Справа № 362/470/15-ц
Провадження № 2/362/885/15
У Х В А Л А
31.01.2015 року
суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Марчук О.Л., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Гвоздівської сільської ради Васильківського району Київської області, стреті особи: Управління Держземагенства у Васильківському районі Київської області, Головного управління юстиції у місті Києві, Садове товариство «Акація» про визнання права власності в порядку спадкування за законом,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, перевіривши який, приходжу до висновку, що його необхідно залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до частини другої статті 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити також:
· ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі.
· зміст позовних вимог;
· ціну позову щодо вимог майнового характеру;
· перелік документів, що додаються до заяви.
Так, позовна заява подається представником, однак в порушення вимог пункту другого частини другої статті 119 ЦПК України, позовна заява не містить ім'я представника позивача, його місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі.
Також, вимога пункту другого прохальної частини цивільного позову не є позовною по своїй суті, оскільки не стосуються дій чи бездіяльності відповідача та не може бути до нього звернена, оскільки взагалі не є предметом спору між сторонами.
Зокрема, прохання про витребування доказів, про що просить позивач в пункті другому прохальної частини позову може бути оформлено у вигляді окремого клопотання або відповідної заяви про це відповідно до вимог ЦПК України.
Тобто, позивачу слід уточнити зміст позовних вимог в цій частині.
Одночасно, слід зауважити, що позивач просить визнати за нею право власності на майно, що, як вона зазначає, належить померлій особі; проте, згідно положень чинного законодавства, права власності померлої особи - не існує.
Пункт дев'ятий частини першої статті 80 ЦПК України передбачає, що ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна.
Ціну позову визначено в сумі 2 179 гривень 00 копійок.
Разом з цим, до позову не додано жодного документу, який би підтверджував дійсну вартість спірного майна або його вартість саме у зазначеному розмірі.
Отже, позивачу слід визначити дійсну вартість спадкового майна (наприклад, здійснивши відповідну експертну оцінку) та, в залежності від її розміру, вказати дійсну, реальну ціну позову.
При цьому, залежно від ціну позову, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі встановленому Законом України «Про судовий збір».
Крім того, в порушення вимог частини п'ятої статті 119 ЦПК України, до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору.
До того ж, позивачу необхідно, з урахуванням положень частини другої статті 35 ЦПК України визначитись із складом третіх осіб у справі та зазначити, яким чином судове рішення може вплинути на права і обов'язки юридичних осіб, що зазначені в якості третіх осіб.
Відповідно до вимог пункту сьомого частини другої статті 119 ЦПК України, позивачу необхідно уточнити перелік документів, що додаються до заяви, оскільки формулювання додатків унеможливлює ідентифікацію відповідного документа.
Зокрема, неможливо зрозуміти копії яких саме рішення суду, паспорта, постанови нотаріуса та інше додано до позову, що має важливе доказове значення у справі.
Тобто, позивачу слід чітко і конкретно вказати реквізити кожного з додатків із зазначенням вхідних/вихідних номерів, дати документу, особи, якій його адресовано або він стосується та інших реквізитів документа, а також, обов'язково кількість документів, що додаються та вказати копія чи оригінал документу додано.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали (ч. 1 ст. 121 ЦПК України).
Таким чином, враховуючи, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 119 ЦПК України, приходжу до висновку, що її слід залишити без руху, про що повідомити позивача і надати йому строк для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 119, 121 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Гвоздівської сільської ради Васильківського району Київської області, стреті особи: Управління Держземагенства у Васильківському районі Київської області, Головного управління юстиції у місті Києві, Садове товариство «Акація» про визнання права власності в порядку спадкування за законом - залишити без руху.
Повідомити про вказане позивача і надати йому строк для усунення недоліків - п'ять днів з дня отримання ним ухвали.
Роз'яснити позивачу, що якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк він не виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 ЦПК України та не сплатить суму судового збору, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута йому.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2015 |
Оприлюднено | 01.09.2015 |
Номер документу | 49009919 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Марчук О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні