ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/11308/11
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Чеснокової А.О.,
при секретарі - Пшеничному В.С.,
за участю:
представника прокуратури - ОСОБА_1,
представника позивача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора м. Полтави в інтересах Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства "Гадяцька "Сільгоспхімія" про стягнення штрафних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
27 грудня 2011 року позивач Прокурор м. Полтави в інтересах Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Публічного акціонерного товариства "Гадяцька "Сільгоспхімія" про стягнення штрафних санкцій.
В обґрунтування заявлених позовних вимог прокурор зазначив, що за порушення вимог пункту 1 глави 1 та пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 № 1591, на відповідача постановами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.08.2011 № 62-ПО, № 63-ПО та № 64-ПО накладено штрафні санкції на загальну суму 3060,00 грн, які станом на дату подання позову до суду до Державного бюджету України не перераховані.
Представники Прокуратури м. Полтави та Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в судовому засіданні підтримали позовні вимоги, просили їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач заперечення на позов не надав, в судове засідання не з'явився. Ухвали та повістка суду направленні відповідачу на адресу: вул. Лохвицька, 29, м. Гадяч, Полтавська область 37300 повернулись до суду з відміткою поштового відділення про невручення листа адресатові через закінчення терміну зберігання.
Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу за даною явкою сторін та на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представників Прокуратури м. Полтави та Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, розглянувши матеріали справи та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Пунктом 1 глави 1 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 №1591 (надалі - Положення №1591) передбачено, що емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію (далі - річна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу.
Відповідно до положень пункту 1 глави 7 розділу V Положення №1591 розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Аналогічні строки оприлюдненню емітентом річної інформації передбачені частиною 4 статті 40 Закону України "Про цінні папери і фондовий ринок". Згідно вказаної статті річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом:
- розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;
- опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно з пунктом 14 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до пунктів 5-7 частини 1 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за:
- неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як свідчать матеріали справи, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на підставі моніторингу розкриття річної інформації емітентами цінних паперів встановлені порушення Публічним акціонерним товариством "Гадяцька "Сільгоспхімія" пункту 1 глави 1 розділу V та пункту 1 глави 7 розділу V Положення № 1591, а саме останній:
- не розмістив регулярну річну інформацію за 2010 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів (стрічка новин);
- не опублікував регулярну річну інформацію за 2010 рік в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
- не подав регулярну річну інформацію за 2010 рік до Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
У зв'язку із вищевказаними порушеннями Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку порушені три справи про правопорушення на ринку цінних паперів. За результатами перевірки складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів від 27.07.2011 № 64-ПО, № 65-ПО, № 66-ПО.
За правопорушення на ринку цінних паперів постановами від 04.08.2011 №62-ПО, №63-ПО та №64-ПО до відповідача застосовані штрафні санкції у загальній сумі 3060,00 грн (1020,00 грн за кожне порушення).
Постанови від 04.08.2011 № 62-ПО, № 63-ПО та № 64-ПО були направлені на адресу відповідача, про що свідчить належним чином завірена копія фіскального чеку Відділу поштового зв'язку № 1 м. Полтави від 04.08.2011, яка наявна у матеріалах справи.
Відповідно до положень статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.
У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Доказів щодо оскарження постанов від 04.08.2011 № 62-ПО, № 63-ПО та № 64-ПО суду не надано.
Відповідно до частини 2 статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з адміністративним позовом, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження в якій відкрито за адміністративним позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення Верховним Судом України, про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами для представництва інтересів громадянина або держави. При цьому прокурор повинен надати адміністративному суду докази, які підтверджують неможливість громадянина самостійно здійснювати представництво своїх інтересів.
Частиною 5 статті 36-1 Закону України "Про прокуратуру" № 1789-ХІІ від 05.11.1991 визначено, що прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом.
Як встановлено судом, на час розгляду справи відповідачем у добровільному порядку суму штрафу у розмірі 3060,00 грн не сплачено.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги Прокурора м. Полтави в інтересах держави в особі Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Прокурора м. Полтави в інтересах Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства "Гадяцька "Сільгоспхімія" про стягнення штрафних санкцій - задовольнити.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Гадяцька "Сільгоспхімія" (37300, Полтавська область, м. Гадяч, вул. Лохвицька, 29; код ЄДРПОУ 05486987) на користь Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку штраф у сумі 3060 (три тисячі шістдесят) гривень 00 копійок на р/р 31118106700032 в управлінні Держказначейства у Полтавській області, МФО 831019, код ЄДРПОУ ВДК 34698301 УДК у Полтавській області, (*; код ЄДРПОУ платника: 21081100;106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 30 січня 2012 року.
Суддя А.О. Чеснокова
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2012 |
Оприлюднено | 01.09.2015 |
Номер документу | 49082198 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
А.О. Чеснокова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні