Ухвала
від 04.03.2015 по справі 127/3612/15-к
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 127/3612/15-к

Провадження 1-кс/127/1142/15

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2015 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю старшого оперуповноваженого сектору ВКЗЕ ОСОБА_3 , розглянувши клопотання начальника Управління Служби безпеки України у Вінницькій області ОСОБА_4 про надання дозволу на витребування документів у Навчально-науково-виробничому комплексі «Всеукраїнський науково-навчальний консорціум», за відсутністю клопотання учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів -

ВСТАНОВИВ:

02.03.2014 року звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на витребування документів начальник Управління Служби безпеки України у Вінницькій області ОСОБА_4 .

Клопотання мотивовано тим, що управлінням у рамках контррозвідувальної справи №121, заведеної 31.10.2014, перевіряється інформація щодо діяльності посадових осіб на шкоду державній безпеці України в економічній сфері, через неефективне використання, запровадження «тіньових» механізмів відчуження земельно-майнових ресурсів та виведення державних коштів Вінницького національного аграрного університету, установ та організацій системи НААН України у «тіньовий» сектор економіки.

У ході роботи за справою встановлено, що документальні матеріали, які мають значення для встановлення об`єктивної істини та без вивчення та аналізу яких неможливо іншим способом довести або спростувати обставини діяльності на шкоду державній безпеці України в економічній сфері, знаходяться у Навчально-науково-виробничому комплексі «Всеукраїнський науково-навчальний консорціум» (кодЄДРПОУ 38894477, м. Вінниця, вул. Сонячна, 3, далі - ННВК).

Враховуючи викладене, для перевірки та документування можливих обставин здійснення протиправних дій на шкоду економічному потенціалу держави (проведення досліджень із залученням спеціалістів ДП«Держбудекспертиза», Держфінінспекції), попередження їх вчинення в подальшому, а також недопущення знищення документів, які можуть бути використані як докази у ході досудового розслідування, керуючись п.5 ч.2 ст.7 Закону України «Про контррозвідувальну діяльність», абз. 4 п.2 Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 28.03.2008, начальник Управління просив надати старшому оперуповноваженому 2 сектору відділу КЗЕ Управління СБ України у Вінницькій області старшомулейтенанту юстиції ОСОБА_5 дозвіл витребувати у ННВК «Всеукраїнський науково-навчальний консорціум» оригінали документів і дані, а також завірені копії первинних фінансово-господарських документів за період з 01.07.2013 року по теперішній час, а саме:

установчий договір, статут зі змінами, положення про діяльність, план розвитку, основні напрямки навчально-наукової діяльності консорціуму;

розпорядчі документи та рішення зборів уповноважених засновників, вченої ради, президії, президента та інших посадових осіб консорціуму;

кошториси доходів і видатків, річні результати діяльності, розподіл доходів, книга «Журнал-Головна», фінансова звітність, меморіальні ордери №2 «Накопичувальна відомість руху грошових коштів загального фонду», №3 «Накопичувальна відомість руху грошових коштів спеціального фонду», №8 «Накопичувана відомість по розрахункам з підзвітними особами», №9 «Накопичувальна відомість про вибуття та переміщення необоротних активів»;

звіти і висновки ревізійної комісії,

Положення, Порядки, Регламенти, Цільові програми, Технічні умови та інші нормативні документи консорціуму;

Порядок надходження та використання доходів консорціуму;

рішення про створення філій, представництв та дочірніх підприємств консорціуму;

нормативні документи щодо структури та чисельності апарату консорціуму;

договори та додаткові угоди купівлі/продажу/оренди, на постачання ТМЦ, надання/отримання робіт та послуг;

акти виконаних робіт та розрахунки вартості робіт, акти приймання-передачі;

договори на проведення науково-дослідних робіт, розширені річні звіти про їх проведення та інші матеріали;

платіжні документи (рахунки, акти, платіжні доручення), накладні, податкові накладні, виписки банку та інші необхідні документи.

Враховуючи викладене, для перевірки та документування можливих обставин здійснення протиправних дій на шкоду економічному потенціалу держави, а також недопущення знищення документів, які можуть бути використані як докази у ході досудового розслідування, начальник УСБУ у Вінницькій області просив клопотання задоволити.

В судовому засіданні старший оперуповноважений сектору ВКЗЕ ОСОБА_3 клопотання підтримав.

Представник Навчально-науково-виробничого комплексі «Всеукраїнський науково-навчальний консорціум» в судове засідання не викликався, оскільки матеріали справи, які надаються в обґрунтування даного клопотання містять розшифровку методів та засобів контррозвідувальної діяльності.

Згідно до ст. 7 ч. 2 п. 5 Закону України Про контррозвідувальну діяльність для виконання визначених законом завдань та за наявності підстав, передбачених статтею 6 цього Закону, в ході контррозвідувальної діяльності органи, підрозділи та співробітники Служби безпеки України мають право: витребовувати, збирати і вивчати, за наявності визначених законом підстав, документи та відомості, що характеризують діяльність підприємств, установ, організацій, а також спосіб життя окремих осіб, джерела і розміри їх доходів для попередження і припинення розвідувальних, терористичних та інших протиправних посягань на державну безпеку України.

З постанови Пленуму Верховного суду України Про деякі питання застосування судами України законодавства при дачі дозволів конституційних прав і свобод людини і громадянина під час здійснення оперативно- розшукової діяльності, дізнання і досудового слідства №2 від 28.03.2008 року вбачається, що у випадках, передбачених ст. ст. 7 ч. 2 п. 5 Закону України Про контррозвідувальну діяльність за рішенням суду можуть витребувані документи та дані, що характеризують діяльність підприємств, установ, організацій, а також способів життя окремих осіб, підозрюваних у підготовці або вчиненні злочину, джерело та розміри їх доходів.

Всупереч наведених норм дане клопотання не містить ні викладу обставин кримінального правопорушення, у зв"язку з яким воно подається, достатнього для здійснення слідчим суддею у порядку, передбаченому КПК, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, ні обгрунтування значення документів Навчально-науково-виробничому комплексі «Всеукраїнський науково-навчальний консорціум» для встановлення обставин по оперативно - розшуковій справі, можливості використання як доказів відомостей, що містяться в документах Навчально-науково-виробничому комплексі «Всеукраїнський науково-навчальний консорціум», а також неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що клопотання не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159, 160 ч.2, 162 ч.2 п.7, 163 ч.5, 164, КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання начальника Управління Служби безпеки України у Вінницькій області ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів Навчально-науково-виробничого комплексу «Всеукраїнський науково-навчальний консорціум».

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

Дата ухвалення рішення04.03.2015
Оприлюднено21.03.2023
Номер документу49220752
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —127/3612/15-к

Ухвала від 04.03.2015

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Клапоущак С. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні