Ухвала
від 05.11.2013 по справі 760/23713/13-к
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 760/23713/13-к

Провадження № 1-кс/760/4426/13

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.11.2013 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Селюков О.Г., за участю секретаря Левушкіна А.А., слідчого Сінченка О.Ю., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС ВКР СУ ФР МГУ Міндоходів - ЦО з обслуговування ВП старшого лейтенанта податкової міліції Сінченка О.Ю., погодженого з старшим прокурором відділу прокуратури м. Києва Дмитренка В.В. про тимчасовий доступ до речей та документів, на підставі матеріалів кримінального провадження №32012170000000157, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.12.2012 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До Солом'янського районного суду м. Києва надійшло зазначене клопотання, яке обґрунтовується тим, що у провадженні відділу кримінальних розслідувань СУ ФР МГУ Міндоходів ЦО з ОВП, перебуває кримінальне провадження за фактом умисного ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ «Котовський винзавод» (код ЄДРПОУ 30827073), за ознаками злочину передбаченого ч.3 ст. 212 КК України. Беручи до уваги вищенаведене та зважаючи на те, що у ТОВ «Котовський винзавод» (код ЄДРПОУ 30827073) знаходяться документи про фінансово-господарські взаємовідносини з ТОВ «Винзавод Південні вікна» (код ЄДРПОУ 36155407), ТОВ «Бетта» (код ЄДРПОУ 32184130) котрі містять комерційну таємницю, і мають значення для проведення досудового розслідування, просить надати доступ до них.

Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та обґрунтував необхідність розгляду даного клопотання без виклику представників банку реальною загрозою зміни або знищення речей чи документів.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Вважаю за можливе розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, до яких просить надати доступ слідчий, оскільки ним було доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Заслухавши пояснення слідчого, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, прихожу до висновку про необхідність часткового задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до документів, оскільки вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Крім того, слідчим було доведена можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Проте, слідчий суддя не вбачає за можливе надати слідчому дозвіл на здійснення виїмки зазначених у клопотанні документів, оскільки слідчим було не доведено наявність достатніх підстав вважати, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити частково.

Надати старшому слідчому з ОВС ВКР СУ ФР МГУ Міндоходів - ЦО з обслуговування ВП старшого лейтенанту податкової міліції Сінченку О.Ю. тимчасовий доступ до документів ТОВ «Котовський винзавод» (код ЄДРПОУ 30827073), що стосуються фінансово-господарської діяльності з ТОВ «Винзавод Південні вікна» (код ЄДРПОУ 36155407) та ТОВ «Бетта» (код ЄДРПОУ 32184130) за період з 01.04.2010 року по 30.06.2011 року, які знаходяться у володінні ТОВ «Котовський винзавод» (код ЄДРПОУ 30827073), з можливістю ознайомитись з ними та зробити їх копій.

В іншій частині клопотання відмовити.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Селюков О.Г.

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.11.2013
Оприлюднено08.09.2015
Номер документу49604223
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —760/23713/13-к

Ухвала від 05.11.2013

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Селюков О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні