АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Провадження № Справа № 22ц-14231/10 Головуючий у 1 й інстанції - ОСОБА_1 Доповідач - Дерев'янко О.Г.
Категорія 27
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2010 року м. Дніпропетровськ
колегія суддів судової палати по цивільним справам Апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:
головуючого Дерев’янка О.Г.,
суддів Красвітної Т.П., Черненкової Л.А.,
при секретарі Грало О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 - представника ОСОБА_3
на ухвалу судці Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 30 квітня 2010 року про відкриття провадження у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства комерційного банку «ПРИВАТБАНК» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Українське фінансове агентство «Верус», Приватного підприємства «АДН», ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИЛА:
ПАТ КБ «ПриватБанк» звернулось до суду з позовом до ТОВ «УФА «Верус», ПП «АДН», ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Ухвалою судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 30.04.2010 року відкрито провадження у даній цивільній справі.
Не погодившись з зазначеною ухвалою з підстав порушення правил підсудності представник ОСОБА_3 - ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, в якій посилається на порушення норм процесуального права, у зв’язку з чим ставить питання про скасування оскаржуваної ухвали та направлення справи до суду для вирішення питання щодо підсудності.
Перевіривши законність та обґрунтованість оскаржуваної ухвали в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а ухвала судці місцевого суду скасуванню з передачею питання на новий розгляд, виходячи з наступного.
Згідно ст. 109 ЦПК України, в редакції що діяла на час винесення оскаржуваної ухвали, позови до фізичної особи пред`являються в суд за місцем її проживання, а до юридичних осіб - в суд за їхнім місцезнаходженням.
Відповідно до ч.І ст. 113 ЦПК України позови до кількох відповідачів, які проживають або знаходяться в різних місцях, пред'являються за місцем проживання або місцезнаходженням одного з відповідачів за вибором позивача.
З матеріалів справи вбачається, що ПП «АДН» з ЗАТ КБ «ПриватБанк» 10.09.2007 року уклали кредитний договір на суму 1708164,00 грн. зі сплатою 19 % річних строком до 10.09.2012 року.(а.с. 3-5)
На забезпечення виконання умов вищевказаного кредитного договору ОСОБА_3 з ЗАТ КБ «ПриватБанк» 11.09.2007 року було укладено договір поруки (а.с. 18).
В подальшому, 10.12.2007 року, ОСОБА_3 з ЗАТ КБ «ПриватБанк» уклало додаткову угоду № 1 до договору поруки за № 1. (а.с. 19)
12.01.2009 року між ТОВ УФА «Верус» та Банком укладено договір поруки, згідно якого даним поручителем забезпечується виконання основних зобов’язань за вказаними више кредитними договорами у межах зазначених у додатку, що становить 200 ірн. (а.с.-20-21)
З викладеного вбачається, що договір поруки між ЗАТ КБ «ПриватБанк» та ТОВ «УФА «Верус» від 12 січня 2009 року укладений значно пізніше ніж самий кредитний договір від 10.09.2007 року; даний договір поруки передбачає забезпечення виконання основного зобов’язання у межах 200 грн., що незрівнянно менше розміру кредиту та не містить істотних умов - не наведені підстави виникнення обов’язку боржника, відсутній розрахунок суми у 200 грн.
Крім того, як встановлено судом, договір поруки №467 від 12 січня 2009 року є єдиним у всіх аналогічних справах позивача з якими він звернувся до суду про стягнення заборгованості. Боржник взагалі не знає про існування укладеного з ТОВ „УФА „ВЕРУСВ» договору поруки.
Отже, не спростовані доводи апеляційної скарги про те, що притягнення позивачем до участі у справі ТОВ «УФА «Верус» є штучним та викликано бажанням позивача розглядати спір в певному суді.
Приймаючи до уваги викладене, а також проживання та реєстрацію відповідачів ПП «АДН», ОСОБА_3, ОСОБА_4 у м. Кіровограді, колегія суддів дійшла висновку, що суддя місцевого суду безпідставно, з порушенням підсудності, відкрив провадження у даній справі в Жовтневому районному суді міста Дніпропетровська.
За наявності зазначених порушень процесуального закону, оскаржувана ухвала судді місцевого суду підлягає скасуванню з передачею питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 209, 218, 303, 307, 312-315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - представника ОСОБА_3
Вікторовича - задовольнити частково.
Ухвалу судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 30 квітня 2010 року про
відкриття провадження скасувати і передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає.
Судді
Суд | Апеляційний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2010 |
Оприлюднено | 10.09.2015 |
Номер документу | 49620556 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Дніпропетровської області
Дерев'янко О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні