ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
27.08.15р. Справа № 904/5376/15
За позовом Приватного підприємства "Адоніс-Сервіс", м. Вільногірськ, Дніпропетровська область
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Жил-Сервіс", м. Вільногірськ, Дніпропетровська область
про стягнення 10 477,72 грн.
Суддя Колісник І.І.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1, довіреність № 2 від 20.08.2015 року, представник;
ОСОБА_2, директор, витяг з ЄДРПОУ, паспорт серія АВ № 483940;
від відповідача: ОСОБА_3, директор, НОМЕР_1 виданий 19.12.1995 року, спеціальний витяг з ЄДР станом 23.06.2015 року.
СУТЬ СПОРУ:
Приватне підприємство "Адоніс-Сервіс" звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Жил-Сервіс" про стягнення заборгованості у сумі 10 477,72 грн. Судовий збір позивач просить покласти на відповідача.
Позовні вимоги вмотивовані неналежним виконанням відповідачем умов договору субпідряду № 10 від 01.03.2014 року на виконання робіт по технічному обслуговуванню та поточному ремонту внутрішньо-будинкових мереж холодного водопостачання та каналізації в частині своєчасного та повного розрахунку за виконані субпідрядні роботи, у зв'язку з чим у останнього виникла заборгованість у сумі 10 477,72 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, наведених у позові.
Відзиву на позов відповідач суду не надав. Натомість 27.07.2015 року подав клопотання про зупинення провадження у справі до вирішення органом досудового слідства питання щодо фактичного виконання робіт за спірним договором. При цьому також зазначає про відсутність можливості надати відзив на позов внаслідок вилучення оригіналів статутних документів, бухгалтерської документації та первинних документів фінансово-господарської діяльності, у тому числі і оригіналу договору субпідряду № 10 від 01.03.2014 року та актів виконаних робіт за даним договором, що мало місце на підставі ухвали слідчого судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 27.03.2015 року.
В обґрунтування зазначеного клопотання відповідач надав копію ухвали слідчого судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 27.03.2015 року.
У судовому засіданні представник відповідача підтримав клопотання з підстав, наведених у ньому.
Розгляд справи призначався на 10.08.2015 року та на 27.08.2015 року.
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 10.08.2015 року за клопотанням представників сторін продовжено строк розгляду спору на 15 днів до 09.09.2015 року включно.
У судовому засіданні 27.08.2015 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
01.03.2014 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Жил-Сервіс" (далі - Підрядник, Відповідач) та Приватним підприємством "Адоніс-Сервіс" (далі - Субпідрядник, Позивач) був укладений договір субпідряду на виконання робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньо-будинкових мереж холодного водопостачання та каналізації № 10 (далі - Договір).
Відповідно до пункту 1.1. договору субпідрядник за дорученням підрядника зобов'язується виконувати роботи з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньо-будинкових мереж холодного водопостачання та каналізації на об'єкт, перелік яких визначено у додатку № 1 до цього договору (далі за текстом - роботи), а підрядник зобов'язується прийняти та оплатити виконані субпідрядником роботи.
Роботи виконуються по кожному об'єкту окремо, що зазначається в актах прийому-передачі виконаних робіт.
Згідно з пунктом 1.4. договору обсяг робіт з технічного обслуговування внутрішньо-будинкових сантехнічних мереж холодного водопостачання та каналізації та періодичність їх виконання визначено додатком № 2 до цього договору.
Загальна вартість робіт за цим договором дорівнює загальній вартості виконаних ним робіт протягом терміну його дії, що визначається на підставі актів приймання-передачі виконаних робіт у межах місячних нарахувань, передбачених пунктом 2.3. цього договору (пункт 2.1. договору).
Загальна сума договору дорівнює сумі загальної вартості робіт, визначеній сторонами в пункті 2.1. цього договору та вартості використаних матеріалів субпідрядника (пункт 2.2. договору).
Приймання-передача виконаних робіт здійснюється сторонами щомісячно за актом приймання-передачі виконаних робіт.
Акти приймання-передачі виконаних робіт складаються субпідрядником на підставі актів огляду об'єктів та разом з рахунками надаються підряднику в термін до 3 числа місяця, наступного за місяцем, в якому виконувались роботи, що є предметом цього договору. В п'ятиденний термін з дня отримання актів приймання-передачі виконаних робіт підрядник розглядає, підписує та надає один екземпляр актів приймання-передачі виконаних робіт субпідряднику. У разі відмови підрядника від підписання актів приймання-передачі виконаних робіт, складених на підставі актів огляду об'єктів, роботи вважаються виконаними.
У акті приймання-передачі виконаних робіт виконані роботи зазначаються окремо по кожному об'єкту та виду робіт (пункт 3.3. договору).
За умовами підпункту 4.1.5. договору підрядник зобов'язується здійснювати оплату вартості виконаних субпідрядником робіт у порядку та на умовах, визначених цим договором.
Цей договір вважається укладеним і набуває чинності з дати його підписання сторонами та скріплення печатками сторін (пункт 6.1. договору).
Строк цього договору починає свій перебіг у момент, визначений у пункті 6.1. цього договору та закінчується 31.12.2014 року.
Термін дії цього договору автоматично продовжується на наступний календарний рік у разі відсутності письмової заяви про намір розірвати цей договір, направленої будь-якою із сторін цього договору не менше як за 30 (тридцять) календарних днів до закінчення терміну дії цього договору.
Термін дії цього договору припиняється у разі припинення терміну дії основного договору (пункт 6.2. договору).
На підставі договору позивач виконав роботи з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньо-будинкових мереж холодного водопостачання та каналізації на об'єктах відповідно до додатку № 1 до договору.
Виконання робіт підтверджується актом виконаних робіт з поточного ремонту ПП "Адоніс-Сервіс" в/д сантехнічних систем за лютий 2015 року на суму 2 337,30 грн., актом виконаних робіт з технічного обслуговування в/домових сантехнічних мереж за лютий 2015 року на суму 4 647,15 грн. та актом виконаних робіт з технічного ремонту ПП "Адоніс-Сервіс" сантехнічних систем каналізації за січень 2015 року на суму 6 773,25 грн.
Усього - 13 758,20 грн. (а.с. 40-44 том 1).
Копії зазначених актів засвідчені підписом як керівника позивача, так і слідчого СВ Верхньодніпровського РВ ОСОБА_4
Із загальної суми виконаних робіт за вказаними актами позивачем заявлено до стягнення 10 477,72 грн. (13758,20 - 3279,98 = 10 477,72), тобто за винятком 3 279,98 грн., які за розрахунком позивача були сплачені відповідачем в порядку часткової оплати робіт за актом № 3 від 30.01.2015 року на суму 6 773,25 грн.
Несплата відповідачем грошових коштів у сумі 10 477,72 грн. і є причиною виникнення спору.
Відповідно до частини першої статті 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Частиною першою статті 838 Цивільного кодексу України встановлено, що підрядник має право, якщо інше не встановлено договором, залучити до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи. У цьому разі підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядником - як замовник.
За умовами частини першої статті 854 Цивільного кодексу України якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково.
Суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (частина перша статті 193 Господарського кодексу України).
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 Цивільного кодексу України).
Частиною першою статті 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
За частиною першою статті 846 Цивільного кодексу України строки виконання роботи або її окремих етапів встановлюються у договорі підряду.
Відповідно до пункту 2.3. договору оплата вартості робіт здійснюється підрядником щомісячно, перша частина оплати за виконані роботи здійснюється у розмірі 30% до 15 числа , а решта - до 28 числа місяця, наступного за місяцем у якому виконано роботи, що є предметом цього договору, у сумі 29 328,00 (двадцять дев'ять тисяч триста двадцять вісім) грн. без ПДВ та вартості матеріалів субпідрядника шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок субпідрядника за реквізитами, визначеними у розділі 8 цього договору на підставі актів приймання-передачі виконаних робіт за звітний місяць.
Враховуючи те, що акти виконаних робіт складені за січень та лютий 2015 року, остаточний розрахунок мав бути здійснений по акту за січень 2015 року - до 28.02.2015 року, по актам за лютий 2015 року - до 28.03.2015 року.
Доказів на підтвердження сплати відповідачем заборгованості у сумі 10 477,72 грн. останнім суду не надано, як не надано і позивачем доказів отримання від відповідача часткової оплати у сумі 3279,98 грн. за актом № 3 від 30.01.2015 року. Однак вимога позивача про часткове стягнення суми боргу є його правом.
За таких обставин заявлені позовні вимоги в частині стягнення з відповідача заборгованості у сумі 10 477,72 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
Клопотання відповідача про зупинення провадження у справі задоволенню не підлягає з огляду на наступне.
Відповідно до частини першої статті 853 Цивільного кодексу України замовник зобов'язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові.
Якщо замовник не зробить такої заяви, він втрачає право у подальшому посилатися на ці відступи від умов договору або недоліки у виконаній роботі.
Суд вирішує господарський спір, надаючи правову оцінку доказам, наданим сторонами з урахуванням, окрім іншого, приписів статті 204 Цивільного кодексу України стосовно презумпції правомірності правочину.
За змістом статті 79 Господарського процесуального кодексу України господарський суд зупиняє провадження у справі (окрім іншого) в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом.
Господарський суд має право зупинити провадження у справі за клопотанням сторони, прокурора, який бере участь в судовому процесі, або за своєю ініціативою у випадках, надсилання господарським судом матеріалів прокурору або органу досудового розслідування тощо.
Докази вирішення будь-яким іншим судом справи, пов'язаної зі справою, що розглядається, відсутні.
За результатом розгляду справи правові підстави для надсилання матеріалів справи прокурору чи органу досудового слідства не вбачаються.
Дійсність укладеного сторонами договору та господарсько-правових зобов'язань за ним сторонами не оспорюється.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір у сумі 1 827,00 грн. покладається на відповідача.
Керуючись статтями 4, 32-34, 36, 43-44, 49, 75, 82-85, 115-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Жил-Сервіс" (51700, Дніпропетровська обл., м. Вільногірськ, вул. Ленінського комсомолу, буд. 36-А, ідентифікаційний код 38190438) на користь Приватного підприємства "Адоніс-Сервіс" (51700, Дніпропетровська обл., м. Вільногірськ, вул. Степова, буд. 12, ідентифікаційний код 33518333) основний борг у сумі 10 477,72 грн., судовий збір у сумі 1 827,00 грн.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 01.09.2015 року.
Суддя ОСОБА_5
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2015 |
Оприлюднено | 09.09.2015 |
Номер документу | 49522014 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Колісник Іван Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні