печерський районний суд міста києва
Справа № 757/23114/15-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 липня 2015 року Печерський районний суд міста Києва у складі:
головуючого слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю слідчого ОСОБА_3
розглянувши у закритому судовому засіданні у залі судових засідань клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління МВС України підполковника міліції ОСОБА_3 , погоджене зі старшим прокурором відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях щодо злочинних угрупувань Генеральної прокуратури України радником юстиції ОСОБА_4 про арешт майна,-
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління МВС України підполковник міліції ОСОБА_3 звернувся до Печерського районного суду міста Києва з клопотанням, погодженим зі старшим прокурором відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях щодо злочинних угрупувань Генеральної прокуратури України радником юстиції ОСОБА_4 , в якому просив накласти арешт на гроші по рахунку ТОВ «Тадіс Плюс» (код 39233613) № НОМЕР_1 , валюта українська гривня, російський рубль, Євро, долар США, відкритому у ПУАТ «СмартБанк» (МФО 380786), розташованому за адресою: м. Київ, вул. Лук`янівська, буд. 1а, з наданням інформації банком у письмовому вигляді про суму грошей, що будуть знаходитись на рахунку на час надання ухвали для виконання, а також через п`ять днів після цього.
Слідчий посилався на таке: Головним слідчим управлінням МВС України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12014000000000579, внесеному 13.12.2014 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактами скоєння у період 2014, 2015 років фіктивного підприємництва і легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинених організованою групою в особливо великих розмірах, а також зловживання службовими особами територіальних підрозділів Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків, вчиненого у складі організованої групи, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.3 ст. 28, ч.2 ст. 205, ч. 3 ст. 209 та ч.3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.
В ході досудового слідства у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що організована група впродовж 2014, 2015 років, з метою прикриття незаконної діяльності, пов`язаної з проведенням безтоварних фінансових операцій, наданням незаконних послуг з переведення безготівкових коштів у готівку, незаконним формуванням податкового кредиту з податку на додану вартість та валових витрат для підприємств реального сектору економіки, створила, придбала і використовувала ТОВ «Вестер Груп» (код 39451306), ТОВ «Голд Нетворк» (код 39418363), ТОВ «Градіент-Буд» (код 39492913), ТОВ «ДС-Куб» (код 39461775), ТОВ «Еко-Смарт» (код 39471689), ТОВ «Інтеркомплекс» (код 39233644), ТОВ «Кін-Трейд» (код 37868430), ТОВ «Корат Трейд» (код 39418410), ТОВ «Котиара» (код 39420917), ТОВ «Лабрия Груп» (код 39421004), ТОВ «Металавтосервіс» (код 35548506), ТОВ «Салес ЛТД» (код 39420964), ТОВ «Старстеч ЛТД» (код 39451327), ТОВ «Тадіс Плюс» (код 39233613), ТОВ «Фортранс Груп» (код 39234161), ТОВ «Шартрез ЛТД» (код в ЄДРПОУ 39428441) за результатами чого штучно створено податковий кредит з податку на додану вартість для підприємств реального сектору економіки у сумі, що більше ніж у 1000 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, у зв`язку з чим державі заподіяно великої матеріальної шкоди, та отримано за надання цих послуг на підконтрольні рахунки безготівкові кошти з подальшим їх переведенням у готівку у загальній сумі, що більше ніж у 18000 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.
Крім того, в ході досудового слідства у кримінальному провадженні встановлено, що вищезазначені суб`єкти господарювання з ознаками фіктивності виступають транзитерами безготівкових коштів у схемі фінансових операцій від замовників конвертації до підприємств реального сектору економіки, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність з приводу імпорту спорт інвентарю, взуття, тканин, паливно-мастильних речовин та іншого товару, який реалізують на території України за готівкові кошти, без бухгалтерського обліку відповідних фінансово-господарських операцій.
Так, після отримання від підконтрольних організованій групі підприємств на свої рахунки безготівкових коштів, суб`єкти господарювання реального сектору економіки з їх використанням проводили розрахункові фінансові операції щодо закупівлі у нерезидентів товару, а готівку від її продажу за вирахуванням 1-1,5 % в якості винагороди за операції з конвертації разом з податковими накладними та іншими первинними і бухгалтерськими документами передавали членам організованої групи.
Після цього, організована група з використанням печаток та реквізитів підконтрольних підприємств з ознаками фіктивності, забезпечувала виготовлення податкових накладних, первинних та інших фінансово-господарських документів по проведених безтоварних фінансових операціях з замовниками конвертації, які передавала останнім разом з готівкою, за вирахуванням 9 % в якості винагороди від загальної суми попередньо перерахованих безготівкових коштів.
Встановлено, що організованою групою у зазначеній протиправній діяльності в теперішній час використовується рахунок ТОВ «Тадіс Плюс» (код 39233613) № НОМЕР_1 , валюта українська гривня, російський рубль, Євро, долар США, відкритий у ПУАТ «СмартБанк» (МФО 380786), розташованому за адресою: м. Київ, вул. Лук`янівська, буд. 1а.
На вказаному рахунку розміщуються грошові кошти, які надішли через схему інших транзитних безтоварних фінансових операцій з рахунків суб`єктів господарювання реального сектору економіки, які виступають замовниками конвертації та штучного створення податкового кредиту з податку на додану вартість, тобто набуті протиправно шляхом вчинення кримінальних правопорушень, пов`язаних з фіктивним підприємництвом та легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.
Слідчий у судовому засіданні підтримав клопотання та зазначив, що згідно ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами зокрема є гроші, цінності та інші матеріальні об`єкти, набуті кримінально протиправним шляхом та отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення, у зв`язку з чим містять відомості, які можуть бути використанні як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Крім того слідчий зазначає, що оскільки кошти на банківському рахунку відповідають вимогам ст. 167 ч.2 п.4 КПК України у кримінальному провадженні є необхідність накласти арешт на вказані грошові кошти.
Слідчий суддя вважає клопотання підлягаючим задоволенню частково за таких підстав: враховуючи те, що майно щодо якого ставиться питання про накладення арешту тимчасово не вилучалось, з метою забезпечення даного арешту, слідчий суддя на підставі ст. 172 ч.2 КПК України визнав за можливе проводити розгляд клопотання без повідомлення та участі власника грошових коштів.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчого, вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовано клопотання, дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про арешт майна, виходячи з наступного: Згідно до ч.2 ст. 170 КПК України слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у ст. 167 ч.2 КПК України. Враховуючи, що грошові кошти, які містяться на банківському рахунку № НОМЕР_1 , валюта українська гривня, російський рубль, Євро, долар США, відкритому ТОВ «Тадіс Плюс» (код 39233613) у ПУАТ «СмартБанк» (МФО 380786), були набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення і тому відповідають критеріям п.4 ч.2 ст.167 КПК України, слідчий суддя дійшов до висновку про наявність передбачених ч.2 ст.170 КПК України підстав для арешту вказаного рахунку.
Статтею 1074 ЦК України передбачено, що обмеження прав клієнта щодо розпоряджання грошовими коштами, які знаходяться на його рахунку, не допускається, крім випадків обмеження права розпоряджання рахунком за рішенням суду або в інших випадках, встановлених законом, а також у разі зупинення фінансових операцій, які можуть бути пов`язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, передбачених законом. Таким чином, суд вважає клопотання обґрунтованим.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 170-173,309,372 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління МВС України підполковника міліції ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити частково.
Накласти арешт на грошові кошти, які містяться на банківському рахунку ТОВ «Тадіс Плюс» (код 39233613) № НОМЕР_1 , валюта українська гривня, російський рубль, Євро, долар США, відкритому у ПУАТ «СмартБанк» (МФО 380786), розташованому за адресою: м. Київ, вул. Лук`янівська, буд. 1а, шляхом заборони будь-яких видаткових операцій по вищевказаному рахунку, за виключенням виплати заробітної плати працівникам товариства та сплати податків на користь держави, з наданням інформації банком у письмовому вигляді про суму грошей, що будуть знаходитись на рахунку на час надання ухвали для виконання, а також через п`ять днів після цього.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим у кримінальному провадженні номер 12014000000000579.
На ухвалу може бути подана апеляція протягом п`яти днів з дня її проголошення безпосередньо до Апеляційного суду міста Києва.
Ухвала набуває чинності після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набуває чинності після розгляду справи Апеляційним судом.
Слідчий суддя
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 49271971 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Васильєва Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні