Ухвала
від 21.08.2015 по справі 914/2700/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про порушення провадження у справі про банкрутство

21.08.2015 р. Справа № 914/2700/15

Господарський суд Львівської області, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали заяви: ОСОБА_1 фермерського господарства „ПрогресВ» , с. Добряни, Стрийський район, Львівська область

про: банкрутство ОСОБА_1 фермерського господарства „ПрогресВ» (с. Добряни, Стрийський район, Львівська область, 82427, код ЄДРПОУ 03763425)

Суддя Артимович В.М.,

секретар судового засідання Струк Н.Р.

За участю представників:

від боржника: ОСОБА_2 - голова ліквідаційної комісії.

ВСТАНОВИВ:

05.08.2015 р. до господарського суду Львівської області подано заяву ОСОБА_1 фермерського господарства „ПрогресВ» про порушення справи про банкрутство ОСОБА_1 фермерського господарства „ПрогресВ» (с. Добряни, Стрийський район, Львівська область, 82427, код ЄДРПОУ 03763425) в порядку, передбаченому ст.ст. 93, 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .

Ухвалою суду від 07.08.2015 р. заяву СФГ „ПрогресВ» про порушення справи про банкрутство ОСОБА_1 фермерського господарства „ПрогресВ» прийнято до розгляду та підготовче засідання суду призначено на 20.08.2015 р.

18.08.2015 р. від Головного управління статистики у Львівській області на розгляд суду надійшов лист для долучення до матеріалів справи копії фінансової звітності ОСОБА_1 фермерського господарства „ПрогресВ» .

В судовому засіданні 20.08.2015 р. оголошувалась перерва до 21.08.2015 р.

21.08.2015 р. на розгляд суду голова ліквідаційної комісії подав клопотання з проханням долучити до матеріалів справи рішення власника СФГ „ПрогресВ» про затвердження проміжного ліквідаційного балансу.

В засідання суду 21.08.2015 р. з'явився голова ліквідаційної комісії, вимоги про банкрутство СФГ „ПрогресВ» підтримав повністю з підстав, викладених в заяві про порушення справи про банкрутство та доданих до неї документах.

Як вбачається з матеріалів справи, рішення про припинення юридичної особи прийняте засновниками (учасниками) 01.04.2011 р. у відповідності до ст. 59 ГК України, ч. 2 ст. 105 ЦК України, ч. 1 ст. 110 ЦК України та призначено ліквідатором СФГ „ПрогресВ» ОСОБА_2, що оформлено рішенням власника СФГ „ПрогресВ» .

Відповідно до проміжного ліквідаційного балансу від 30.06.2015 р. активи у товариства відсутні для задоволення вимог кредиторів.

Згідно листів Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області від 04.08.2015 р. за № 11-08-04903, Центру надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м. Стрий, Стрийського, Жидачівського, Миколаївського та Сколівського районів ГУ МВС України у Львівській області від 06.11.2014 р. за № 2767, Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Львівській області від 07.11.2014 р. за № 3/05-01-06/2831, Державної інспекції сільського господарства в Львівській області від 25.05.2015 р. за № 1680/4-7-8, інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна активи у боржника відсутні.

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 93 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» підставою для визнання фермерського господарства банкрутом є його неспроможність задовольнити протягом шести місяців після закінчення відповідного періоду сільськогосподарських робіт вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями та/або зобов'язання щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України. Заява голови фермерського господарства про порушення справи про банкрутство подається до господарського суду за наявності письмової згоди всіх членів фермерського господарства.

Згідно рішення засновника (власника) СФГ "Прогрес" ОСОБА_3 від 01.04.2011 р. останній погодив, що у випадку виявлення стану неплатоспроможності ліквідатор зобов'язаний подати заяву в суд про визнання СФГ "Прогрес" банкрутом у встановленому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Спрощена процедура банкрутства, яка передбачена ст. 95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» (банкрутство боржника, що ліквідується власником), випливає з процедури добровільної ліквідації юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.

У зв'язку з чим необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» є дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації юридичної особи.

Згідно з ч. 1 ст. 105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.

Відповідно до абз. 3 ст. 1 Закону України В«Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємцівВ» державний реєстратор - посадова особа, яка відповідно до цього Закону від імені держави здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

До матеріалів справи долучено витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 17.06.2015 р., з якого вбачається, що державним реєстратором внесено до Єдиного державного реєстру відомості про те, що СФГ „ПрогресВ» перебуває в стані припинення підприємницької діяльності.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що боржник належно, відповідно до ч. 1 ст. 105 Цивільного кодексу України, письмово повідомив орган, що здійснює державну реєстрацію, про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи.

Відповідно до ч. 2 ст. 105 Цивільного кодексу України після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

Згідно з ч. 1 ст. 22 Закону України В«Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємцівВ» інформація про проведення державної реєстрації юридичної особи, про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи тощо підлягає обов'язковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Відповідно до ст. 1 цього Закону, спеціалізований друкований засіб масової інформації - видання спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації, в якому відповідно до цього Закону публікуються відомості з Єдиного державного реєстру.

Бюлетень державної реєстрації є єдиним спеціалізованим друкованим засобом масової інформації, в якому обов'язково розміщуються відомості про реєстраційні дії, зокрема, відомості про прийняття засновниками (учасниками) рішення щодо припинення юридичної особи. Таке повідомлення здійснюється за встановленою спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації формою і містить всі передбачені законом обов'язкові реквізити.

Оголошення про ліквідацію СФГ „ПрогресВ» опубліковане в офіційному спеціалізованому друкованому засобі масової інформації - Бюлетені державної реєстрації за № 177 (12), що узгоджується з вимогами ч. 2 ст. 105 ЦК України.

Крім того, до заяви додані копії заяви Управління Пенсійного фонду України в Стрийському районі Львівської області, згідно якої заборгованість боржника станом на 01.07.2015 р. становить 80103,97 грн. Сума невиконаного зобов'язання СФГ „ПрогресВ» перед ДП „Агенство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексуВ» становить 28272,00 грн., перед ВВД ФСС від НВнВ та ПЗ України в Стрийському районі Львівської області становить 136949,16 грн.

Як вбачається з доданого до матеріалів справи рішення власника СФГ „ПрогресВ» від 03.06.2015 р., власник не заперечує щодо даних кредиторських вимог.

Враховуючи наведене, суд вважає, що боржником належно, відповідно до ст. 105 Цивільного кодексу України розміщено в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи, а явних (відомих) кредиторів повідомлено персонально у письмовій формі.

Крім того, до матеріалів справи долучено проміжний ліквідаційний баланс СФГ „ПрогресВ» , затверджений власником СФГ „ПрогресВ» .

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що боржником дотримано вимоги цивільного та господарського законодавства щодо добровільного припинення юридичної особи.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 16 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

Згідно з ч. 2 та ч. 3 ст. 16 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи. У разі звернення до господарського суду боржника із заявою про порушення справи про банкрутство у підготовчому засіданні з'ясовуються ознаки неплатоспроможності боржника або її загрози.

Розглянувши заяву про порушення справи про банкрутство СФГ „ПрогресВ» та додані до неї документи, перевіривши дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації юридичної особи, з'ясувавши ознаки неплатоспроможності боржника, суд дійшов висновку, що боржником дотримано порядок ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України та наявні ознаки неплатоспроможності боржника, тому є підстави для порушення провадження у справі про банкрутство СФГ „ПрогресВ» та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів. Згідно з ч. 2 ст. 19 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду. Ухвала є підставою для зупинення виконавчого провадження. Про запровадження мораторію розпорядник майна повідомляє органи державної виконавчої служби за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника та знаходженням його майна.

Відповідно до абз. 1 ч. 16 ст. 16 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» ухвала про порушення провадження у справі про банкрутство не пізніше трьох днів з дня її винесення надсилається боржнику, кредитору (кредиторам) та іншим особам, які беруть участь або мають взяти участь у цій справі (власнику майна, органу, уповноваженому управляти майном боржника, тощо), органу державної податкової служби, місцевому загальному суду, органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника.

Згідно ч. 4 ст. 93 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» головою фермерського господарства у двомісячний строк з дня прийняття господарським судом заяви про порушення справи про банкрутство фермерського господарства може бути подано до господарського суду план відновлення платоспроможності фермерського господарства.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 1, 2, 9, 10, 16, 19, 93, 95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , ст. ст. 4 1 , 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Порушити провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 фермерського господарства „ПрогресВ» (с. Добряни, Стрийський район, Львівська область, 82427, код ЄДРПОУ 03763425).

2. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника ОСОБА_1 фермерського господарства „ПрогресВ» .

3. Справу призначити до розгляду в судовому засіданні на 03.09.15 р. о 12:15 год. (Засідання суду відбудеться в приміщенні господарського суду Львівської області (м. Львів, вул. Личаківська, 128, зал № 2).

4. Зобов'язати:

4.1. Заявника надати суду:

оригінали документів, доданих до заяви;

витяг з державного реєстру обтяжень рухомого майна станом на час слухання справи в суді про наявність податкової застави та обтяжень рухомого майна боржника;

витяг з реєстру іпотек щодо боржника станом на час слухання справи в суді;

витяг з єдиного реєстру заборон щодо боржника станом на час слухання справи в суді;

довідку (витяг) державного реєстратора про включення боржника до Єдиного державного реєстру станом на час слухання справи в суді.

докази своєчасного надання органам доходів і зборів та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування.

представити суду перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи та реєстраційного номера облікової картки платника податків, суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов'язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов'язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором;

представити суду перелік осіб, що мають невиконані зобов'язання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобов'язань, терміну виконання та підстав виникнення;

відомості про наявне у боржника майно, а також про всі рахунки боржника в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків;

відомості про всі рахунки, на яких обліковуються цінні папери, що належать боржнику у зберігачів, депозитаріїв, утримувачів, їх реквізити;

відомості про проведення боржником діяльності, пов'язаної із державною таємницею;

оригінали (для огляду) установчих документів;

перелік та повний опис заставленого майна;

довідку про наявність філій та дочірніх підприємств;

письмово повідомити суд про наявність чи відсутність обставин, передбачених п. 2 ч. 1 ст. 62 або п. 2 ч. 1 ст. 81 ГПК України.

5. Участь у судовому засіданні повноважного представника боржника визнати обов'язковою.

6. Копію ухвали надіслати боржнику, Стрийській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, ВДВС Стрийського міськрайонного управління юстиції, Стрийському міськрайонному суду Львівсьої області, Реєстраційній службі Стрийського міськрайонного управління юстиції Львівської області.

Суддя Артимович В.М.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення21.08.2015
Оприлюднено02.09.2015
Номер документу49114057
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/2700/15

Ухвала від 16.12.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Артимович В.М.

Ухвала від 25.11.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Артимович В.М.

Ухвала від 29.10.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Артимович В.М.

Ухвала від 09.10.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Артимович В.М.

Постанова від 03.09.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Артимович В.М.

Ухвала від 21.08.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Артимович В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні