Рішення
від 26.08.2015 по справі 926/1202/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"26" серпня 2015 р. Справа № 926/1202/15

За позовом публічного акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк"

до товариства з обмеженою відповідальністю В«КФ-МонбланВ»

про стягнення заборгованості - 38951,04 грн.

Суддя Скрипничук Iван Васильович

Представники:

позивача - ОСОБА_1, довіреність №5347-О від 19.11.2013

відповідача - не з"явився

СУТЬ СПОРУ: Публічне акціонерне товариство комерційний банк "ПриватБанк" м.Дніпропетровськ звернулось з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю В«КФ-МонбланВ» м.Чернівці про стягення заборгованості в сумі 38951,04 грн. за договором банківського обслуговування № б/н від 25.03.2012, з яких 15000,00 грн. - заборгованість за кредитом, 11485,26 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом, 10035,78 грн. - пеня, 2430,00 грн. - заборгованість по комісії за користування кредитом.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує фактом неналежного виконання відповідачем умов договору банківського обслуговування від 25.03.2012 в частині повернення наданих відповідачу кредитних коштів в межах кредитного ліміту.

Ухвалою суду від 15.07.2015 порушено провадження у даній справі та призначено її до розгляду на 29.07.2015.

Ухвалою суду від 29.07.2015, у зв'язку з неявкою відповідача у судове засідання, розгляд справи відкладено на 11.08.2015.

Ухвалою суду від 11.08.2015 розгляд справи відкладено на 26.08.2015.

На день вирішення спору, 26.08.2015, відповідач повторно у судове засідання не з'явився та відзив на позовну заяву не надав. Враховуючи, що відповідачу ухвали суду тричі надсилалися на зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців адресу місцезнаходження, а про інформація щодо іншої адреси суду не відома, у відповідності до ч. 1 ст. 64 Господарського процесуального кодексу України вважається, що ухвали про порушення провадження у справі і відкладення розгляду справи вручені відповідачеві належним чином, відтак, перешкод для вирішення спору у зв'язку з неявкою представника відповідача немає.

Суд також зазначає, що згідно ч. 3 ст. 22 ГПК України сторони зобов'язані добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши докази, суд встановив.

Так, 25.03.2012 відповідачем подано до публічного акціонерного товариства комерційного банку В«ПриватбанкВ» заяву про відкриття поточного рахунку, згідно з якою відповідач погоджується з умовами та правилами надання банківських послуг (що розміщені на інтернет-сторінці банку http://privatbank/ua), тарифами банку, які разом із заявкою та карткою зі зразками підписів та відбитком печатки складають договір банківського обслуговування (надалі - договір).

Крім того, підписавши дану заяву, відповідач приєднується та зобов'язується виконувати умови, викладені в умовах та правилах надання банківських послуг, тарифах Приватбанку - договору банківського обслуговування.

Відповідно до договору відповідачу вста , на поточний рахунок 26006060795162 в електронному вигляді через встановлені засоби електронного зв'язку банку і клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, sms - повідомлення або інших), що визначено і врегульовано В«Умовами та правилами надання банківських послугВ» .

Відповідно до п. 3.2.1.1.16. умов, при укладанні договорів і угод, чи вчиненні інших дій, що свідчать про приєднання клієнта до В«Умов і правил надання банківських послугВ» (або у формі В«Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печаткиВ» або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк/інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовій або електронній інформацією, або в будь-якій іншій формі), банк і клієнт допускають використання підписів клієнта у вигляді електронно-цифрового підпису та/або підтвердження через пароль, спрямований банком через верифікований номер телефону, який належить уповноваженій особі клієнта з правом В«першогоВ» підпису. Підписання договорів і угод таким чином прирівнюється до укладання договорів та угод у письмовій формі.

Відповідно до п. 3.2.1.1.1. умов, кредитний ліміт на поточний рахунок надається на поповнення обігових коштів та здійснення поточних платежів клієнта, в межах кредитного ліміту. Про розмір ліміту банк повідомляє клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв'язку банка та клієнта.

Кредит надається в обмін на зобов'язання клієнта щодо його повернення, сплаті процентів та винагороди(п. 3.2.1.1.3 Умов).

Згідно п. 3.2.1.1.8. Умов, проведення платежів клієнта у порядку обслуговування кредитного ліміту, проводиться банком протягом одного року з моменту підписання угоди про приєднання клієнта до Умов (або у формі В«Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печаткиВ» або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк/інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовою або електронною інформацією, або в будь-якій іншій формі).

Пункт 3.2.1.4.1 Умов передбачає, що за користування кредитом в період з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку клієнта при закритті банківського дня клієнт виплачує проценти, виходячи з процентної ставки, розмір якої залежить від строку користування кредитом (диференційована процентна ставка).

За період користування кредитом з моменту виникнення дебетового сальдо до дати обнулення дебетового сальдо в одну з дат з наступного 20-го до 25-го числа місяця, розрахунок процентів здійснюється за процентною ставкою в розмірі 0% річних від суми залишку непогашеної заборгованості.

При необнуленні дебетового сальдо в одну з дат періоду, в якому дебетове сальдо підлягає обнуленню, протягом 90 днів з останньої дати періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, клієнт виплачує банку за користування кредитом проценти в розмірі 24% річних, починаючи з останньої дати періоду, в яку дебетове сальдо підлягало обнуленню.

У випадку непогашення кредиту протягом 90 днів з дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, починаючи з 91-го дня після дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, кредит вважається простроченим, а грошові зобов'язання клієнта щодо погашення заборгованості вважаються порушеними. При порушенні клієнтом будь-якого з грошового зобов'язання клієнт сплачує канку відсотки за користування кредитом у розмірі 56% річних від суми залишку непогашеної заборгованості. У разі порушення клієнтом будь-якого з грошових зобов'язань і при реалізації права канку на встановлення іншого строку повернення кредиту, передбаченого Умовами і правилами надання банківських послуг, клієнт сплачує банку пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ України від суми залишку непогашеної заборгованості за кожен день прострочення. Сплата пені здійснюється з дня, наступного за датою порушення зобов'язань. При цьому нарахування неустойки здійснюється протягом 3 років з дня коли зобов'язання мало бути виконано (п. 3.2.1.5.4 Умов).

Розрахунок відсотків за користування кредитом проводиться щодня, починаючи з моменту утворення на поточному рахунку дебетового сальдо при закритті банківського дня, за кількість днів користування кредитними коштами, виходячи з 360 днів у році. Розрахунок відсотків проводиться до повного погашення заборгованості за кредитом, на суму залишку заборгованості за кредитом. День повернення кредиту в часовий інтервал нарахування відсотків не включається. Нарахування відсотків здійснюється в дату сплати.

При несплаті винагороди, відсотків у відповідні їм дати сплати, вони вважаються простроченими.

Відповідно до п. 3.2.1.2.3.4. Умов - банк має право при порушенні клієнтом будь-якого із зобов'язань, передбаченого В«Умовами, змінити умови кредитування - вимагати від клієнта дострокового повернення кредиту, сплати відсотків за його користування, виконання інших зобов'язань за кредитом в повному обсязі.

Так, позивач надав відповідачу кредитний ліміт в розмірі 15000,00 грн., що підтверджується випискою по рахунку.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та інших актів цивільного законодавства та ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.

Відповідно до ч. 1 ст. 634 Цивільного кодексу України, договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Згідно ч. 1 ст. 1054 Цивільного кодексу України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідач кредитні кошти у повній сумі не повернув, а тому з нього стягується заборгованість за кредитом (прострочене тіло) у сумі 15000,00 грн.

Також з відповідача підлягає стягненню 11485,26 грн. відсотків за користування кредитом за період з 29.11.2013 по 17.06.2015 та 2430,00 грн. заборгованості по комісії за період з 01.10.2013 по 17.06.2015.

Згідно ч. 1 ст. 216 Господарського кодексу України - учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Відповідно до 3.2.1.5.1 Умов - при порушенні клієнтом будь-якого із зобов'язань по сплаті відсотків за користування кредитом, передбачених Умовами п. п. 3.2.1.2.2.2, 3.2.1.4.1, 3.2.1.4.2, 3.2.1.4.3, термінів повернення кредиту, передбачених п.п. 3.2.1.1.8, 3.2.1.2.2.3, 3.2.1.2.3.4, винагороди, передбаченого п.п. 3.2.1.2.2, 3.2.1.4.4. 3.2.1.4.5, 3.2.1.4.6 клієнт сплачує банку за кожний випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня, (у % річних) від суми простроченого платежу за кожний день прострочення платежу. А у разі реалізації банком права на встановлення іншого строку повернення кредиту, клієнт сплачує банку пеню у розмірі, зазначеному в п. 3.2.1.4.1.3, від суми заборгованості за кожен день прострочення. Сплата пені здійснюється у гривні. Нарахування неустойки за кожний випадок порушення зобов'язання передбачених умовами здійснюється протягом 3 років з дня, коли відповідне зобов'язання повинно було бути виконано клієнтом (п. 3.2.1.5.4.).

На цій підставі позивач правомірно заявив вимогу про стягнення з відповідача пені за несвоєчасну сплату кредиту в сумі 10035,78 грн. за період з 09.01.2014 по 17.06.2015.

Отже, станом на день розгляду справи у суді заборгованість відповідача перед позивачем становить 38951,04 грн., у тому числі заборгованість за кредитом - 15000,00 грн., 11485,26 грн. - заборгованість за відсотками, 2430,00 грн. - заборгованість з комісії, 10035,78 грн. заборгованість з пені, що підтверджується розрахунком заборгованості за договором від 25.03.2012, укладеного між ПАТ КБ "Приватбанк" та ТОВ "КФ-Монблан", станом на 17.06.2015.

За таких обставин, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Судові витрати підлягають відшкодуванню позивачеві за рахунок відповідача, яким спір безпідставно доведений до розгляду в судовому порядку.

З огляду на викладене, керуючись статтями 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «КФ-Монблан» (АДРЕСА_1, код 37767299) на користь публічного акціонерного товариства комерційний банк В«ПриватбанкВ» (м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, 50, код 14360570) заборгованість за договором від 25.03.2012 у сумі 38951,04 грн., з яких 15000,00 грн. - заборгованість за кредитом, 11485,26 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом, 10035,78 грн. - пеня, 2430,00 грн. - заборгованість по комісії за користування кредитом, а також 1827 грн. судового збору.

Повне рішення складено 27.08.2015.

Суддя І.В.Скрипничук

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення26.08.2015
Оприлюднено02.09.2015
Номер документу49118568
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —926/1202/15

Судовий наказ від 07.09.2015

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Скрипничук Iван Васильович

Рішення від 26.08.2015

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Скрипничук Iван Васильович

Ухвала від 11.08.2015

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Скрипничук Iван Васильович

Ухвала від 29.07.2015

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Скрипничук Iван Васильович

Ухвала від 15.07.2015

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Скрипничук Iван Васильович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні