7/4464
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "15" березня 2007 р. Справа № 7/4464
Господарський суд Житомирської області у складі:
Судді Кудряшової Ю.В.
при секретарі Ремез І. І.
за участю представників сторін
від позивача не з"явився
від відповідача не з"явився
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в місті Коростені Житомирської області (м.Коростень)
до Відкритого акціонерного товариства " Коростенський деревообробний комбінат" (м.Коростень)
про стягнення 626118,28 грн.
Подано позов про стягнення з відповідача заборгованості у сумі 626118грн. заборгованості по сплаті капіталізованих платежів.
Представник позивача в засідання суду не з"явився, про причини неявки суд не повідомив. Відповідно до довідки № 198 від 07.03.07, заборованість відповідача перед позивачем становить у сумі 545617 рн. 55 коп.
Відповідач свого представника в судове засідання не направив, про причини неявки суд не повідомив, письмового відзиву на позовну заяву суду не надав.
Суд вважає вказану обставину такою, що не пепрешкоджає розгляду справи.
Відповідно до статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справа вирішується на підставі наявних у ній документів.
Дослідивши матеріали справи, господарський суд, -
Встановив:
Відповідно до розділу 11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності " від 23.09.99р. №1105-ХІУ, який вступив в дію з 01.04.01р. (далі - Закон №1105-ХІУ), підприємства, установи, організації передають до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України документи, що підтверджують право працівника на страхову виплату, інші соціальні послуги внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.
На підставі Закону №1105-ХІУ позивачем передано до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України справи потерпілих Федоренко У. Ф., Соколовського В. В., Бортнікової Н. Й., Сармасіна С. С., Кондратенко В. П., Топчій В. М., Кухарчука В. І., Одинокого С. Д., Білошицького Д. З., Головійчука О. В., Косинського В. Р., яким Фондом виплачуються страхові виплати.
Згідно зі статтею 5 Закону №1105-ХІУ, обов'язковість сплати страхувальником страхових внесків є одним з основних принципів страхування.
Відповідно до статей 15, 16, 18 Закону №1105-ХІУ, страхування від нещасного випадку здійснює Фонд - некомерційна самоврядна організація, що діє підставі статуту, який затверджується її правлінням; управління Фондом здійснюється на паритетній основі державою, представниками застрахованих осіб і роботодавців; безпосереднє управління Фондом здійснюють його правління та виконавча дирекція; робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділення в районах та містах обласного значення.
Пунктом 2 частини другої статті 45 Закону №1105-ХІУ, передбачено обов'язок роботодавця як страхувальника своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду.
Частиною першою статті 46 Закону №1105-ХІУ , встановлено, що Фонд провадить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування.
Згідно частиною 2 статті 46 Закону №1105-ХІУ, фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок, зокрема, капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників.
Безпосередньо порядок обчислення і сплати страхових внесків до Фонду, обліку та витрачання страхових коштів, здійснення платежів, ведення бухгалтерського обліку і звітності визначає Інструкція про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затверджена постановою правління Фонду від 20.04.2001 року №12 (далі - Інструкція).
Згідно п.п. 5.9 п. 5 Інструкції, для покриття витрат фонду потерпілим на виробництві, які працювали на підприємствах, що ліквідовані (якщо вони не мають правонаступника), кошти до Фонду сплачуються згідно з Порядком капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року N 765.
Згідно з п.п. 8.1 п. 8 Інструкції робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють контроль за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою перерахування та надходження страхових внесків, інших платежів до Фонду, а також за цільовим і правильним витрачанням його коштів.
Ухвалою господарського суду від 04.03.03 по справі № 124 "б" затверджено звіт арбітражного керуючого Крутоус О.В. та ліквідаційний баланс Відкритого акціонерного товариства " Коростенський деревообробний комбінат" (м.Коростень), припинено провадження по справі та визнано ВАТ "Коростенський деревообробний комбінат" (м.Коростень) вільним від боргів кредиторів.
Відповідно до листа № 28 від 27.11.06 (а.с. 12) голови ліквідаційної комісії ВАТ "Коростенський деревообробний комінат", у зв"язку з відсутністю грошових коштів на рахунку і неможливістю в подальшому виконувати виробничу діяльність, загальними зборами акціонерів прийнято рішення про ліквідацію ВАТ "Коростеньский ДОК".
Як вбачається з довідки серії АА № 146043 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.39-40), 05.06.06 до ЄДР внесено запис про рішення засновників щодо припинення. Станом на день розгляду справи, запис про припинення юридичної особи відсутній.
Позивачем подано до суду розрахунок суми капіталізації коштів ВАТ "Коростенський ДОК" у сумі 626118 грн. 28 коп. Однак, у зв"язку зі смертю одного з постраждалого на виробництві ВАТ "Коростенський деревооброний комбінат" позивачем подано уточнений розрахунок потреби в капіталізації коштів ВАТ "Коростенський деревообробний комбінат" у сумі 545617 грн. 55 коп.
Позивачем подано обгрунтований розрахунок суми капіталізованих платежів у розмірі 545617 грн. 55 коп., який відповідає вимогам зазначеного вище Порядку.
Відповідач нараховані позивачем суми заборгованості у встановленому порядку не оскаржував, письмового відзиву на позовну заяву суду не надав.
Оскільки позивачем зменшено суму позову, господарський суд вважає за необхідне закрити провадження у справі в частині позовних вимог у сумі 80500 грн. 73 коп.
Враховуючи викладене, господарський суд вважає позовні вимоги обгрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства та такими, що підлягають задоволенню частково в сумі 545617 грн. 55 коп. заборгованості по сплаті капіталізованих платежів.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
За таких обставин, судові витрати з сторін не стягуються.
На підставі викладеного, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності " від 23.09.99р. №1105-ХІУ, керуючись ст.ст. 94,157, 158--163, 167, 254 КАС України, п. 6 Розділу 7 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Коростенський деревообробний комбінат", 11500, Житомирська область, м. Коростень, Білокоровицьке шосе, 7, ідентифікаційний код 01267550
на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Коростені, 11500, м. Коростень, вул. Крупської, 7, ідентифікаційний код 25924076
- 545617 грн. 55 коп. заборгованості по сплаті капіталізованих платежів.
3. Закрити провадження у справі в частині позовних вимог у сумі 80500,73грн.
Постанова господарського суду Житомирської області набирає законної сили в строки, встановлені ст.254 КАСУ.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції в порядку та строки, встановлені ст.186 КАСУ.
Суддя Кудряшова Ю.В.
Віддрукувати:
1 - в справу
2 - позивачу;
3 - відповідачу;
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2007 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 493654 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Кудряшова Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні