індексацію заробітної плати у розмірі 7214,68 грн.
В судове засідання позивач не з'явився надавши заяву про розгляд справи за його відсутністю, не заперечував проти заочного розгляду справи.
Відповідач в судове засідання представника не направив, будучи повідомленим про місце та час розгляду справи належним чином, у зв'язку з чим суд ухвалив розглянути справу в порядку ст. 224 ЦПК України на підставі доказів, що знаходяться у справі.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
З трудової книжки вбачається, що ОСОБА_1. наказом №22-К від 03.05.2013 р. прийнято до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авантаж-Строй» на посаду бухгалтера, наказом №19-к від 28.11.2014 р. була звільнена за згодою сторін (а. с.14).
Згідно довідки про доходи №49 від 15.12.2014р. виданої Товариством з обмеженою відповідальністю «Авантаж-Строй» станом на 15.12.2014 р. підприємство має заборгованість по заробітній платі перед позивачем за період часу з травня 2014 р. по листопад 2014 р. в сумі 14845,29 грн. ( а. с. 7).
Відповідно до ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
Таким чином, суд оцінивши наявні докази по справі приходить до висновку, що у відповідача утворилися трудові зобов'язання по виплаті заробітної плати розмір якої складає 14845,29 грн.
Відповідно ст. 117 КЗпП України, в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст. 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Суд вважає, що невиплата розрахункових коштів при звільненні позивача мала місце з вини роботодавця - Товариства з обмеженою відповідальністю «Авантаж-Строй».
В п.20 постанови Пленуму Верховного Суду України № 13 від 24.12.1999 року "Про практику застосування судами законодавства про оплату праці", роз'яснено що суд, установивши при розгляді справи про стягнення заробітної плати у зв'язку із затримкою розрахунку при звільненні, що працівникові не були виплачені належні йому від підприємства, установи, організації суми в день звільнення, коли ж він у цей день не був на роботі, - наступного дня після пред'явлення ним роботодавцеві вимог про розрахунок, суд на підставі ст.117 КЗпП стягує на користь працівника середній заробіток за весь період затримки розрахунку, а при непроведенні його до розгляду справи - по день постановлення рішення, якщо роботодавець не доведе відсутності в цьому своєї вини. Сама по собі відсутність коштів у роботодавця не виключає його відповідальності.
Згідно п. 2, абз. б) п.4, п.5, п.8 Постанови, у випадках збереження середньої заробітної плати середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата. Компенсація за невикористану відпустку при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження згідно з чинним законодавством не враховуються. Нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період.
Виходячи з даних які містяться в довідці Товариства з обмеженою відповідальністю «Авантаж-Строй» №49 від 15.12.2014 р. про розмір місячної зарплати позивача середньоденна заробітна плата позивача за останні два місяця склала 91,94 грн.(а.с.7).
Як зазначено в постанові Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 22 січня 2014 р. у справі N 6-159цс13 моментом припинення правопорушення за ст. 117 КЗпП України, є день фактичного розрахунку.
Оскільки відповідач не розрахувався з позивачем то нарахування середнього заробітку відбувається в межах заявлених вимог тобто з грудня 2014 р. по травень 2015 р., що складає 123 робочих днів.
Таким чином середній заробіток за затримку розрахунку при звільненні складає 11308,62 грн. (91,94 грн.*123 дня =11308,62 грн.).
Згідно ст. 33 Закону України "Про оплату праці" в період між переглядом розміру мінімальної заробітної плати індивідуальна заробітна плата підлягає індексації згідно з чинним законодавством.
За ст. 34 Закону України "Про оплату праці" компенсація працівникам втрати частини заробітної плати у зв'язку із порушенням строків її виплати провадиться відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством.
Індексація заробітної плати здійснюється на підставі Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (в редакції від 1 січня 2003 року).
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів й послуг. Індекс споживчих цін є показником, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання, а порогом індексації є величина індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення.
Згідно ст. 3 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індекс споживчих цін обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
За ст. 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" об'єктом індексації грошових доходів населення є оплата праці (грошове забезпечення) як грошовий дохід громадян, одержаний ними в гривнях на території України і який не має разового характеру.
Враховуючи наявність з боку Відповідача порушення строків виплати заробітної плати Позивачу розмір заборгованості з індексації заробітної плати ТОВ «Авантаж -Строй» перед Позивачем відповідно до розрахунку позивача з яким погоджується суд становить загальний розмір 7214,68 грн.
Згідно ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
З урахуванням того, що позивач при зверненні до суду звільнений від сплати судового збору, з відповідача на користь держави слід стягнути судовий збір у розмірі 243 грн. 60 коп.
Керуючись ст. 8,10,11,60,209,213,214,215,216, 224 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Авантаж-строй" про стягнення заробітної плати, середнього заробітку за затримку зарплати, індексації заробітної плати - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Авантаж-строй" ЄДРПОУ 37077351 на користь ОСОБА_1 (іпн НОМЕР_1) заборгованність по заробітній платі в сумі 14845,29 грн., середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні 11308,62 грн., індексації заробітної плати 7214,68 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Авантаж-строй" ЄДРПОУ 37077351 на користь держави судовий збір 243,60 грн.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Позивачем може бути подана апеляційна скарга на рішення суду до Апеляційного суду Донецької області протягом десяти днів з дня його отримання через Приморський районний суд м. Маріуполя Донецької області
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя: Шишилін О. Г.
Суд | Приморський районний суд м.Маріуполя |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2015 |
Оприлюднено | 28.08.2015 |
Номер документу | 48978031 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд м.Маріуполя
Шишилін О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні