Справа № 523/3514/15-ц
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" серпня 2015 р. Суворовський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді Бабакова В.П.
при секретарі Булгаковій Т.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Одесі цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю МП «УНІВЕРСАЛ-ЛТД» до товариства з додатковою відповідальністю «Страхове товариство з додатковою відповідальністю «Глобус» про відшкодування матеріальної шкоди завданої дорожньо-транспортною пригодою,
В С Т А Н О В И В :
05.03.2015 року позивачі звернулися до суду з позовом до відповідачів про відшкодування матеріальної шкоди завданої дорожньо-транспортною пригодою.
Вони посилалися на те, що 18.08.2014 року в м. Одесі по вул. Академіка Заболотного сталася дорожньо-транспортна пригода за участю автомобіля «Volkswagen», реєстраційний номер НОМЕР_1, під керуванням водія ОСОБА_1, та автомобіля НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2. В результаті даної дорожньо-транспортної пригоди автомобілі отримали механічні пошкодження. Винуватцем ДТП згідно до постанови про притягнення до адміністративної відповідальності є ОСОБА_1, яким його цивільно-правова відповідальність була застрахована у відповідача. Потерпілий від дорожньо-транспортної пригоди відступив право вимоги по відшкодуванню шкоди за цією дорожньо-транспортною пригодою позивачу. Згідно аварійного сертифікату сума страхового відшкодування становить 10111 грн. 64 коп. Вказану суму позивач просить стягнути з відповідача. Також просить стягнути пеню за несвоєчасне страхове відшкодування в сумі по день винесення судового рішення, а також індекс інфляції 3% річних за користування грошовими коштами на день винесення судового рішення.
Первісно позов було подано і до відповідача товариства з додатковою відповідальністю «Страхове товариство з додатковою відповідальністю «Глобус» і до відповідача ОСОБА_1 В подальшому, 19 травня 2015 року між позивачем і відповідачем ОСОБА_1 укладено мирову угоду, яка була затверджена судом.
Представник позивача позов підтримав, наполягав на його задоволенні, у подальшому надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, не заперечував проти заочного розгляду справи.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, тому суд у відповідності до ст.ст. 224, 225 ЦПК України ухвалив про заочний розгляд справи.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 18.08.2014 року в м. Одесі по вул. Академіка Заболотного сталася дорожньо-транспортна пригода за участю автомобіля «Volkswagen», реєстраційний номер НОМЕР_1, під керуванням водія ОСОБА_1, та автомобіля НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2.
В результаті даної дорожньо-транспортної пригоди автомобілі отримали механічні пошкодження.
Згідно до постанови про притягнення до адміністративної відповідальності винуватцем ДТП є ОСОБА_1, яким його цивільно-правова відповідальність була застрахована у відповідача.
Потерпілий від дорожньо-транспортної пригоди відступив право вимоги по відшкодуванню шкоди за цією дорожньо-транспортною пригодою позивачу.
Згідно аварійного сертифікату сума страхового відшкодування становить 10111 гривен 64 копійок.
Первісно позов було подано і до відповідача товариства з додатковою відповідальністю «Страхове товариство з додатковою відповідальністю «Глобус» і до відповідача ОСОБА_1 В подальшому, 19 травня 2015 року між позивачем і відповідачем ОСОБА_1 укладено мирову угоду, яка була затверджена судом.
Таким чином відповідно до ст. 1188 ЦК України ОСОБА_1 повинен відшкодувати шкоду потерпілому.
Однак згідно зі ст. 1194 ЦК України ОСОБА_1 несе відповідальність за заподіяну шкоду у разі недостатності страхової виплати, оскільки ним з товариством з додатковою відповідальністю «Страхове товариство з додатковою відповідальністю «Глобус» укладено договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Оскільки страхова компанія-відповідач своєчасно не сплатила позивачу страхове відшкодування, то відповідно до ч.2 ст. 36 Закону №1961-IV, ст.ст. 610, 612, 625 ЦК України є підстави для застосування встановленої законом відповідальності, а саме пені, сплати суми боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, сплати 3% річних від простроченої суми.
Граничний термін сплати страховою компанією-відповідачем страхового відшкодування припав на 04 грудня 2014 року.
Таким чином з відповідача на користь позивача слід стягнути суму страхового відшкодування у розмірі 10 111 гривен 64 копійки, суму пені згідно розрахунку позивача, яка становить 3329 грн. 36 коп., а також індекс інфляції в розмірі 4543 грн. та 3% річних від простроченої суми в розмірі 201 грн.96 коп.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України з відповідача на користь позивача слід стягнути 1800 гривен витрачених на правову допомогу.
На підставі ст. 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути 243 грн. 60 коп. судового збору на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 1188, 1194 ЦК України, ЗУ „Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобівВ» , ст.ст. 213-215, 224, 225 ЦПК України, суд,
В и р і ш и в :
Позов товариства з обмеженою відповідальністю МП «УНІВЕРСАЛ-ЛТД» до товариства з додатковою відповідальністю «Страхове товариство з додатковою відповідальністю «Глобус» про відшкодування матеріальної шкоди завданої дорожньо-транспортною пригодою задовольнити.
Стягнути з товариства з додатковою відповідальністю «Страхове товариство з додатковою відповідальністю «Глобус» (ЄДРПОУ 20448234) на користь товариства з обмеженою відповідальністю МП «УНІВЕРСАЛ-ЛТД» (ЄДРПОУ 37761124) суму страхового відшкодування у розмірі 10 111 гривен 64 копійки, суму пені, яка становить 3329 грн. 36 коп., а також індекс інфляції в розмірі 4543 грн., та 3% річних від простроченої суми в розмірі 201 грн.96 коп., витрати на правову допомогу в сумі 1800 гривен, та судовий збір в розмірі 243 грн.60 коп. Всього 20229 грн. 56 коп.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем до місцевого суду протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2015 |
Оприлюднено | 03.09.2015 |
Номер документу | 49327368 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Бабаков В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні