Ухвала
від 02.07.2014 по справі 927/885/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд Чернігівської області


14000, м. Чернігів, проспект Миру, 20, тел. 676-311 факс 77-44-62

УХВАЛА

про відкладення розгляду справи

02.07.2014 Справа № 927/885/14

порушена за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Мега-Поліграф",

вул. Марка-Вовчка, 12/14, м. Київ, 01001;

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Редакція газети "Деснянська правда",

пр-т. Перемоги, 62, м. Чернігів, 14000;

про стягнення 34 192,84грн

Суддя А.В.Романенко

за участю представників сторін від:

позивача: ОСОБА_1, довіреність №б/н від 23.06.2014, представник;

відповідача: не з'явився.

СУТЬ СПОРУ:

Товариством з обмеженою відповідальністю "Мега-Поліграф" подано позов до товариства з обмеженою відповідальністю "Редакція газети "Деснянська правда" про стягнення 34 192,84грн основного боргу за договором №ПД-40 поліграфічного підряду (надання послуг) від 10.06.2013 та відповідного судового збору.

Відповідач належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №1400603205806 (19.06.2014 отримано уповноваженим Ксюнз) натомість повноважного представника у судове засідання не направив, документів на вимогу ухвали суду не надав, причин не з'явлення суду не повідомив.

До початку судового засідання, на електронну адресу суду від відповідача надіслано клопотання від 02.07.2014 з клопотанням відкласти розгляд справи у зв'язку з відсутність у штаті відповідача посади юриста та будь-яких інших осіб, що є фахівцями у галузі та в наступне судове засідання гарантує явку свого представника з підтверджуючими документами погашення частини заборгованості. Жодних документів на підтвердження вище викладеного до даного клопотання адресатом не додано.

Господарський суд повідомляє відповідачу, що коло осіб, які мають право представляти інтереси підприємств відповідно до приписів Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) не обмежується. Відповідно до ст. 28 ГПК України, ними можуть бути керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені установчими документами та документами, що посвідчують їх посадове становище. Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджується довіреністю від імені підприємства чи організації.

Згідно частини другої п.3.9.2. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18, господарський суд з урахуванням обставин конкретної справи може відхилити доводи учасника судового процесу - підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи, державного чи іншого органу щодо відкладення розгляду справи у зв'язку з відсутністю його представника (з причин, пов'язаних з відпусткою, хворобою, службовим

відрядженням, участю в іншому судовому засіданні і т.п.). При цьому господарський суд виходить з того, що у відповідних випадках такий учасник судового процесу не позбавлений права і можливості забезпечити за необхідності участь у судовому засіданні іншого представника згідно з частинами першою - п'ятою ст.28 ГПК України, з числа як своїх працівників, так і осіб, не пов'язаних з ним трудовими відносинами. Неможливість такої заміни представника і неможливість розгляду справи без участі представника підлягає доведенню учасником судового процесу на загальних підставах (ст.ст. 32 - 34 ГПК України), причому відсутність коштів для оплати послуг представника не може свідчити про поважність причини його відсутності в судовому засіданні.

Враховуючи вищезазначене, клопотання відповідача з зазначених ним підстав задоволенню не підлягає, судом відхиляється.

Зокрема, господарський суд звертає увагу відповідача на те, що нормами ст.22 ГПК України визначено, зокрема, що сторони зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, вживати заходів до всебічного, повного та об`єктивного дослідження всіх обставин справи.

Враховуючи вимоги частини першої ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо права кожного на судовий розгляд упродовж розумного строку, а також положення ст.69 ГПК України, суд звертає увагу відповідачів на встановлений чинним законодавством України двохмісячний строк розгляду господарського спору.

Зокрема, обов'язки осіб, які беруть участь у справі визначено у Розділі 5 ГПК України. Так, господарський суд, може покласти виконання певних обов`язків на осіб, які беруть участь у справі. За невиконання обов`язків як установлених ГПК України, так і покладених на сторони господарським судом, господарський суд може застосувати до них заходи процесуальної відповідальності. Зокрема, відповідно до ст.83 ГПК України, господарський суд має право стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів

До початку судового засідання позивачем подано письмове клопотання про відмову від фіксації судового засідання технічними засобами, яке прийнято судом, залучено до справи.

У судовому засіданні представником позивача подано клопотання від 02.07.2014 про залучення до матеріалів справи: довідки б/н та б/д з повідомленнням про відсутність у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір справи між тими ж сторонами, про той же предмет та з тих же підстав, та відсутність рішення цих органів з такого спору; довідки №206 від 01.07.2014 з повідомленням, що станом на 01.07.2014 заборгованість відповідача складає 33 492,84грн; копій Статуту та протоколу загальних зборів учасників від 18.06.2014 №18/06/14, витяги ЄДР з інтернету щодо сторін (всього на 29 аркушах).

Натомість належних доказів на підтвердження часткової оплати боргу відповідачем суду не подано.

В усних поясненнях позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі /з врахуванням довідки від 01.07.2014/ посилаючись на зазначені в позовній заяві обставини.

Згідно ст.77 ГПК України господарський суд відкладає в межах строків встановлених ст.69 ГПК України розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено у даному судовому засіданні. Такими обставинами є, зокрема, нез`явлення в судове засідання представника відповідача, неподання сторонами належних доказів та необхідність їх витребовування.

З метою повного та об`єктивного дослідження всіх обставин справи, реалізації сторонами прав та обов`язків наданих ст.22 ГПК України суд вважає за неможливе її розгляд у даному судовому засіданні.

За таких обставин розгляд справи підлягає відкладенню.

Керуючись статями 22, 69, 77, 86, 87 Господарського процесуального кодексу країни, господарський суд,

УХВАЛИВ:

1. Розгляд справи відкласти призначивши судове засідання на 15.07.2014 о 10:00 у приміщенні господарського суду Чернігівської області за адресою: м. Чернігів, пр-т Миру, 20, каб. № 18.

2. Зобов`язати позивача надати суду:

- витяги з Єдиного державного реєстру стосовно позивача та відповідача станом на день подання позову;

- належним чином завірені копії документів на доказ направлення відповідачу претензії №369 від 05.11.2013 ;

- належним чином завірені копії документів на доказ часткової сплати боргу відповідачем;

- для огляду в судовому засіданні надати оригінали поданих до суду документів, інші документи по суті спору /за наявності/.

3. Запропонувати відповідачу надати суду:

- відзив на позов з поданням доказів (копій та оригіналів для огляду) на підтвердження викладених у ньому обставин, докази направлення цих документів позивачу;

- належним чином завірені копії Статуту та наказу про призначення керівника /для залучення до матеріалів справи/;

- докази виконання договірних зобов'язань, інші документи по суті спору /за наявності/.

Суд вважає за необхідне вдруге попередити відповідача, що відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України у разі неподання відзиву на позовну заяву та витребуваних господарським судом документів справу буде розглянуто за наявними в ній матеріалами.

4. Сторонам забезпечити явку в судове засідання представників з належними повноваженнями та документами, що посвідчують особу (паспорт).

Звернути увагу сторін на те, що відповідно до п. 5 ст. 83 ГПК України господарський суд має право стягувати в доход державного бюджету з винної сторони штраф до 1 700грн за ухилення від вчинення дій покладених господарським судом на сторону.

Суддя А.В.Романенко

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення02.07.2014
Оприлюднено04.09.2015
Номер документу49353895
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/885/14

Ухвала від 02.07.2014

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Романенко А.В.

Ухвала від 12.08.2014

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Романенко А.В.

Ухвала від 15.07.2014

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Романенко А.В.

Ухвала від 18.09.2014

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Коршун Н.М.

Рішення від 26.08.2014

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Романенко А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні