Ухвала
від 23.12.2013 по справі 807/2972/13-а
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

23 грудня 2013 рокум. Ужгород№ 807/2972/13-а

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Маєцька Н.Д.

за участю секретаря судового засідання Сологуб Д.Я та сторін, які беруть участь у справі:

представник позивача : не з'явився,

представник відповідача : не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву управління Пенсійного фонду України у Свалявському районі Закарпатської області про заміну сторони виконавчого провадження, -

ВСТАНОВИВ:

УПФУ у Свалявському районі Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником у справі № 807/2972/13-а за позовом УПФУ у Свалявському районі до ПП ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 7065,17 грн. зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

В судове засідання представники заявника та сторін не з'явились, згідно ч. 2 ст. 264 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду, та розгляд заяви проведено за їх відсутності.

Розглянувши заяву УПФУ у Свалявському районі Закарпатської області про заміну сторони виконавчого провадження, дослідивши необхідні для розгляду заяви матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні заяви, виходячи з наступного:

Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2013 року задоволено позовні вимоги УПФУ у Свалявському районі Закарпатської області та стягнуто з ПП ОСОБА_1 на користь УПФУ у Свалявському районі Закарпатської області заборгованість у сумі 7065,17 грн. зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

На виконання вказаної постанови суду за заявою стягувача УПФУ у Свалявському районі було видано виконавчий лист від 30.09.2013 року. Сума заборгованості за даним виконавчим листом станом на час звернення до суду із заявою, добровільно боржником не сплачена .

Відповідно до ст.25 Закону України "Про виконавче провадження", державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. Однак, заявником не надано доказів відкриття виконавчого провадження за вищевказаним виконавчим листом..

Окрім того, підстави для заміни сторони виконавчого провадження встановлені ст. 264 КАС України, згідно ч. 1 якої - у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

При цьому, заміна сторони виконавчого провадження відбувається у разі вибуття однієї з сторін (стягувача або боржника), зокрема, внаслідок смерті або реорганізації. Заміна сторони полягає у вступі на її місце правонаступника (спадкоємця). Під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов'язків від правопопередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні. Правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження - з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення. Так, підставою правонаступництва є смерть громадянина, що був стороною виконавчого провадження, оголошення його померлим, реорганізація юридичної особи, відступлення права вимоги, переведення боргу (глава 47 ЦК).

Аналогічна норма передбачена положеннями Закону України "Про виконавче провадження", згідно ч. 5. ст. 8 якого - у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.

Виходячи з наведеного, обов'язковою умовою для заміни сторони виконавчого провадження є вибуття однієї із сторін виконавчого провадження.

Суду не надано доказів відкриття виконавчого провадження та вибуття сторони виконавчого провадження (реорганізація юридичної особи, відступлення права вимоги, переведення боргу), в зв'язку з чим заява є необґрунтованою, суперечить приписам діючого законодавства та в задоволенні такої слід відмовити.

Наведена в заяві підстава для зміни сторони виконавчого провадження (оскільки Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" від 07.04.2013 року № 406 - VII (редакція діє з 01.08.2013 року) внесено зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо адміністрування та стягнення єдиного внеску органами доходів і зборів) не передбачена положеннями ст. 264 КАС України як підстава зміни сторони виконавчого провадження, при цьому, ні цей Закон, ні Закон України "Про виконавче провадження" не вносять змін до порядку здійснення виконавчого провадження та не містять заборони органам Пенсійного фонду України виступати стягувачами за виданими на їх користь виконавчими листами.

За наведених обставин, заява про заміну сторони виконавчого провадження не відповідає вимогам ч. 1 ст. 264 КАС України, в зв'язку з чим в задоволенні такої слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні заяви Управління Пенсійного фонду України у Свалявському районі Закарпатської області про заміну сторони виконавчого провадження - відмовити повністю.

2. Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

СуддяН.Д. Маєцька

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.12.2013
Оприлюднено02.09.2015
Номер документу49204043
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —807/2972/13-а

Ухвала від 31.10.2017

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Попко Ярослав Степанович

Ухвала від 18.09.2017

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Попко Ярослав Степанович

Ухвала від 14.08.2017

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Луцович М.М.

Ухвала від 23.12.2013

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Маєцька Н.Д.

Постанова від 30.09.2013

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Маєцька Н.Д.

Ухвала від 03.09.2013

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Маєцька Н.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні