Постанова
від 26.08.2015 по справі 822/3202/15
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

Справа № 822/3202/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 серпня 2015 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Касапа В.М. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до товариства з обмеженою відповідальністю "Декома" про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ :

ДПІ у м. Хмельницькому звернулася до суду з позовною заявою до ТОВ "Декома" про стягнення податкового боргу.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що за відповідачем рахується податковий борг по податку на додану вартість по вітчизняних товарах на загальну суму 15048,30 грн. В зв'язку з несплатою боргу відповідачем у добровільному порядку, просить стягнути зазначену суму коштів в рахунок погашення податкового боргу з рахунків платника податків у банках, обслуговуючого такого платника податків та за рахунок готівки, що йому належить.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, 26.08.2015 року подав до суду клопотання, в якому просить суд задоволити позовні вимоги в повному обсязі та розглянути справу за його відсутності.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце слухання справи був повідомлений належним чином, заперечень, клопотань про відкладення розгляду справи чи про розгляд справи за його відсутності суду не подав.

Судом явка відповідача не визнавалася обов'язковою, а тому суд вважає за можливе розглянути справу в письмовому провадженні відповідно до вимог ч. 4 та ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Згідно ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши докази, які знаходяться в матеріалах справи, оцінивши їх в сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Декома", код ЄДРПОУ 14164353, зареєстроване 14.11.1994 року як юридична особа та включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Згідно п.п. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п. 15.1. ст. 15 ПК України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно п.п. 16.1.4. п.16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.п. 20.1.34. п. 20.1. ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Податковий борг відповідача по податку на додану вартість в розмірі 15048,30 грн. підтверджується: довідкою про стан розрахунків з бюджетами станом на 14.07.2015 року, розрахунком суми позовних вимог, довідкою про банківські рахунки, податковою декларацією з податку на додану вартість від 18.01.2015 року та іншими матеріалами справи.

На виконання вимог ст. 59 ПК України позивачем надіслано відповідачу рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення податкову вимогу форми "Ю" № 152-25 від 03.02.2015 року.

Відповідно до п. 42.2. ст. 42 ПК України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.

Вказана вимога в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалась та не скасована. Разом з тим, відповідачем не дотримано вимог діючого законодавства та не виконано обов'язок щодо своєчасності сплати податкових зобов'язань, що призвело до виникнення податкового боргу.

Згідно до п. 57.1. ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

За змістом п. 95.1. ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

В силу п. 95.3. ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п.п. 95.2. ст. 95 ПК України).

Згідно ч. 1 ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, в зв'язку з чим підлягає задоволенню в повному обсязі.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 158 - 163, 254 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ :

адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до товариства з обмеженою відповідальністю "Декома" про стягнення податкового боргу задоволити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальниістю "Декома" (код ЄДРПОУ 14164353) податковий борг у розмірі 15048 (п'ятнадцять тисяч сорок вісім) грн. 30 коп. з рахунків платника податків у банках, обслуговуючого такого платника податків та за рахунок готівки, що йому належить.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя /підпис/В.М. Касап "Згідно з оригіналом" Суддя

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.08.2015
Оприлюднено02.09.2015
Номер документу49205679
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —822/3202/15

Постанова від 26.08.2015

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Касап В.М.

Ухвала від 13.08.2015

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Касап В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні