БАБУШКІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

УХВАЛА

Провадження №1-кс/200/1411/15

Справа №200/3764/15-к

УХВАЛА

27 лютого 2015 року слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Шевцова Т.В. розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС СВ УСБУ в Дніпропетровській області ОСОБА_1 про надання тимчасового доступу до речей і документів -

ВСТАНОВИЛА:

Старший слідчий з ОВС СВ УСБУ України в Дніпропетровській області ОСОБА_1 за погодженням із старшим прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_2 звернувся до Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська із клопотанням про надання тимчасового доступу з можливістю вилучення в ТОВ В«Мего ПлюсВ» (ЄДРПОУ 37213239, м. Дніпропетровськ, вул. Ногінська, 28), документів, щодо фінансово-господарської діяльності ТОВ В«Мего ПлюсВ» , а саме документів, щодо фінансово-господарських відносин ТОВ В«Мего ПлюсВ» з ТОВ В«ОСОБА_3 групВ» , установчих документів підприємства, посадових інструкцій, документів щодо банківських рахунків, з яких відбувалось перерахування грошових коштів на рахунки ТОВ В«ОСОБА_3 групВ» , договорів, розпоряджень та платіжних доручень про перерахування грошових коштів на рахунки ТОВ В«ОСОБА_3 групВ» , а також документів бухгалтерської звітності та інших документів, що можуть мати доказове значення у вказаному кримінальному провадженні.

Відповідно до клопотання слідчого, слідчим відділом УСБУ у Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22014040000000192 від 03.12.14 року, зареєстроване за повідомленням ГВКЗЕ УСБУ у Дніпропетровській області про вчинення кримінального правопорушення, про те, що у період квітня-жовтня 2014 року посадові особи ПАТ В«КБ В«АксіомаВ» (МФО 307305 юридична адреса: м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 11, прим. 25), діючи за попередньою змовою групою осіб, організували протиправну фінансову схему, направлену на фінансування тероризму, а саме: на фінансове забезпечення терористичних організацій В«Луганська народна РеспублікаВ» та В«Донецька народна РеспублікаВ» , шляхом незаконного переведення в готівку та зняття грошових коштів з кредитних рахунків підставних фізичних осіб за рахунок грошових коштів підприємств з ознаками фіктивності, підконтрольних службовим особам ПАТ В«КБ В«АксіомаВ» , яким кошти були заздалегідь з цією метою перераховані українськими підприємствами, представники яких фактично отримували дану готівку та у подальшому спрямовували її на фінансове забезпечення терористичної діяльності, тобто про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 258-5 КК України.

В ході обшуку, проведеного 19.12.2014 року в ПАТ В«КБ В«АксіомаВ» вилучено документи, щодо фінансових відносин з ТОВ В«ПромекоугольВ» , через розрахункові рахунки якого здійснювалося перерахування грошових коштів, які в подальшому спрямовувалися на фінансування терористичної діяльності.

Разом з тим, в ході аналізу руху коштів ТОВ В«ПромекоугольВ» , було виявлено В«транзитнеВ» підприємство ТОВ В«ОСОБА_3 ГрупВ» (ЄДРПОУ 39207138, м. Донецьк, вул. 60 річчя СРСР, 7, директор ОСОБА_4А.), що здійснювало перерахунок грошових коштів на рахунки ТОВ В«ПромекоугольВ» .

Також, в ході аналізу додатків №5 до карток податкової звітності підприемств, були встановлені суб'єкти підприємницької діяльності Дніпропетровського регіону, які з метою необґрунтованого отримання податкового кредиту, при заповненні податкових декларацій ПДВ в графі В«Податковий кредитВ» вносили підроблені данні щодо взаємовідносин з ТОВ В«ОСОБА_3 групВ» , зокрема ТОВ В«Мего ПлюсВ» (ЄДРПОУ 37213239, м. Дніпропетровськ, вул. Ногінська, 28).

В ході розслідування встановлено, що ОСОБА_4 будь-якого відношення до фінансово-господарської діяльності ТОВ В«ОСОБА_3 групВ» , не має, та ніколи не мав.

В судове засідання слідчий надав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, у зв'язку з виробничою зайнятістю, вимоги клопотання підтримав та просив задовольнити, представник ТОВ В«Мего ПлюсВ» не викликався, в порядку ч.2 ст.163 КПК України.

Дослідивши надані слідчим матеріали, доходжу висновку, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки доведено наявність достатніх підстав вважати, що зазначені в клопотанні слідчого документи, які перебувають у володінні ТОВ В«Мего ПлюсВ» мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме для доведення події злочину та встановлення винних осіб.

Також, вважаю доведеним можливість використання зазначених документів як доказів, а також відсутність можливості іншими способами довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Керуючись ст.ст.159,163,164,166 КПК України -

УХВАЛИЛА:

Клопотання старшого слідчого з ОВС УСБУ України в Дніпропетровській області ОСОБА_1 про надання тимчасового доступу до речей і документів - задовольнити.

в ТОВ В«Мего ПлюсВ» (ЄДРПОУ 37213239, м. Дніпропетровськ, вул. Ногінська, 28) надати слідчому з ОВС УСБУ України в Дніпропетровській області ОСОБА_1 тимчасовий доступ з можливістю вилучення документів, щодо фінансово-господарської діяльності ТОВ В«Мего ПлюсВ» , а саме документів, щодо фінансово-господарських відносин ТОВ В«Мего ПлюсВ» з ТОВ В«ОСОБА_3 групВ» , установчих документів підприємства, посадових інструкцій, документів щодо банківських рахунків, з яких відбувалось перерахування грошових коштів на рахунки ТОВ В«ОСОБА_3 групВ» , договорів, розпоряджень та платіжних доручень про перерахування грошових коштів на рахунки ТОВ В«ОСОБА_3 групВ» , а також документів бухгалтерської звітності та інших документів, що можуть мати доказове значення у вказаному кримінальному провадженні.

Строк дії ухвали до 27 березня 2015 року включно.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Т.В.Шевцова

Дата ухвалення рішення 28.02.2015
Зареєстровано 31.08.2015
Оприлюднено 03.09.2015

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону