cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.08.2015Справа №910/25338/14 За позовом Приватного організації "Організація колективного управління авторськими та суміжними правами" в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю "МУН РЕКОРДС"
Товариства з обмеженою відповідальністю "Авторське агентство "ЧЕСНА МУЗИКА"
До Товариства з обмеженою відповідальністю "Пасаргард ЛТД"
Про виплату компенсації 48 720, 00 грн.
Суддя Прокопенко Л.В.
Представники:
Від позивача Ластовін О.С. - представник
Від відповідача не з?явився
Суть спору:
Приватна організація "Організація колективного управління авторськими та суміжними правами" в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю "МУН РЕКОРДС" Товариства з обмеженою відповідальністю "Авторське агентство "ЧЕСНА МУЗИКА" звернулася до господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Пасаргард ЛТД" про виплату компенсації 48 720, 00 грн.
Ухвалою суду від 17.11.2014 порушено провадження по справі № 910/25338/14.
В судове засідання 12.12.2014 представник позивача з'явився, надав суду усні пояснення по суті справи.
В судове засідання 12.12.2014 представник відповідача не з'явилися, про причини неявки суд не повідомив, вимоги ухвали не виконав, про місце та час судового засідання був повідомлений належним чином та завчасно.
Ухвалою від 12.12.2014 розгляд справи відкладено на 20.01.2015.
В судове засідання 20.01.2015 представники сторін не з'явились.
Ухвалою від 20.01.2015 розгляд справи відкладено на 25.02.2015.
В судове засідання 25.02.2015 представник позивача з?явився, надав клопотання про відкладення розгляду справи та клопотання про продовження розгляду справи.
Ухвалою від 25.02.2015 розгляд справи відкладено на 21.04.2015 та продовжено строк розгляду справи.
Ухвалою від 21.04.2015 розгляд справи відкладено на 19.05.2015.
19.05.2015 розгляд справи не відбувся, у зв'язку із перебуванням судді Прокопенко Л.В. на лікарняному.
Ухвалою від 25.05.2015 розгляд справи призначено на 30.06.2015.
В судове засідання 30.06.2015 представник позивача з'явився, надав усні пояснення стосовно суті спору.
В судове засідання 30.06.2015 представник відповідача не з'явився.
Ухвалою суду від 30.06.2015 відкладено розгляд справи на 07.08.2015.
В судове засідання 07.08.2015 представник позивача з'явився, просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
В судове засідання 07.08.2015 представник відповідача повторно не з'явився, причини неявки суду не повідомив, вмотивованих заяв та клопотань до суду не направив.
Згідно ст. 75 ГПК України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами, оскільки відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи відповідачем не подано.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається із матеріалів справи між ПО "ОКУАСП", як організацією та ТОВ "Мун рекордс", як видавником було укладено договір № 17052012/01 від 17.05.2012 про управління майновими авторськими правами.
Відповідно до п. 2.1. цього договору видавник доручає організації здійснювати управління на колективній основі його майновими авторськими правами на Твори, перелік яких додається до цього Договору, а саме дозволяти від імені видавника використання творів користувачами, а також збирати винагороду за їх використання пунктом 3.2.7 названого договору у разі виявлення порушень майнових прав, видавник надає організації необхідні повноваження для захисту прав та здійснення представництва інтересів правовласника в суді
Відповідно до умов п. 4.1.2. Договору ТО В «Мун Рекорде» надана декларація, щодо переданих в управління музичних творів, а саме: твору "Люли" виконавець Оля Полякова.
Як зазначає представник організації позивач 1 отримав майнові права на зазначений твір на підставі договору про передачу авторських і суміжних прав № 15/06/11 від 15.06.2011 р. і чинний до 31.12.2020. Також представник організації зазначив , що ТОВ "Мун Рекордс" було надано декларацію, щодо переданих в управління музичних творів, а саме твір "Небо в ладонях" виконавець YAROSLAVA.
Між ПО "ОКУАСП", як організацією та ТОВ "Авторське агентство "Чесна музика", як видавником 01.10.2014 було укладено договір № АВ-01/10-2 про управління майновими авторськими правами. Відповідно до п. 1.1 договору видавник надає організації повноваження здійснювати колективне управління майновими правами на твори, а саме дозволяти або забороняти від імені видавника використання творів третіми особами.
Пунктом 8.3 зазначеного договору у випадку виявлення порушень майнових прав організація має право пред'являти заяви, судові позови з метою захисту порушених прав та здійснювати будь-які інші дії - як для захисту прав видавника, так і для реалізації своїх повноважень по управлінню цими правами.
Представник організації зазначив, що відповідно до умов п. 2.2 Договору, ТОВ "Авторське агентство "Чесна музика" було надано декларацію, щодо переданих в управління музичних творів, а саме твір "Революция" виконавець LOBODA.
Представник організації зазначив що відповідно до декларації позивачем 2 отримано майнові права на зазначені твори на підставі договору про передачу авторських і суміжних прав № 128/2 від 01.01.2013 і чинного до 31.12.2014. Також, ТОВ "Авторське агентство "Чесна музика" надана декларація щодо переданих в управління музичних творів, а саме: твір "Позвонишь мне после трёх шампанського" виконавець Олег Яковлев.
Представник організації зазначив що відповідачем було порушено майнові авторські права, що підтверджується актом фіксації № Че-05/05/14 від 22 травня 2014, складеним уповноваженим представником організації клоективного управління авторськими та суміжними правами. Відповідн о до акту встановлено, що в приміщенні ресторану "Пасаргад" за адресою: вул. Еспладна, б. 30 А, в якому господарську діяльність здійснює ТОВ "Пасагард ЛТД", вільно розаовсюджувались музичні твори за допомогою колонок для фонового озвучення приміщення закладу і наявної в закладі аудіо техніки, серед яких:
- твір під назвою "Люли" у виконанні російською мовою "Оля Полякова"
- твір під назвою "Небо в ладонях" у виконанні "YAROSLAVA"
- твір пд. назвою "Революция" у виконанні "LOBODA"
- твір під назвою "Позвонишь мне после трёх шампанського" виконавець Олег Яковлев
Представник організації відповідно до позовної заяви зазначив, що відповідачем було здійснено порушення щодо 4 музичних творів.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України "Про авторське право і суміжні права" (далі - Закон) майнові права автора (чи іншої особи, яка має авторське право) можуть бути передані (відчужені) іншій особі згідно з положеннями Закону, після чого ця особа стає суб'єктом авторського права.
За приписами ч. 1 ст. 31 Закону автор (чи інша особа, яка має авторське право) може передати свої майнові права, зазначені у статті 15 цього Закону, будь-якій іншій особі повністю чи частково. Передача майнових прав автора (чи іншої особи, яка має авторське право) оформляється авторським договором. Майнові права, що передаються за авторським договором, мають бути у ньому визначені. Майнові права, не зазначені в авторському договорі як відчужувані, вважаються такими, що не передані.
У пункті 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 04.06.2010 № 5 "Про застосування судами норм законодавства у справах про захист авторського права і суміжних прав" (далі - Постанова № 5) зазначено, що відповідно до статті 45 Закону суб'єкти авторського права і суміжних прав можуть управляти своїми правами: особисто, через свого повіреного, через організацію колективного управління.
Згідно з підпунктом "г" частини першої статті 49 Закону організації колективного управління повинні виконувати від імені суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав і на основі одержаних від них повноважень, зокрема, таку функцію: звертатися до суду за захистом прав суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав відповідно до статутних повноважень та доручення цих суб'єктів. При цьому окреме доручення для представництва в суді не є обов'язковим.
Статтею 443 ЦК України встановлено, що використання твору здійснюється лише за згодою автора, крім випадків правомірного використання твору без такої згоди, встановлених цим Кодексом та іншим законом.
Відповідно до ст. 440 ЦК України та ч. 3 ст. 15 Закону майновими правами інтелектуальної власності на твір є: право на використання твору; виключне право дозволяти використання твору; право перешкоджати неправомірному використанню твору, в тому числі забороняти таке використання; інші майнові права інтелектуальної власності, встановлені законом.
Згідно зі ст.. 1 Закону публічне виконання - це подання за згодою суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав творів, виконань, фонограм, передач організацій мовлення шляхом декламації, гри, співу, танцю та іншим способом як безпосередньо (у живому виконанні), так і за допомогою будь-яких пристроїв і процесів (за винятком передачі в ефір чи по кабелях) у місцях, де присутні чи можуть бути присутніми особи, які не належать до кола сім'ї або близьких знайомих цієї сім'ї, незалежно від того, чи присутні вони в одному місці і в один і той самий час або в різних місцях і в різний час.
Позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідача 24 360,00 грн. компенсації на користь позивача 1 та 24 360,00 грн. компенсації на користь позивача 2 (з розрахунку 10 мінімальних заробітних плат за кожне публічне виконання твору на користь кожного суб'єкта майнових авторських праву)
Пунктом "г" ч. 1 ст. 52 Закону України "Про авторське право і суміжні права" (далі - Закон) передбачено право суб'єкта авторського права подавати позови про відшкодування збитків (матеріальної шкоди), включаючи упущену вигоду, або стягнення доходу, отриманого порушником внаслідок порушення ним авторського права і (або) суміжних прав, або виплату компенсацій.
Таким чином, стягнення компенсації є альтернативним видом відповідальності.
Пунктом "г" ч. 2 ст. 52 Закону передбачено, що суд має право постановити рішення чи ухвалу про виплату компенсації, що визначається судом, у розмірі від 10 до 50000 мінімальних заробітних плат, замість відшкодування збитків або стягнення доходу.
При цьому, чинне законодавство не містить приписів щодо безпосереднього причинного зв'язку між фактом завдання збитків та їх розміром і розміром можливої компенсації.
Таким чином, беручи до уваги обставини порушення відповідачем виключних майнових авторських прав, з огляду на спрямованість застосовуваних судом компенсаційних заходів на захист порушеного права, з урахуванням загальних засад цивільного законодавства - справедливості, добросовісності, розумності, суд вважає обґрунтованим стягнення заявленої позивачем компенсації у розмірі 12 180 грн.
Згідно зі ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
В порядку, передбаченому ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги про стягнення з відповідача 24360 грн. обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та не спростованими належним чином та у встановленому законом порядку відповідачем, а відтак такими, що підлягають задоволенню. У задоволенні решти позову належить відмовити.
Відповідно до ст. 49 ГПК України, при частковому задоволення позову судовий збір покладається на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 33, 34, 44, 49, 75, 82 - 85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Пасаргад ЛТД" (02125, м. Київ, бульв. Перова, б. 7, кВ. 15, код ЄДРПОУ 36603227) на поточний рахунок Приватної організації "Організація колективного управління авторськими та суміжними правами" (02100, м. Київ, вул. Бажова, 15/20, код ЄДРПОУ 37396151, п/р 26001010052453, в АТ "Укрексімбвнк" м. Києва, МФО 322313) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Мун рекордс" компенсацію за порушення майнових авторських прав в розмірі 12 180 (дванадцять тисяч сто вісімдесят) грн., на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Авторське агентство "Чесна музика" компенсацію за порушення майнових авторських прав в розмірі 12 180 (дванадцять тисяч сто вісімдесят) грн., судовий збір в розмірі 913 (дев'ятсот тринадцять) грн. 50 коп.
3. В іншій частині відмовити.
4. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 12.08.2015
Суддя Л.В. Прокопенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2015 |
Оприлюднено | 09.09.2015 |
Номер документу | 49611070 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Прокопенко Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні