Постанова
від 10.08.2015 по справі 805/2712/15-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 серпня 2015 р.                                                   Справа № 805/2712/15-а

приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Аляб'єва І.Г., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Конкрет» про стягнення фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком № 2,

в с т а н о в и в :

Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області (далі – Управління ПФ) звернулося до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Конкрет» (далі - Товариство) про стягнення заборгованості з фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2 за період з 27 квітня по 25 червня 2015 року у розмірі 3 284,40 гривень.

Зазначали, що Товариство зареєстровано в органах Пенсійного фонду України як платник страхових внесків та відповідно до закону зобов'язане до 25-го числа кожного місяця відшкодовувати Управлінню ПФ місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій. Проте, в строки, визначені законодавством, Товариство не сплатило відповідну суму, в наслідок чого останнє має заборгованість.

Посилаючись на пункт 2 прикінцевих положень Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058) просили: стягнути з Товариства заборгованість у розмірі 3284,40 гривень.

Представник позивача до судового засідання не з'явився, через канцелярію суду надійшла заява про підтримання позовних вимог, у якій позивач просив розглянути справу за відсутності його представників.

Представник відповідача у судове засідання також не з'явився.

Відповідно до статті 35 Кодексу адміністративного судочинства (далі – КАС) України передбачено, що повістка вручається під розписку.

Згідно з приписами статті 40 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою. Особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців в графі адреса ТОВ «Конкрет» зазначено: Донецька область, с. Добропілля, вул. Промислова, буд. 23.

В матеріалах справи наявне поштове повідомлення та конверт з відміткою органу поштового зв'язку про відсутність ТОВ «Конкрет» за вказаною адресою (Донецька область, с. Добропілля, вул. Промислова, буд. 23).

Таким чином вважається, що відповідач повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін відповідно до положень частини шостої статті 128 КАС України на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Відповідач жодних пояснень або заперечень проти позову суду не надав.

Розглянувши матеріали справи суд встановив наступне.

Товариство зареєстроване як юридична особа, код ЄДРПОУ 20330047, є платником збору на обов'язкове державне пенсійне забезпечення відповідно до пунктів 1 та 2 статті 1 Закону України від 26 червня 1997 року № 400/97 «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 400/97).

Як вбачається з матеріалів справи працівникам Товариства призначені та виплачувались Управлінням ПФ пільгові пенсії на підставі пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» (далі – Закон № 1788).

В період з квітня по червень 2015 року Управлінням ПФ на адресу Товариства були направлені розрахунки сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, які не були отримані відповідачем у зв'язку з відсутністю Товариства за вказаною адресою, про що свідчить довідка відділення поштового зв'язку.

Станом на час розгляду справи Товариство не сплатило визначеної Управлінням ПФ суми, внаслідок чого має заборгованість у розмірі 3284,40 гривень.

Наявність заборгованості підтверджується матеріалами справи, зокрема розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, карткою особового рахунку Товариства.

З урахуванням того, що Товариство не скористалось правом, передбаченим частиною другою статті 51 КАС України, щодо права подати заперечення проти адміністративного позову, та за наявності достатніх доказів підтвердження наявності заборгованості, суд приходить до висновку про задоволення позову.

За змістом пунктів «б»-«з» частини першої статті 13 Закону № 1788-XII окремі категорії працівників мають право на пенсію на пільгових умовах.

Відповідно до пункту 2 прикінцевих положень Закону № 1058 пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону № 1058. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Такий порядок встановлений Законом № 400/97.

Згідно зі статтею 1 Закону № 400/97 платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є зокрема, суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Абзацом 4 пункту 2 статті 2 зазначеного Закону встановлено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Стаття 4 Закону № 400/97 визначає, що на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються ставки збору у розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.

Відповідно до підпункту 6.4 пункту 6 Постанови правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року N 21-1 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» (далі - Інструкція) розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Підпунктом 6.7 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Відповідно до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, сума заборгованості Товариства з фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком № 2 за період з 27 квітня по 25 червня 2015 року становить – 3284,40 гривень.

З огляду на викладені обставини, а також враховуючи те, що підприємством фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених на підставі пунктів «б»-«з» статті 13 Закону № 1788 в установленому законом порядку не відшкодовані, вони підлягають стягненню з відповідача, а позов Управління ПФ – задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 158-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Конкрет» (код за ЄДРПОУ 20330047, адреса: Донецька область, с. Добропілля вул. Промислова, буд. 23) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області (код ЄДРПОУ 37755477) суму заборгованості з фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2 за період з 27 квітня 2015 року по 25 червня 2015 року у сумі 3284 (три тисячі двісті вісімдесят чотири) гривні 40 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Донецького апеляційного адміністративного через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

          

Суддя                                                             Аляб'єв І.Г.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.08.2015
Оприлюднено04.09.2015
Номер документу49415408
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/2712/15-а

Ухвала від 25.10.2021

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Аляб'єв І.Г.

Постанова від 10.08.2015

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Аляб'єв І.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні