Ухвала
від 02.09.2010 по справі 32/123пн
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

У Х В А Л А

02.09.10 р. Справа № 32/123пн

Господарський суд Донецької області у складі судді Сковородіної О.М.

у справі за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю „Юридична компанія „Центр Супроводження БізнесуВ» м. Донецьк

до відповідачів: 1. Спільного підприємства „ДонбассервісВ» м. Донецьк

2. Комунального підприємства „Бюро технічної інвентаризації м. ДонецькаВ» , м. Донецьк

третя особа: ОСОБА_1 м. Донецьк

про визнання права власності.

02.09.10р. господарським судом Донецької області була отримана заява ОСОБА_1 про відвід судді господарського суду Донецької області Сковородіної О.М. від розгляду справи №32/123пн.

Відвід мотивований тим, що при прийнятті справи до провадження суддею Сковородіною О.М. не взято до уваги те, що позовна заява не містить вказівки про ціну позову, державне мито сплачено в сумі 102грн., в той час, як вартість спірного майна за поданими позивачем документами передбачає сплату державного мита в сумі 1435,16грн. Також, мотивами відводу зазначено, що суд безпідставно залучив до участі у справі в якості іншого відповідача ОСОБА_2 підприємство „Бюро технічної інвентаризації м. ДонецькаВ» , на той час, коли було з'ясовано, що первісний відповідач, як юридична особа - припинена, та, фактично, суд мав припинити провадження у справі.

Крім того, заявник вважає, що за таким позовом відповідачем мала бути саме ОСОБА_1, але, в цьому випадку спір не підвідомчий господарському суду, а тому, залучення Комунального підприємства „Бюро технічної інвентаризації м. ДонецькаВ» свідчить про те, що суддя намагається залишити справу в своєму провадженні в будь-який спосіб.

Статтею 20 ГПК України передбачено, що суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо він є родичем осіб, які беруть участь у судовому процесі, якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи, встановлений частиною третьою статті 21 цього Кодексу, або якщо буде встановлено інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості.

Питання про відвід судді вирішується в нарадчій кімнаті судом у тому складі, який розглядає справу, про що виноситься ухвала.

Оцінюючи мотиви відводу, суд виходить з наступного.

По-перше, дійсно статтею 54 ГПК України передбачено зазначення в позовній заяві ціни позову. Разом з тим, відсутність ціни позову не є підставою, з якою пов'язується повернення позовної заяви або відмова у її прийнятті до провадження судом (ст. ст. 62, 63 ГПК України).

По-друге, ч. 3 ст. 55 ГПК України передбачено, що ціну позову вказує позивач. У випадках неправильного зазначення ціни позову, вона визначається суддею.

В поданих суду матеріалах справи не було в наявності документів, які б безумовно підтверджували вартість спірного майна на момент подання позовної заяви. Вказівка про ціну об'єкта за біржовим контрактом визначена на дату 09.10.09р. Слід зауважити, що в мотивах відводу вказується, що вартість спірного майна становить орієнтовно 400 тисяч доларів. Проте, доказів, які б підтверджували таку вартість майна (та, як слід, обов'язок сплати державного мита в розмірі від вказаної вартості), не надано.

Отже, в порядку ст. 55 ГПК України суд має процесуальну можливість визначитися щодо обов'язку сплати державного мита при встановленні дійсної вартості спірного майна під час розгляду справи.

Надалі, надуманими є посилання третьої особи про те, що суд безпідставно залучив до участі в справі КП „Бюро технічної інвентаризації м. ДонецькаВ» в якості іншого відповцідача, оскільки:

а) клопотання про залучення було подане саме позивачем, який вважає, що БТІ є особою, яка не визнає його права на спірне майно;

б) стаття 24 ГПК України не обмежує право суду до моменту вирішення спору залучити іншого відповідача;

в) збіг обставин про отримання інформації щодо припинення Спільного підприємства „ДонбассервісВ» , та залучення іншого відповідача, не є свідченням упередженості судді, а напроти, є забезпеченням повного, об'єктивного розгляду позовних вимог.

Процесуальна неспроможність участі ОСОБА_1, як відповідача у даній справі не позбавляє третю особу у випадку наявності спору з позивачем вирішити його в суді відповідної юрисдикції, та, в межах даної справи реалізовувати права третьої особи щодо доведення суду безпідставності позовних вимог, а також користуватися іншими процесуальними правами, наданими ГПК України.

Окремо слід вказати, що залучення ОСОБА_1 в якості третьої особи є також свідченням забезпечення судом неупередженого розгляду даної справи за для забезпечення участі осіб, яких може стосуватися вирішення цього спору щодо прав та обов'язків по відношенню до однієї із сторін.

Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст.ст. 20, 86 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1 м. Донецьк про відвід судді господарського суду Донецької області Сковородіної О.М. від розгляду справи №32/123пн.

Суддя О.М. Сковородіна

.

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення02.09.2010
Оприлюднено01.09.2015
Номер документу49043875
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —32/123пн

Ухвала від 26.01.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Сковородіна О.М.

Ухвала від 02.09.2010

Господарське

Господарський суд Донецької області

О.М. Сковородіна

Ухвала від 11.04.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Сковородіна О.М.

Ухвала від 28.04.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Сковородіна О.М.

Ухвала від 28.03.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Сковородіна О.М.

Ухвала від 10.03.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Сковородіна О.М.

Ухвала від 22.02.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Сковородіна О.М.

Ухвала від 10.02.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Сковородіна О.М.

Ухвала від 26.01.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Сковородіна О.М.

Ухвала від 20.10.2010

Господарське

Господарський суд Донецької області

Сковородіна О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні