Ухвала
від 25.08.2015 по справі 922/4717/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про повернення заяви

про порушення справи про банкрутство

"25" серпня 2015 р.Справа № 922/4717/15

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Кононової О.В.

розглянувши заяву ПП "Фуд Маркет Груп", м. Харків про визнання банкрутом ПП "Фуд Маркет Груп", м. Харків , код ЄДРПОУ 39112015

ВСТАНОВИВ:

Ліквідатор ТОВ "Фуд Маркет Груп" в порядку ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" звернувся до суду з заявою про порушення справи про визнання

Згідно п.1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", справи про банкрутство юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Розглянувши надану суду заяву боржника про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи, судом встановлено, що зазначена заява не відповідає вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа (ліквідаційна комісія, ліквідатор) зобов'язана звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 95 Закону є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України, в тому числі: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 ЦК України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу.

Так, у відповідності до ст.ст. 59, ст.60 ГК України, ст. 105, ст.ст.110-112 ЦК України, юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами

Орган (особа), який прийняв рішення про ліквідацію суб'єкта господарювання, встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію.

Таке звернення голови ліквідаційної комісії до суду у порядку ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з заявою про порушення справи про банкрутство боржника передбачає попереднє проведення ліквідатором (головою ліквідаційної комісії) всіх необхідних ліквідаційних дій, передбачених в ЦК, ГК України, в Законі України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

Проте, заява голови ліквідаційної комісії та додані до заяви документи не містять відомостей, підтверджуючих належним чином проведення ліквідації у відповідності до ст.59, ст.60 ГК України, ст.105, ст.ст.110-112 ЦК України.

Повідомлення про ліквідацію опубліковано у спеціальному друкованому виданні "Бюлетень державної реєстрації" № 303 (33) від 10.12.2014 р. та встановлено тримісячний строк для подання заяв з грошовими вимогами до боржника. Останнім днем звернення з вимогами до боржника було 10.03.2015 р.

Як свідчать надані до заяви документи та стверджує сам боржник на протязі вказаного строку до божника надійшла претензія від ФОП Секеди М.А. з вимогою про сплату 7750,00 грн.

Згідно ст. 111 ЦК України, ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Проте, в проміжному ліквідаційному балансі у боржника значиться кредиторська заборгованість в сумі 656,1 тис.грн., що не відповідає заявленим вимогам кредиторів, оскільки кредиторами боржника були пред'явлені вимоги лише на суму 7750,00 грн.

Крім того, згідно зі ст. 60 ГК одночасно ліквідаційна комісія вживає необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості суб'єкта господарювання, який ліквідується, та виявлення вимог кредиторів, з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію суб'єкта господарювання.

Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію.

Так, заявник вказує, що згідно з відомостями проміжного ліквідаційного балансу загальна вартість активів підприємства становить 62 196,58 грн., що дає суду підстави зробити висновок про достатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів, якими було пред'явлено вимоги.

У відповідності до ч. 1 ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо зокрема, заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі або заявник-кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеному частиною третьою статті 10 цього Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом.

У відповідності до п. 3 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини.

Приймаючи до уваги те, що заявником до заяви не надано доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, а також доказів дотримання порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України, суд повертає боржнику заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду на підставі ч. 1 ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та п. 3 ст. 63 ГПК України.

Керуючись ст. ст. 15, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. 3 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Повернути ТОВ "Фуд Маркет Груп" заяву про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи без розгляду на 61 аркуші, в тому числі оригінал квитанції №13784299 від 11.06.2015 р. про сплату судового збору в сумі 6090,00грн.

2. Роз'яснити, що повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Суддя Кононова О.В.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення25.08.2015
Оприлюднено04.09.2015
Номер документу49426186
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/4717/15

Ухвала від 25.08.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кононова О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні