ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
04 серпня 2015 рокум. Ужгород№ 807/861/15
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
при секретарі судового засідання Штефанюк Н.І.
за участю сторін:
представника позивача - не з'явився;
представника відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Виноградівському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області до Виноградівського промкомбінату Закарпатської облспоживспілки про стягнення податкового боргу у розмірі 5835,34 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 04 серпня 2015 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову у повному обсязі було складено 10 серпня 2015 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася з позовною заявою Державна податкова інспекція у Виноградівському районі Державної фіскальної служби у Закарпатській області до Виноградівського Промкомбінату Закарпатської облспоживспілки, якою просить суд: 1. Прийняти позовну заяву до свого провадження; 2. Винести рішення, у відповідності до якого стягнути з Виноградівського Промкомбінату Закарпатської облспоживспілки податковий борг по орендній платі за землю з юридичних осіб в сумі 5835,34 грн. за рахунок коштів, що належать йому на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на розрахункових рахунках підприємства відкритих в установах банків; 3. Заяву просимо розглянути за відсутності представника позивача за наявними матеріалами справи.
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує, що Виноградівський промкомбінат Закарпатської облспоживспілки не сплатив зобов'язання по самостійно поданих деклараціях з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата на земельні ділянки державної або комунальної власності) у розмірі 5835,34 грн.. Податковий борг відповідачем не погашений.
Позивач, в судове засідання не з'явився, проте пунктом третім прохальної частини позовної заяви просив суд розгляд даної справи провести без участі представника позивача за наявними у справі матеріалами (а.с. 6).
В судові засідання, які проходили 16 червня 2015 року та 04 серпня 2015 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано.
Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
З'ясувавши усі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено, що Виноградівський промкомбінат Закарпатської облспоживспілки був зареєстрований 03 квітня 1992 року про що свідчить Спеціальний витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.а.с. 30, 31).
Відповідно до вказаного витягу місцезнаходженням відповідача є: Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Вакарова, будинок 13.
Відповідач самостійно задекларував податкове зобов'язання по сплаті орендної плати за землю, шляхом подання до Державної податкової інспекції у Виноградівському районі податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), а саме:
- № 90077662547 від 18 лютого 2014 року, якою визначено суму податкового зобов'язання зі сплати орендної плати за землі комунальної власності у розмірі 4707,16 грн. (392,26 грн. - щомісяця та 392,30 грн. за останній місяць). (а.с.а.с 7-9).
- № НОМЕР_1 від 19 лютого 2015 року, якою визначено суму податкового зобов'язання зі сплати орендної плати за землі комунальної власності у розмірі 4707,16 грн. (392,26 грн. щомісяця та останній місяць 392,30 грн.). (а.с.а.с. 10-12).
Відповідачем не сплачено самостійно задекларованої ним суми орендної плати за землю з юридичних осіб, термін сплати якої настав, на загальну суму 5835,34 грн. з яких:
- 4658,56 нарахування проведене з 02.03.2014 року по 30.01.2015 року, згідно декларації № 90077662547 від 18 лютого 2014 року (4707,16 грн. - переплата 48,60 грн.);
- 1176, 78 грн. - нарахування проведене з 02.03.2015 року по 30.04.2015 року, згідно декларації № НОМЕР_1 від 19 лютого 2015 року (392,26 грн. х 3).
Сума заборгованості підтверджується обліковою карткою платника (а.с.а.с. 14, 15).
Відповідно до статті 46 пункту 46.1 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до статті 59 пункту 59.1. Податкового Кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога форми "Ю" від 11 квітня 2014 року № 123-25 була вручена відповідачеві особисто, про що свідчить його підпис на корінці вказаної податкової вимоги (а.с. 13).
Відповідно до статті 16 пункту 16.1 підпункту 16.1.4 Податкового Кодексу України сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.175 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до статті 269 Податкового кодексу України платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.
Відповідно до статті 287 пункту 287.1 Податкового Кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Відповідно до статті 286 пункту 286.2 Податкового Кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Статтею 54 Податкового Кодексу України передбачено що, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до статті 57 пункту 57.1 Податкового Кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 287 пункту 287.3 Податкового Кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно статті 95 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно статті 95 пункту 95.3 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Зважаючи на вказані норми Податкового кодексу України, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Державної податкової інспекції у Виноградівському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області до Виноградівського промкомбінату Закарпатської облспоживспілки - задовольнити.
Стягнути з Виноградівського промкомбінату Закарпатської облспоживспілки (90300, Закарпатська область, м. Виноградів, вул. Вакарова, будинок 13, код ЄДРПОУ 01762924) з коштів, які перебувають у його власності, в тому числі коштів з рахунків у банках, обслуговуючих Виноградівський промкомбінат Закарпатської облспоживспілки, податковий борг у розмірі 5835,34 (п'яти тисяч восьмиста тридцяти п'яти грн. 34 коп.) грн..
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяОСОБА_1
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2015 |
Оприлюднено | 04.09.2015 |
Номер документу | 49415767 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Гаврилко С.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні