cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, пр. Шевченка, 29
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення справи про банкрутство
"31" серпня 2015 р.№ 916/3561/15
Суддя РОВИНСЬКИЙ О.Ю. , розглянувши матеріали заяви Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області ( 65025, м. Одеса, вул. Академіка Заболотного 38-А, код ЄДРПОУ 39578136 ), які надійшли до господарського суду Одеської області 27.08.2015 р. та зареєстровані за № 3743/15 про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Автовіта 888" ( 65074, м. Одеса, пров. Газовий, буд 6, код ЄДРПОУ 34298681 ) встановив:
СУТЬ СПОРУ : 27.08.2015 р. заявник, Державна податкова інспекція у Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області, звернулась до господарського суду Одеської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Автовіта 888", оскільки останній неспроможний виконати свої зобов'язання перед бюджетом на загальну суму у розмірі 1 313 405 грн. 20 коп.
Заява Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області про порушення провадження справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Автовіта 888" підлягає поверненню з наступних підстав:
Згідно ч.1 ст. 15 Закону України (№2343-ХІІ) господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі; з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону, про що виносить ухвалу.
Підставами для повернення заяви про порушення справи про банкротство та додані до неї документи, згідно зі ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, є: позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано; у позовній заяві не вказано повного найменування сторін, їх поштових адрес; у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми; не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі; порушено правила поєднання вимог або об'єднано в одній позовній заяві кілька вимог до одного чи кількох відповідачів і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору; не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів; до винесення ухвали про порушення провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 1 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом з врахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 4 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. Цей Закон має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом. Провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності регулюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.
Згідно ч. 2 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Враховуючи вимоги ч.1 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд здійснює перевірку обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, для цього у порядку ч. ч. 2, 3 цієї статті Закону господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи. Враховуючи те, що справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.
Частиною 3 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що залежно від категорії боржника, виду його діяльності та наявності у нього майна господарський суд застосовує загальний, спеціальний або спрощений порядок провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч.3 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Згідно зі ст. 8 Закону України „Про Державний бюджет України на 2015 рік" з 1 січня 2015 р. встановлена мінімальна заробітна плата у розмірі 1 218 грн. 00 коп., а отже станом на 27.08.2015 р. ( дата звернення ініціюючого кредитора із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ) сума у триста мінімальних розмірів заробітної плати складає 365 400 грн. 00 коп.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" боржник це суб'єкт підприємницької діяльності (юридична особа або фізична особа - підприємець), неспроможний виконати протягом трьох місяців свої грошові зобов'язання після настання встановленого строку їх виконання, які підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом.
Згідно ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.
Статтею 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлює, що грошовим зобов'язанням є зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До складу грошових зобов'язань боржника, не включаються неустойка ( штраф, пеня ) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, тощо. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Законом.
В обґрунтування безспірності заявлених грошових вимог, Державною податковою інспекцією у Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство надано: корінець податкової вимоги форми „Ю" від 13.07.2011 р. № 7844, корінець податкового повідомлення-рішення форми „Р" від 16.11.2012 р. № 0010202280.
В заяві про порушення справи про банкрутство Заявник посилається на те, що акт перевірки та податкове повідомлення рішення оскаржувалось у судовому порядку, однак, відповідно до доданого до матеріалів заяви про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Автовіта 888" не надано виконавчого документу, який би підтверджував безспірність заявлених грошових вимог а також неплатоспроможність боржника у відповідності до статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" а саме рішень суду та матеріалів виконавчого провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство заявником додається відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора.
За відсутністю належних доказів неплатоспроможності боржника, зокрема, судового рішення про стягнення заборгованості, відкриття виконавчого провадження, відсутності результату виконання виконавчою службою передбачених Законом України „Про виконавче провадження" дій, спрямованих на виявлення майна, його арешт та звернення стягнення за виконавчим документом, неможливо зробити беззаперечного висновку про неспроможність боржника виконати грошові зобов'язання перед кредитором не інакше як через відновлення платоспроможності, тобто застосування процедур банкрутства.
Таким чином, Заявником не надано доказів підтверджуючих проведення заходів передбачених ч.3 ст. 10 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, а тому заява Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області підлягає поверненню без розгляду на підставі ст. 15 Закону України (№ 2343-ХІІ) та п. 3 ст. 63 ГПК України.
Повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись п. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України та ч. 1 ст. 15, ч. 3 ст. 10 Закону України "Про відновлення неплатоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (№ 2343-ХІІ), суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Заяву Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області ( 65025, м. Одеса, вул. Академіка Заболотного 38-А, код ЄДРПОУ 39578136 ) про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Автовіта 888" ( 65074, м. Одеса, пров. Газовий, буд 6, код ЄДРПОУ 34298681 ) - повернути без розгляду.
2. Заяву про порушення справи про банкрутство надіслати заявнику.
3. Матеріали заяви про порушення провадження у справі про банкрутство на 106 аркушах.
Суддя О.Ю. Ровинський
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2015 |
Оприлюднено | 03.09.2015 |
Номер документу | 49339911 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Ровинський О.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні