Ухвала
від 02.06.2015 по справі 761/15342/15-к
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/15342/15-к

Провадження № 1-кс/761/7063/2015

У Х В А Л А

Іменем України

02 червня 2015 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СВ УМВС України на Південно-Західній залізниці підполковника міліції ОСОБА_4 , погоджене зі старшим прокурором відділу прокуратури м. Києва юристом 2-го класу ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 12015100230000016, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06 травня 2015 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку нежитлового приміщення, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 ,

в с т а н о в и в:

02 червня 2015 року слідчий СВ УМВС України на Південно-Західній залізниці підполковник міліції ОСОБА_4 звернулася до суду з клопотанням, погодженим зі старшим прокурором відділу прокуратури м. Києва юристом 2-го класу ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 12015100230000016, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06 травня 2015 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку нежитлового приміщення, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Скрябіна, буд. № 54, з метою відшукання та вилучення предметів та документів, які мають значення речових доказів у кримінальному провадженні, а саме: препарату «Актовегін» у кількості, необхідній для проведення хімічної експертизи (10-15 одиниць продукції), упаковки до нього, документів фінансово-господарської діяльності ТОВ «Кусум Фарм», реєстраційних та установчих документів, статуту товариства, митних документів на продукцію, договорів з додатками та додатковими угодами, накладних, товарно-транспортних накладних, платіжних доручень, рахунків, документів бухгалтерського та складського обліку продукції, дозвільних документів на реєстрацію, виробництво та реалізацію препарату «Актовегін», електронних носіїв інформації та пристроїв, що містять електронні носії інформації, на яких зберігаються електронні копії та проекти вищевказаних документів, печаток, штампів, грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, предметів, обіг яких заборонено законом, а також інших предметів та документів, які містять інформацію про обставини та події, що з`ясовуються досудовим слідством, та будуть долучені до матеріалів кримінального провадження як речові докази.

Повноваження прокурора, який був присутній у судовому засіданні, слідчим суддею перевірені.

Клопотання слідчий обґрунтовує тим, що у провадженні СВ УМВС України на Південно-Західній залізниці знаходиться кримінальне провадження № 12015100230000016, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06 травня 2015 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

У ході досудового розслідування було встановлено, що службові особи ТОВ «Такеда Україна» (код ЄДРПОУ 35849505), зловживаючи своїм службовим становищем, вступили у попередню змову з ДП «Державний експертний центр МОЗ України» та з метою зменшення суми податкових зборів здійснили державну реєстрацію біоактивної добавки «Актовегін» у ДП «Державний експертний центр МОЗ України» під виглядом лікарського засобу, що призвело до порушення митного оформлення під час імпорту та ненадходження до бюджету грошових коштів.

При цьому, було встановлено, що виробником препарату «Актовегін» є австрійська компанія «Такеда» Австрія Гмбх (у минулому Нікомед Австрія Гмбх). Безпосереднє виробництво препарату «Актовегін» на території України здійснює ТОВ «Кусум Фарм» (код ЄДРПОУ 33525927), яке володіє необхідними виробничими потужностями. Частину виготовленої продукції ТОВ «Кусум Фарм» реалізує самостійно, а більша частина препарату потрапляє на ринок України через ТОВ «Такеда Україна».

Так, ТОВ «Такеда Україна» імпортує препарат «Актовегін» на територію України у пакуванні in bulk фірми-виробника Такеда Австрія Гмбх. Відповідно до заяви ТОВ «Такеда Україна» ДП «Державний експертний центр МОЗ України» було зареєстровано препарат «Актовегін» як лікарський засіб.

Після ввезення на територію України фасування препарату «Актовегін» здійснює ТОВ «Кусум Фарм», що відповідно до ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», ст. 10 Закону України «Про лікарські засоби» та Розділу 5 Настанови СТ-Н МОЗУ 42-4.0:2013 «Лікарські засоби. Належна виробнича практика вважається виробництвом препаратів» вважається виробництвом ліків та підлягає ліцензуванню.

Згідно з відповіддю Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів попри державну реєстрацію продукту «Актовегін» лікарським засобом, під час аналізу властивостей його діючої речовини було встановлено відсутність підстав для визнання його лікарським засобом.

Відповідно до ст. 193 Податкового кодексу України для ввезення та збуту на території України лікарського засобу встановлено ставку податку на додану вартість у розмірі 7 % від бази оподаткування, замість загальної ставки податку на додану вартість у розмірі 20 %, яка поширюється на ввезення та збут на території України біоактивної добавки, якою фактично є препарат «Актовегін».

Крім того, у ході досудового розслідування було допитано в якості свідка оперуповноваженого Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_5 , який показав, що в результаті проведення оперативно-розшукових заходів було встановлено, що фактичним місцезнаходженням ТОВ «Кусум Фарм» є нежитлове приміщення, розташоване за адресою: м. Київ, вул. Алма-Атинська, буд. № 58 (літ. А), а місцем розташування виробничих потужностей є нежитлове приміщення, розташоване за адресою: м. Суми, вул. Скрябіна, буд. № 54.

Враховуючи викладене, слідчий зазначає, що з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення та відшукання знаряддя кримінального правопорушення виникла необхідність у проведенні обшуку за місцем розташування виробничих потужностей ТОВ «Кусум Фарм».

При цьому, слідчий звертає увагу суду на те, що відшукувані речі та документи мають істотне значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, будуть долучені до матеріалів справи як речові докази, а також посилається на відсутність можливості отримати вищевказані речі та документи в інший спосіб.

У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання та просив його задовольнити з підстав у ньому наведених.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення прокурора, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 та 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Так, клопотання слідчого про надання дозволу на проведення обшуку за своїм змістом відповідає вимогам ст. 234 КПК України.

Крім того, до клопотання додані матеріали, якими слідчий обґрунтовує необхідність проведення обшуку вищевказаного нежитлового приміщення, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження № 12015100230000016 від 06 травня 2015 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, в рамках якого планується проведення обшуку.

Таким чином, при зверненні до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку слідчим було доведено, що відшукувані речі та документи мають значення для досудового розслідування, а також можливість знаходження цих речей та документів у нежитловому приміщенні за місцем розташування виробничих потужностей ТОВ «Кусум Фарм» за адресою: м. Суми, вул. Скрябіна, буд. № 54, яке на праві власності належить ТОВ «Кусум Фарм» (код ЄДРПОУ 33525927).

У матеріалах, доданих слідчим до клопотання, також вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані речі та документи можуть бути доказами під час судового розгляду.

В іншій частині клопотання щодо відшукання інших, невизначених предметів та документів, які містять інформацію про обставини та події, що з`ясовуються досудовим слідством, та будуть долучені до матеріалів кримінального провадження як речові докази, слідчий суддя вважає за необхідне відмовити, оскільки слідчим не зазначено конкретних ознак цих предметів та документів, а також не вказано, яким чином це майно пов`язане з кримінальним правопорушенням, досудове розслідування якого триває.

Строк дії ухвали слід встановити у межах одного місяця з дня її постановлення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя

п о с т а н о в и в:

Клопотання слідчого СВ УМВС України на Південно-Західній залізниці підполковника міліції ОСОБА_4 , погоджене зі старшим прокурором відділу прокуратури м. Києва юристом 2-го класу ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 12015100230000016, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06 травня 2015 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку нежитлового приміщення, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Скрябіна, буд. № 54 задовольнити частково.

Надати дозвіл на проведення обшуку нежитлового приміщення, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Скрябіна, буд. № 54, з метою відшукання та вилучення предметів та документів, які мають значення речових доказів у кримінальному провадженні, а саме: препарату «Актовегін» у кількості, необхідній для проведення хімічної експертизи (10-15 одиниць продукції), упаковки до нього, документів фінансово-господарської діяльності ТОВ «Кусум Фарм», реєстраційних та установчих документів, статуту товариства, митних документів на продукцію, договорів з додатками та додатковими угодами, накладних, товарно-транспортних накладних, платіжних доручень, рахунків, документів бухгалтерського та складського обліку продукції, дозвільних документів на реєстрацію, виробництво та реалізацію препарату «Актовегін», електронних носіїв інформації та пристроїв, що містять електронні носії інформації, на яких зберігаються електронні копії та проекти вищевказаних документів, печаток, штампів, грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, предметів, обіг яких заборонено законом.

В іншій частині у задоволенні клопотання відмовити.

Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.06.2015
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу49022856
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —761/15342/15-к

Ухвала від 02.06.2015

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мартинов Є. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні