Постанова
від 04.09.2012 по справі 4-49/12-1012
ІВАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 4-49/12 ПОСТАНОВА

04 вересня 2012 року Іванківський районний суд Київської області в складі: головуючого-судді: Гончарука О.П., при секретарі: Коваленко І.В., з участю прокурора - Іващенка С.А.. розглянувши у відкритому судовому засіданні смт.Іванків Київської області подання в.о.слідчого СВ Іванківського PB ГУ МВС України в Київській області про обрання обвинуваченому ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, білоруса, громадянина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, працюючого водієм-спеціалістом по продажам торгового центру «Іспал» м.Мозирь, раніше не судимого, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4, Респубілки ОСОБА_2, - запобіжного заходу у вигляді застави, -

ВСТАНОВИВ:

В.о. слідчого СВ Іванківського PB ГУ МВС України в Київській області ОСОБА_3 за згодою з в.о.Іванківського міжрайонного прокурора Київської області Новікова С.А. звернувся до суду з поданням про обрання запобіжного заходу у вигляді застави ОСОБА_1, обвинуваченому у кримінальній справі, порушеній 18.01.2012 року щодо нього, за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України.

Обґрунтовуючи подання слідчий посилається на те, що в ході досудового слідства у кримінальній справі встановлено, що ОСОБА_1 10 січня 2012 року близько 9 години керуючи автомобілем марки БМВ Х5 державний реєстраційний номер 9009 АІ-3, рухався на 107 км. + 900 м. автодороги Київ - Овруч, що знаходиться в смт. Красятичі Поліського р-ну Київської області, в напрямку м. Київ. Під час руху водій ОСОБА_1 в порушення вимог п.п. 1.10., 12.1., 11.2., 10.1., 34 Дорожня розмітка 1.1 ПДР України, під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху не врахував дорожню обстановку, а також стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, керував автомобілем недотримуючись як найближче правої сторони до краю проїзної частини, перетнув лінію дорожньої розмітки 1.1 що поділяє транспортні потоки протилежних напрямків, не переконався при зміні руху, що це буде безпечним для інших учасників дорожнього руху, здійснив виїзд на зустрічну смугу руху, перетнув на виділеній лінією дорожньої розмітки елемент автомобільної дороги, яка безпосередньо прилягає до зовнішнього краю проїзної частини, виїхав на узбіччя, що може використовуватися для зупинки і стоянки транспортних засобів скоїв наїзд на пішохода ОСОБА_4, яка рухалася у зустрічному напрямку біля автодороги.

В результаті наїзду ОСОБА_4, отримала тілесні ушкодження у вигляді відкритого ІІ-го ступеню перелому середньої третини обох кісток правої гомілки зі зміщенням, садна лівого крила носу, садна правої гомілки, нейрогенний сечовий міхур, які відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень, за ознакою небезпеки для життя.

Слідчий вважає, що ОСОБА_1 може ухилитися від слідства та суду або від виконання процесуальних рішень, однак, враховуючи, що ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину, за яким законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до восьми років, сприяє розкриттю злочину, має постійне місце проживання, матеріально забезпечений, одружений, має двох неповнолітніх дітей, добровільно відшкодовує потерпілій завдані збитки, постійно з'являється на виклики органу досудового слідства, просить застосувати запобіжний захід у вигляді застави.

В судовому засіданні з розгляду подання обвинувачений проти подання не заперечив та просив врахувати всі обставини справи і обрати йому запобіжний захід у вигляді застави у мінімальному розмірі.

Прокурор подання підтримав, посилаючись на викладені у ньому обставини, просив його задовольнити.

Вивчивши матеріали кримінальної справи №10-6501 в частині, що стосується подання, розглянувши зазначене подання, допитавши обвинуваченого, який не заперечує проти задоволення подання, думку прокурора, який підтримав подання, суд приходить до наступних висновків.

28 серпня 2012 року постановою слідчого СВ Іванківського PB ГУ МВС Україні в Київській області ОСОБА_3 порушено кримінальну справу щодо ОСОБА_1В за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України.

Відповідно до ч.2 ст.148 КПК України запобіжні заходи застосовуються за наявні ості достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений, підсудний буде намагатися ухилитися від слідства та суду або від виконання процесуальних рішень, перешкоджати встановленню істини в кримінальній справі, або продовжуватиме займатися злочинною діяльністю.

Згідно із ст. 150 КПК України при вирішенні питання про застосування запобіжи: заходу, крім обставин, зазначених у статті 148 цього Кодексу, враховується тяжкість злочину, у вчиненні якого підозрюється, обвинувачується особа, її вік, стан здоров'я сімейний і матеріальний стан, вид діяльності, місце проживання та інші обставини, що її характеризують.

З огляду на викладене, враховуючи, у відповідності до вимог ст.ст. 148, 150, 151 КПК України та не вдаючись до оцінки даних у справі у якості доказів, особу обвинуваченого ОСОБА_1, його матеріальний та сімейний стан, стан його здоров'я, відсутність даних ухилення від явки до слідчого, даних щодо негативної поведінки обвинуваченого за місцем свого проживання, суд приходить до висновку про наявність достатніх підстав для застосування до обвинуваченого ОСОБА_1 міри запобіжного заходу у вигляді застави.

Відповідно до ч. З ст. 154-1 КПК України, розмір застави визначається суддею з урахуванням обставин справи, майнового стану та інших даних про обвинуваченого.

Керуючись вимогами п. 1 ч. 4 ст. 154-1 КПК України, вважаю за необхідне визначити заставу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, оскільки внесення застави саме в такому розмірі забезпечить належну процесуальну поведінку та виконання процесуальних рішень обвинуваченим.

Окрім цього, обираючи відносно ОСОБА_1 запобіжний захід у вигляді застави вважаю за необхідне відповідно до ст. 149-1 КПК України покласти на нього такі обов'язки

1) з'являтися на виклик до органу дізнання, досудового слідства, прокурора або суду, а у разі неможливості з'явитися через поважні причини - завчасно повідомляти про це посадову особу або орган, що здійснив виклик;

2) повідомляти слідчого або орган, у провадженні якого знаходиться кримінальна справа про зміну свого місця проживання.

На підставі викладеного, керуючись ст. 29 Конституції України, ст.ст. 148-150, 154-1, 165-1, 165-2 КПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Подання -задовольнити.

Обрати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцю ІНФОРМАЦІЯ_2, білорусу, громадянину ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженому працюючому водієм-спеціалістом по продажам торгового центру «Іспал» м.Мозирь, раніше не судимому, жителю ІНФОРМАЦІЯ_4, Респубілкз ОСОБА_2 - запобіжний захід у виді застави.

Розмір застави визначити у межах 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, зобов'язавши ОСОБА_1 внести її протягом п'яти днів з дня винесення постанови, а саме до 09 вересня 2012 року включно, або забезпечити внесення іншою фізичною чи юридичною особою визначеної суми коштів у національній грошовій одиниці на депозитний рахунок Іванківського районного суду Київської області:

р/р 373 140 010 046 85;

МФО (код банку) 821018;

ЄДРПОУ банку: 26190630;

Банк одержувача: УДКСУ в Іванківському районі Київської області.

Зобов'язати ОСОБА_1 надати слідчому СВ Іванківського PB ГУ МВС України в Київській області ОСОБА_3 або іншій посадовій особі органу, у провадженні якого перебуває кримінальна справа, платіжний документ з відміткою банку, який підтверджує внесення на депозитний рахунок Іванківського районного суду Київської області коштів.

Невчинення зазначених дій у встановлений строк є підставою для розгляду питання про обрання у відношенні особи іншого запобіжного заходу в порядку, встановленому КПК України.

Покласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, наступні обов'язки:

з'являтися на виклик до органу дізнання, досудового слідства, прокурора або суду, а в разі неможливості з'явитися через поважні причини - завчасно повідомляти про це посадову особу або орган, що здійснив виклик;

повідомляти слідчого або орган, у провадженні якого знаходиться кримінальна справа, про зміну свого місця проживання.

Роз'яснити ОСОБА_1. що у разі, якщо він. будучи належним чином повідомлений, не з'явиться за викликом до органу дізнання, досудового слідства чи суду без поважних причин або не повідомить про причини своєї неявки, або порушить покладені на нього даною постановою обов'язки, застава звертається в дохід держави.

Контроль за виконанням постанови покласти на Іванківську міжрайпрокуратуру Київської області.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області протягом трьох діб з дня її винесення. Подання апеляції на постанову суду не зупиняє її виконання.

Суддя

СудІванківський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення04.09.2012
Оприлюднено10.09.2015
Номер документу49623135
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —4-49/12-1012

Постанова від 04.09.2012

Кримінальне

Іванківський районний суд Київської області

Гончарук О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні