ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"03" вересня 2015 р.Справа № 922/3719/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Пономаренко Т.О.
при секретарі судового засідання
розглянувши матеріали справи
за позовом Фізичної особи (учасника/засновника ТОВ "Фарен-Юз") ОСОБА_1, м. Харків до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фарен-Юз", м. Харків 3-я особа , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: 1. ОСОБА_2; 2. Реєстраційна служба Харківського міського управління юстиції про визнання недійсними та скасування рішень за участю представників сторін:
представник позивача - ОСОБА_3, довіреність від 12.06.2015 р.;
представник відповідача - ОСОБА_4, довіреність від 15.07.2015 р.;
представник 3-ої особи-1 - не з'явився;
представник 3-ої особи-2 - ОСОБА_5, довіреність №01-31/15 від 12.01.2015 р.
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Фізична особа (учасник/засновник ТОВ "Фарен-Юз") ОСОБА_1, звернулась до господарського суду Харківської області з позовною заявою про визнання недійсними та скасування рішень загальних зборів до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Фарен-Юз", за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_2; Реєстраційна служба Харківського міського управління юстиції, в якій просить суд:
- визнати недійсними та скасувати рішення учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "ФАРЕН-ЮЗ" (адреса 61071, м. Харків, вул. Кібальчича, б. 21-А, код 33289938) від 30 липня 2013 року про звільнення ОСОБА_1 за власним бажанням з займаної посади Директора Товариства з обмеженою відповідальністю "ФАРЕН-ЮЗ" з 31 липня 2013 року, та призначення на посаду Директора Товариства з обмеженою відповідальністю "ФАРЕН-ЮЗ" ОСОБА_2 з 31.07.2015 р., що були прийняті на загальних зборах учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "ФАРЕН-ЮЗ" 30.07.2013 р. та оформлені протоколом загальних зборів від 30 липня 2013 року.
Ухвалою господарського суду від 30.06.2015 р. прийнято вказану позовну заяву до розгляду, порушено провадження у справі та призначено її до розгляду у судовому засіданні на 23.07.2015 р. о 10:00 год., залучено до участі у справі ОСОБА_2 та Реєстраційну службу Харківського міського управління юстиції в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Ухвалою господарського суду від 23.07.2015 р. за клопотанням представника відповідача строк розгляду спору продовжено на 15 календарних днів, відповідно до ч.3 ст. 69 ГПК України та відкладено розгляд справи на 03.09.2015 р.
02 вересня 2015 року через канцелярію суду від представника Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції супровідним листом (вх. №34706) надійшла завірена копія реєстраційної справи ТОВ "ФАРЕН-ЮЗ". Надані документи судом досліджені та долучені до матеріалів справи.
В судовому засіданні представник позивача підтримав клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи.
Присутні в судовому засіданні представники відповідача та третьої особи-2 проти задоволення вказаного клопотання не заперечували.
Розглянувши клопотання представника позивача про призначення судової почеркознавчої експертизи, яке було прийнято суд до розгляду в попередньому судовому засіданні, суд встановив наступне.
Стаття 41 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про судову експертизу" судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об'єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні, зокрема, суду.
У п. 2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №4 від 23.03.2012 р. "Про деякі питання практики призначення судової експертизи" зазначено, що судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.
Крім того, у п. 5 Постанови Пленуму ВГСУ №4 від 23.03.2012 р. "Про деякі питання практики призначення судової експертизи" зазначено, що питання про призначення судової експертизи повинно вирішуватися лише після ґрунтовного вивчення обставин справи і доводів сторін щодо необхідності такого призначення. У вирішенні відповідного питання (до призначення судової експертизи) слід визначитися з конкретною установою або конкретним експертом, якими проводитиметься експертиза. З цією метою господарський суд, зокрема, витребує у сторін пропозиції стосовно таких установ та/або судових експертів, у тому числі тих, які не є працівниками зазначених установ. Господарський суд не зв'язаний цими пропозиціями, але може враховувати їх у вирішенні питання про призначення і проведення судової експертизи.
Розглянувши матеріали справи в їх сукупності, враховуючи те, що встановлення обставин, на які посилаються сторони в обґрунтування своїх вимог та заперечень, потребує спеціальних знань, суд вважає за необхідне призначити у даній справі судову почеркознавчу експертизу.
Згідно з ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судову експертизу" судово-експертну діяльність здійснюють державні спеціалізовані установи, а також у випадках і на умовах, визначених цим Законом, судові експерти, які не є працівниками зазначених установ.
Відповідно до ч. 3 статті 41 ГПК України проведення судової експертизи доручається державним спеціалізованим установам чи безпосередньо особам, які відповідають вимогам, встановленим Законом України "Про судову експертизу". Особа, яка проводить судову експертизу (далі - судовий експерт) користується правами і несе обов'язки, зазначені у статті 31 цього Кодексу.
Згідно з п. 7 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №4 від 23.03.2012 р. № 4 від 23.03.2012 року "Про деякі питання практики призначення судової експертизи" з урахуванням вимог частини третьої статті 41 ГПК господарський суд доручає проведення судових експертиз установам та особам, зазначеним у статтях 7, 9 і 10 Закону України "Про судову експертизу" (далі - Закон).
Згідно з частиною другою статті 10 Закону судовими експертами державних спеціалізованих установ можуть бути фахівці, які мають відповідну вищу освіту, освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче спеціаліста, пройшли відповідну підготовку та отримали кваліфікацію судового експерта.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе доручити проведення даної експертизи Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз ім. Засл. проф. ОСОБА_6 (61177, м. Харків, вул. Золочівська, 8-А).
Згідно з абз. 3 п. 23 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №4 від 23.03.2012 р. "Про деякі питання практики призначення судової експертизи" витрати, пов'язані з проведенням судової експертизи, під час судового розгляду має нести заінтересована сторона, а у разі призначення господарським судом судової експертизи з власної ініціативи - сторона, визначена в ухвалі господарського суду про призначення судової експертизи. Тому в зазначеній ухвалі суд вправі зобов'язати відповідну сторону перерахувати, в тому числі шляхом здійснення попередньої оплати, суму витрат на проведення експертизи на рахунок експертної установи.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне витрати, пов'язані з проведенням судових експертиз, покласти на позивача - Фізичну особу ОСОБА_1
На підставі викладеного та керуючись статтями 24, 31, 41, 79, 86 Господарського процесуального кодексу України, Законом України "Про судову експертизу", суд -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання представника позивача про призначення судової почеркознавчої експертизи - задовольнити.
2. Зобов'язати Реєстраційну службу Харківського міського управління юстиції надати до суду оригінал протоколу Позачергових зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "ФАРЕН-ЮЗ" від 30.07.2013 року.
3. Призначити по справі № 922/3719/15 судову почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз ім. Засл. проф. ОСОБА_6 (61177, м. Харків, вул. Золочівська, 8-А).
4. На вирішення судової експертизи поставити наступні питання:
- Чи виконано підпис, який розташований біля прізвища ОСОБА_1 в протоколі позачергових зборів учасників ТОВ "ФАРЕН-ЮЗ" від 30.07.2013 року особисто ОСОБА_1, чи даний підпис виконано іншою особою?
5. Попередити експерта (експертів), які будуть проводити експертизу, про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку, а також за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків відповідно до ст.ст. 348, 385 Кримінального кодексу України.
6. Запропонувати судовому експерту реалізувати надане йому статтею 13 Закону України "Про судову експертизу" право щодо зазначення в експертному висновку фактів, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання.
7. Результати експертизи надати господарському суду Харківської області негайно після її проведення.
8. Надіслати матеріали справи №922/3719/15 до Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. ОСОБА_6 (61177, м. Харків, вул. Золочівська, 8-А).
Суддя ОСОБА_7
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2015 |
Оприлюднено | 10.09.2015 |
Номер документу | 49612222 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Пономаренко Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні