ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
(вступна та резолютивна частини)
іменем України
24.06.2014 Справа № 905/3340/14
Господарський суд Донецької області у складі судді Мальцева М.Ю.
при секретарі судового засідання Шавкун І.Д.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи:
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Дебальцеве, Донецької області
до відповідача: Дочірнього підприємства "Донецький облавтодор" відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія "ОСОБА_2 дороги України", м. Донецьк
про укладення договору купівлі-продажу майна
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1 - особисто, паспорт ВС № 297582
від відповідача: ОСОБА_3, за довіреністю № 10 від 10.06.2014
Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 49, 80, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4, м. Дебальцеве, Донецької області до Дочірнього підприємства В«Донецький облавтодорВ» відкритого акціонерного товариства « Державна акціонерна компанія «ОСОБА_2 дороги України», м. Донецьк про укладення договору купівлі-продажу майна задовольнити у повному обсязі.
Укласти між Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4, м. Дебальцеве, Донецької області та Дочірнього підприємства В«Донецький облавтодорВ» відкритого акціонерного товариства « Державна акціонерна компанія «ОСОБА_2 дороги України», м. Донецьк договір купівлі-продажу майна у наступній редакції:
«ДОГОВІР КУПІВЛІ - ПРОДАЖУ
ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАВТОДОР» ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ДЕРЖАВНА АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ «ОСОБА_2 УКРАЇНИ» (надалі - Продавець), скорочено - ДП «Донецький облавтодор» ВАТ «ДАК «ОСОБА_2 дороги України», зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (надалі - ЄДР): дата державної реєстрації 16.05.2002 р., дата запису 18.08.2004 р., номер запису 1 266 120 0000 000462, код платника податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер 32001618, місцезнаходження: 83001, Донецька область, місто Донецьк, проспект Комсомольський, будинок 6А, з однієї сторони, та
ОСОБА_1, зареєстрована в ЄДР: дата державної реєстрації та дата запису 19.10.2005 р., номер запису 2 257 000 0000 000708, паспорт громадянина України серії ВС №297582, виданий 17.05.2000 р. Єнакієвським МУ УМВС України у Донецькій області, реєстраційний номер облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або податковий номер НОМЕР_1, місце проживання зареєстровано за адресою: 84700, Донецька область, місто Дебальцеве, Заводське селищеАДРЕСА_1 (надалі - Покупець), з іншої сторони, уклали цей договір про нижченаведене:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1 Продавець зобов'язується передати у власність Покупцеві майно, а Покупець зобов'язується сплатити ціну його продажу та прийняти майно - нежитлові будівлі та споруди, які знаходяться за адресою: Донецька область, місто Дебальцеве, ДРП-7: гараж (літера В-1) загальною площею 187,3кв.м, гараж (літера Г-1) загальною площею 214,7кв.м, сарай (літера З), будівля паливно-мастильних матеріалів (літера К-1) загальною площею 15,7кв.м, огорожа 1-2, замощення І , що розташовані на земельній ділянці площею 0,1934га, кадастровий номер земельної ділянки 1410900000:00:010:0005, на території Дебальцевської міської ради Донецької області.
1.2 Відчуження майна шляхом його продажу на аукціоні здійснено за згодою (дозволом) Державного агентства автомобільних доріг України згідно з наказом від 22.05.2012 р. №205 «Про відчуження нерухомого майна» та за погодженням з ПАТ «ДАК «ОСОБА_2 дороги України» згідно з листом від 28.05.2012 р. №1/19-10/1210 «Про відчуження шляхом продажу основних засобів».
1.3 Право власності ПАТ «ДАК «ОСОБА_2 дороги України» та право господарського відання ДП «Донецький облавтодор» ВАТ «ДАК «ОСОБА_2 дороги України» на майно підтверджується свідоцтвом про право власності на нерухоме майно серії САЕ №171442 від 19.05.2009 р., виданим Управлінням житлово-комунального господарства Дебальцівської міської ради, невід'ємною частиною якого є витяг про державну реєстрацію прав серії СЕІ №093695 від 13.09.2012 р. за №34591218, виданий Комунальним підприємством Єнакієвської міської ради «Єнакієвське міжміське бюро технічної інвентаризації», реєстраційний номер 20788383, номер запису 204 в книзі 5, та зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 25.01.2014 р., номер запису про право власності 4408487, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 276634614109, про що свідчить витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень серії СЕК №053761 від 25.01.2014 р. за індексним номером 16752677, виданий Реєстраційною службою Дебальцівського міського управління юстиції Донецької області.
1.4 Право користування ДП «Донецький облавтодор» ВАТ «ДАК «ОСОБА_2 дороги України» земельною ділянкою площею 0,1934га, кадастровий номер земельної ділянки 1410900000:00:010:0005, за цільовим призначенням - для обслуговування об'єктів автомобільного транспорту, що розташована під шляхо-будівельним пунктом №7 по вулиці Київська міста Дебальцеве Донецької області, підтверджується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою серії ЯЯ №058909 від 02.10.2006 р., виданим Дебальцівським міським відділом земельних ресурсів та зареєстрованим в Книзі записів державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди за №030617100022.
1.5 Право на придбання майна Покупець набув за результатами проведеного 19.06.2012 р. аукціону за ціною продажу майна у розмірі, вказаному в пункті 2.1 договору, згідно протоколу аукціону, затвердженого 20.06.2012 р. директором ДП «Донецький облавтодор» ВАТ «ДАК «ОСОБА_2 дороги України», який є підставою для укладення цього договору.
2. ЦІНА ДОГОВОРУ ОСОБА_5 РОЗРАХУНКІВ
2.1 Продаж майна вчинено за ціною, яка склалася за результатами проведеного аукціону, у розмірі 51000,00 грн. (п'ятдесят одна тисяча гривень 00 копійок) у т.ч. ПДВ .
2.2 Покупець зобов'язаний протягом 30 (тридцяти) календарних днів з моменту укладення цього договору перерахувати на поточний рахунок Продавця, зазначений у розділі 9 договору, у якості оплати за придбане майно суму у розмірі 46099,00 грн. (сорок шість тисяч дев'яносто дев'ять гривень 00 копійок) у т.ч. ПДВ , що дорівнює різниці між ціною продажу майна у розмірі, вказаному в пункті 2.1 договору, та сумою гарантійного внеску у розмірі 10 (десяти) відсотків початкової вартості продажу майна - 4901,00 грн. (чотири тисячі дев'ятсот одна гривня 00 копійок) у т.ч. ПДВ , сплаченого Покупцем до початку аукціону на поточний рахунок організатора аукціону, який зараховується Покупцеві в рахунок ціни продажу майна.
2.3 Усі розрахунки, що передбачені умовами цього договору, провадяться шляхом безготівкового перерахування грошових коштів у національній валюті України.
3. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
3.1 Кожна сторона зобов'язується виконувати обов'язки, покладені на неї цим договором, сприяти іншій стороні у виконанні її обов'язків і має право вимагати від іншої сторони виконання належним чином її обов'язків.
3.2 Продавець зобов'язаний :
3.2.1 ОСОБА_6 Покупцеві майно разом з технічною документацією за актом приймання-передачі у встановлений цим договором строк. До цього моменту Продавець відповідає за зберігання майна та ризик випадкового знищення або пошкодження майна.
3.3 Покупець зобов'язаний :
3.3.1 Сплатити у повному обсязі належну суму грошових коштів за придбане майно у встановлений цим договором строк.
3.3.2 Прийняти майно разом з технічною документацією за актом приймання-передачі у встановлений цим договором строк. Ризик випадкового знищення або пошкодження майна переходить до Покупця з моменту прийняття майна.
4. ПОРЯДОК ОСОБА_6
4.1 ОСОБА_6 майна Продавцем і прийняття майна Покупцем здійснюється протягом 3 (трьох) робочих днів після сплати Покупцем у встановлений цим договором строк у повному обсязі належної суми грошових коштів за придбане майно, та засвідчується актом приймання-передачі, який підписується сторонами та скріпляється їх печатками. Акт приймання-передачі укладається у 2 (двох) автентичних примірниках, по одному примірнику для кожної із сторін.
5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
5.1 У випадку порушення зобов'язання, що виникає з цього договору, сторона несе відповідальність, визначену чинним законодавством України та цим договором. Порушенням зобов'язання є його невиконання або неналежне виконання, тобто виконання з порушенням умов, визначених змістом цього договору.
5.2 У разі, якщо Покупець не сплатить у встановлений цим договором строк у повному обсязі належної суми грошових коштів за придбане майно, він зобов'язаний сплатити на користь Продавця неустойку в розмірі 20 (двадцяти) відсотків ціни продажу майна. У разі несплати Покупцем у повному обсязі належної суми грошових коштів за придбане майно разом із неустойкою протягом наступних 30 (тридцяти) календарних днів, результати аукціону підлягають анулюванню (скасуванню), аукціон визнається таким, що не відбувся, а цей договір - розірванню. При цьому Покупець позбавляється права на подальшу участь у придбанні майна.
5.3 Сплата штрафних санкцій не звільняє Покупця від виконання договірних зобов'язань у період дії умов цього договору.
5.4 Сторони погодились, що сторона звільняється від відповідальності за порушення умов цього договору, якщо доведе, що порушення сталося внаслідок дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), до яких належать будь-які надзвичайні події зовнішнього щодо сторін характеру, які виникають без вини сторін, поза їх волею або всупереч волі чи бажанню сторін і які не можна за умови вжиття звичайних для цього заходів передбачити та не можна при всій турботливості та обачності відвернути (уникнути), такі як: стихійні явища природного характеру (землетруси, повені, урагани, руйнування в результаті блискавки), лиха біологічного, техногенного та антропогенного походження (вибухи, пожежі, масові епідемії, епізоотії, епіфітотії), обставини суспільного життя (війна, воєнні дії, блокади, громадські хвилювання, прояви тероризму, масові страйки), нормативно-правові акти або рішення органів державної влади чи місцевого самоврядування (законодавчої, виконавчої та судової влади, органів прокуратури тощо), які унеможливлюють виконання сторонами цього договору або тимчасово прямо перешкоджають такому виконанню. Сторона, що має намір послатися на форс-мажорні обставини, зобов'язана у розумний строк з моменту їх виникнення повідомити іншу сторону про наявність форс-мажорних обставин, їх вплив на виконання цього договору, підтверджуючи це відповідними документами. Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення однієї зі сторін про неможливість виконання прийнятих за цим договором зобов'язань внаслідок дії форс-мажорних обставин, позбавляє сторону посилатися на будь-яку вищевказану обставину, як на підставу, що звільняє від відповідальності за невиконання зобов'язань. Виникнення форс-мажорних обставин продовжує строк виконання зобов'язань за цим договором на строк, що відповідає часу дії вказаних обставин та потрібному для подолання їх наслідків.
6. ГАРАНТІЇ ОСОБА_7
6.1 Продавець свідчить про відсутність обтяжень (обмежень) щодо розпорядження майном (арештів чи заборони, податкової застави, прав третіх осіб на майно тощо), судові спори щодо майна не ведуться.
6.2 Продавець свідчить, що незастережних недоліків, які значно знижують цінність майна або можливість його використання за цільовим призначенням, немає, від Покупця не приховано обставин, які мають істотне значення.
6.3 Покупець свідчить, що до укладення цього договору майно ним оглянуто та недоліків, які перешкоджають використанню майна за цільовим призначенням, на момент огляду не виявлено. ОСОБА_7 до Продавця щодо якісних характеристик майна Покупець немає, у тому числі щодо прихованих недоліків майна, які можуть бути виявлені тільки після всебічного обстеження профільними фахівцями та оформлення відповідного висновку.
7. ПОРЯДОК ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
7.1 Спори (розбіжності), що виникають між сторонами за цим договором і які не врегульовані його умовами, вирішуються шляхом взаємних консультацій та переговорів, а в разі недосягнення згоди - підлягають розгляду в судовому порядку відповідно до чинного законодавства України.
8. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
8.1 Договір набирає чинності з моменту його укладення.
8.2 Всі повідомлення (інформація і документи) за цим договором мають бути вчинені у письмовій формі та надіслані засобами поштового зв'язку рекомендованим чи реєстрованим поштовим відправленням або кур'єрською доставкою, або доставлені (вручені) особисто за зазначеними адресами сторін.
8.3 У всьому іншому, що не передбачено цим договором, сторони керуються чинним законодавством України.
9. РЕКВІЗИТИ СТОРІН
ПРОДАВЕЦЬ: ДП «Донецький облавтодор» ВАТ «ДАК «ОСОБА_2 дороги України» код ЄДРПОУ або податковий номер 32001618 83001, Донецька область, м. Донецьк, просп. Комсомольський, буд.6А п/р № 26004193100068 в ПАТ «Укрінбанк» МФО 300142 свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ №100267711, ІПН 320016105092 тел. +38 (062) 3328943, 3049243 ПОКУПЕЦЬ: Громадянин України ОСОБА_1 ІН/РН облікової картки платника податків за ДРФО або податковий номер НОМЕР_1 місце проживання зареєстровано за адресою: 84700, Донецька область, м.Дебальцеве, Заводське селище, буд.30, кв.6
Договір набирає чинності з моменту набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття (складання ).
Вступну та резолютивну частини рішення оголошено в
судовому засіданні 24.06.2014 р.
Повний текст рішення складено 29.06.2014
Суддя М.Ю. Мальцев
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2014 |
Оприлюднено | 04.09.2015 |
Номер документу | 49349756 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
М.Ю. Мальцев
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні