Справа № 274/3875/15-ц Провадження № 2/0274/1657/15
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
УХВАЛА
21.08.15 р.м. Бердичів
Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Корбут В.В.,
розглянувши матеріали позовної заявиОСОБА_1 доприватного нотаріусу Бердичівського районного нотаріального округу ОСОБА_2 провстановлення факту прийняття спадщини, надання при необхідності додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся з вказаним позовом, у якому просить встановити факт прийняття спадщини та при необхідності - надати додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті його дружини - ОСОБА_3, зобов'язати приватного нотаріусу Бердичівського районного нотаріального округу ОСОБА_2 у визначений судом термін прийняти його заяву та видати йому свідоцтво про право на спадщину земельної ділянки (паю) № 198 площею 1, 9732 га.
Вказана позовна заява має бути залишена без руху з таких підстав.
Відповідно до пункту 3 частини другої статті 119 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог.
Однак, позовна заява ОСОБА_1 цій нормі Цивільного процесуального кодексу України не відповідає.
Суд зазначає, що зміст позовних вимог - це певна форма захисту, яку просить позивач від суду. Цей зміст має бути конкретним, зрозумілим суду, що б можна було ухвалити зрозуміле рішення, яке може бути виконано, та особам, які беруть у справі, що б ті могли надати пояснення щодо позовних вимог та докази на їх підтвердження.
Однак, зміст позовних вимог ОСОБА_1 є незрозумілим, а одна позовна вимога не узгоджується (суперечить) з іншою (іншій).
Так, незрозумілим є:
- факт прийняття спадщини якою особою просить встановити ОСОБА_1?
- за якою необхідністю (при якій необхідності) та кому саме необхідно надати додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини?
- яку саме заяву суд має зобов'язати приватного нотаріусу Бердичівського районного нотаріального округу ОСОБА_2 прийняти та у який конкретно термін (строк)?
- за якою адресою розташована земельна ділянка, свідоцтво про право на спадщину на яку він просить зобов'язати приватного нотаріусу Бердичівського районного нотаріального округу ОСОБА_2 йому видати?
Вимога ж про встановлення факту прийняття спадщини не узгоджується (суперечить) вимозі про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини (встановлення факту прийняття спадщини виключає можливість надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини) (якщо мова йде про одну і ту ж саму особу).
Згідно з частиною п'ятою статті 119 Цивільного процесуального кодексу України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Зі змісту пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" випливає, що якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.
Таким чином, оскільки у позовній заяві ОСОБА_1 об'єднано чотири вимоги немайнового характеру, які пов'язані між собою підставами виникнення, то він мав сплатити судовий збір окремо з кожної вимоги, тобто у загальному розмірі 974,40 грн. (243,60 грн. * 4).
Між тим, ОСОБА_1 сплатив судовий збір у розмірі 243,60 грн. (квитанція № 1402\з27 від 11.08.2015 р.), тобто лише за одну позовну вимогу немайнового характеру.
При цьому суд роз'яснює, що розмір несплаченого судового збору становить 730,80 грн., його має бути сплачено за такими реквізитами: отримувач коштів - Бердичівське УДКСУ, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37752874, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Житомирській області, код банку отримувача (МФО) - 811039, рахунок отримувача - 31216206700005, код класифікації доходів бюджету - 22030001, призначення платежу - судовий збір позовом ОСОБА_1, Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області, код ЄДРПОУ 02896006.
Частиною першою статті 121 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Враховуючи викладене, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з наданням часу для усунення вказаних вище недоліків.
Керуючись статтями, 119, 121, 208 - 210 Цивільного процесуального кодексу України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити, що ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Корбут
Суд | Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2015 |
Оприлюднено | 10.09.2015 |
Номер документу | 49621082 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Корбут В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні