Ухвала
від 03.09.2015 по справі 820/5668/15
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 вересня 2015 р.Справа № 820/5668/15 Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Перцової Т.С.

Суддів: Жигилія С.П. , Бондара В.О.

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова на ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 02.07.2015р. по справі № 820/5668/15

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова

до Відкритого акціонерного товариства "Харківський завод поліграфічних машин"

про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИЛА

Управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м.Харкова (далі по тексту - УПФУ в Фрунзенському районі м.Харкова, позивач) звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Харківський завод поліграфічних машин» (далі по тексту - ВАТ «Харківський завод поліграфічних машин», відповідач), в якому просило суд стягнути з відповідача на користь УПФУ в Фрунзенському районі м.Харкова заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у сумі 645,14 грн.

Разом з позовною заявою позивачем подано клопотання про забезпечення позову, в якій позивач в порядку ст.117 КАС України з метою забезпечення позову просить накласти арешт на майно боржника ВАТ «Харківський завод поліграфічних машин».

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 02.07.2015р. по справі № 820/5668/15 в задоволенні зазначеного клопотання відмовлено.

Не погодившись з ухвалою суду першої інстанції, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій посилаючись на нез'ясування певних обставин у справі, неправильне застосування судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного рішення ст.117 КАС України та не взяття до уваги доводів позивача стосовно того, що невжиття заходів забезпечення адміністративного позову може у майбутньому ускладнити виконання рішення суду та приведе до потреби докласти значні зусилля для відновлення прав позивача, просить суд апеляційної інстанції оскаржувану ухвалу скасувати та прийняти нове рішення. яким вжити заходи забезпечення позову.

Враховуючи неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів на підставі п. 2 ч. 1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.

Колегія суддів, вислухавши суддю-доповідача, перевіривши в межах апеляційної скарги рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Приймаючи рішення про відмову в задоволенні клопотання про забезпечення позову суд першої інстанції з посиланням на ст.117 КАС України виходив з відсутністю підстав для забезпечення позову, оскільки заявлене клопотання не містить жодного обґрунтування, яким чином невжиття заходів забезпечення позову може утруднити виконання рішення суду. Крім того, зазначив, що вказана процесуальна норма права не передбачає забезпечення позову в адміністративних справах у такий спосіб, як накладення арешту на майно.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Відповідно до вимог ч. ч. 1, 3, 4 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень.

Крім того, адміністративний позов може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.

Аналізуючи, висновки суду першої інстанції судова колегія звертає увагу на те, що забезпечення позову -це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання судового рішення в разі задоволення позовних вимог.

При цьому колегія суддів зауважує, що клопотання про забезпечення позову не містить посилання на беззаперечні мотиви, за якими позивач вважає, що захист його прав, свобод та інтересів буде неможливим без вжиття відповідних заходів і для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також не вказано в чому полягає значимість таких зусиль і наскільки значні витрати будуть позивачем при цьому понесені.

Колегія суддів зазначає, що позивач не навів переконливих доводів щодо існування на момент звернення з даним клопотанням очевидної небезпеки заподіяння шкоди їх інтересам без вжиття заходів забезпечення позову, не зазначив ознаки, які свідчать про очевидність протиправності рішення та дій суб'єкта владних повноважень.

Слід також відмітити, що стаття 117 КАС України, на підставі якої позивач просив суд забезпечити позов не встановлено такого способу забезпечення позову, як накладення арешту на майно.

Крім того, позивачем не зазначено, на яке саме майно відповідача він просить накласти арешт та в межах якої суми. За відсутності таких даних перевірити та встановити співрозмірність суми боргу з вартістю майна ВАТ «Харківський завод поліграфічних машин» не надається можливим.

Колегія суддів відхиляє доводи апеляційної скарги щодо ухилення відповідача у майбутньому від сплати боргу у разі прийняття рішення на користь УПФУ в Фрунзенському районі м.Харкова, оскільки останні не підкріплені належними доказами і носять характер суб'єктивних припущень.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо відсутності у клопотанні позивача мотивів доцільності або необхідності застосування заходів по забезпеченню позову.

Отже, колегія суддів, підтверджує, що при прийнятті судового рішення у справі суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 199, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова залишити без задоволення.

Ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 02.07.2015р. по справі № 820/5668/15 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Головуючий суддя (підпис)Перцова Т.С. Судді (підпис) (підпис) Жигилій С.П. Бондар В.О.

СудХарківський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.09.2015
Оприлюднено09.09.2015
Номер документу49654919
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/5668/15

Постанова від 12.10.2015

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Чудних С.О.

Ухвала від 02.07.2015

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Чудних С.О.

Ухвала від 03.09.2015

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Перцова Т.С.

Ухвала від 02.07.2015

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Чудних С.О.

Ухвала від 08.06.2015

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Чудних С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні