04.09.15
Провадження № 2-о/235/194/15
Справа № 235/7034/15-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2015 року Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
в складі: головуючого судді Філь О.Є.
при секретарі Ярмаченко В.В.
за участю представника заявника ОСОБА_1, свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3
заявник ОСОБА_4, заінтересована особа представник Новоєлизаветівської сільської ради (не з»явились)
розглянувши у попредньому судовому засіданні в залі суду в місті Красноармійську цивільну справу за заявою ОСОБА_5, заінтересована особа Новоєлизаветівська сільська рада про встановлення факту родинних відносин, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_5 26.08.2015 року звернувся до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин, вказавши на підтвердження своїх вимог, що 26.02.2010 року померла його рідна мати ОСОБА_6, що підтверджується свідоцтвом про смерть. На момент смерті проживала та була зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Після смерті матері залишилася спадщина у вигляді земельної ділянки площею 5,0563 га, розташованої на території Новоєлизаветівської сільської ради Красноармійського району Донецької області, кадастровий номер 1422783800:05:000:1579.
Позивач є єдиним сином, спадкоємцем першої черги.
Згідно свідоцтва про народження позивач ОСОБА_5 народився 12.04.1949 року у с.Новоєлизаветівка Сталінської області (нині Донецької області) і його матір»ю є ОСОБА_7, а батьком є ОСОБА_8.
На підставі даного свідоцтва позивач отримав паспорт громадянина України, де також зазначено його прізвище - ОСОБА_8. Так ж прізвище зазначене і в індивідуальному податковому номері, та в усіх інших документах.
Згідно свідоцтва про укладення шлюбу батьками позивача, його мати ОСОБА_9 уклала шлюб з батьком ОСОБА_10 02.02.1949 року та отримала прізвище після реєстрації шлюбу - ОСОБА_10.
Отже, з невідомих позивачу причин прізвище його матері та батька у його свідоцтві про народження зазначено як ОСОБА_8. Хоча в усіх інших документах матері, а саме: державному акті на право власності на земельну ділянку, свідоцтві про смерть, свідоцтві про укладення шлюбу, її прізвище зазначено як «Доценко».
Після смерті матері позивач звернувся до нотаріальної контори для прийняття спадщини, однак державний нотаріус надав йому постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, оскільки прізвища в наданих документах відрізняються на одну букву, тобто відсутнє підтвердження родинних відносин між спадкодавцем та спадкоємцем.
Факт встановлення родинних відносин між позивачем та матір»ю необхідний для оформлення спадщини після смерті матері.
Заявник ОСОБА_5 у попереднє судове засідання не з»явився, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутності. На задоволенні вимог наполягав в повному обсязі.
Представник заявника ОСОБА_1 у попередньому судовому засіданні підтримав заявлені вимоги.
Представник заінтересованої особи Новоєлизаветівської сільської ради у попереднє судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи у відсутності представника, проти задоволення заявлених вимог не заперечує.
Свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у попередньому судовому засіданні підтвердили родинні відносини між ОСОБА_5 та ОСОБА_6 як син та мати.
Вислухавши представника заявника ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд встановив, що вимоги заявника законні, обгрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав:
Судом встановлено, що 26.02.2010 року померла його рідна мати ОСОБА_6, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с.9). На момент смерті проживала та була зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Після смерті матері залишилася спадщина у вигляді земельної ділянки площею 5,0563 га, розташованої на території Новоєлизаветівської сільської ради Красноармійського району Донецької області, кадастровий номер 1422783800:05:000:1579 (а.с.12).
Позивач є єдиним сином, спадкоємцем першої черги.
Згідно свідоцтва про народження позивач ОСОБА_5 народився 12.04.1949 року у с.Новоєлизаветівка Сталінської області (нині Донецької області) і його матір»ю є ОСОБА_7, а батьком є ОСОБА_8 (а.с.7).
На підставі даного свідоцтва позивач отримав паспорт громадянина України, де також зазначено його прізвище - ОСОБА_8 (а.с.4-5). Так ж прізвище зазначене і в індивідуальному податковому номері, та в усіх інших документах.
Згідно свідоцтва про укладення шлюбу батьками позивача, його мати ОСОБА_9 уклала шлюб з батьком ОСОБА_10 02.02.1949 року та отримала прізвище після реєстрації шлюбу - ОСОБА_10 (а.с.8).
Отже, з невідомих позивачу причин прізвище його матері та батька у його свідоцтві про народження зазначено як ОСОБА_8. Хоча в усіх інших документах матері, а саме: державному акті на право власності на земельну ділянку, свідоцтві про смерть, свідоцтві про укладення шлюбу, її прізвище зазначено як «Доценко».
Після смерті матері позивач звернувся до нотаріальної контори для прийняття спадщини, однак державний нотаріус надав йому постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії (а.с.13), оскільки прізвища в наданих документах відрізняються на одну букву, тобто відсутнє підтвердження родинних відносин між спадкодавцем та спадкоємцем.
Факт встановлення родинних відносин між позивачем та матір»ю необхідний для оформлення спадщини після смерті матері.
Відповідно до ст.. 234 ЦПК України, в порядку окремого провадження розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають юридичне значення доля охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових прав або підтвердження чи відсутність неоспорюваних прав.
Відповідно до ч.1 п.1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
На підставі п.7 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 р. №5 «Про судову практику по справам про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчинюють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію у зв'язку із втратою годувальника і т.д
Таким чином, судом встановлено, що вимоги ОСОБА_5 обґрунтовані, законні та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 3, 15, 16, 234, 256, 258 ЦК України. 3, 15, 236-241 ЦПК України, суд:
ВИРІШИВ:
Вимоги ОСОБА_5 задовольнити в повному обсязі.
Встановити факт родинних відносин між фізичними особами, а саме: встановити факт, що ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_3 є рідним сином померлої 26.02.2010 року ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_5 Алтайського краю.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя:
Суд | Красноармійський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2015 |
Оприлюднено | 10.09.2015 |
Номер документу | 49668507 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
Філь О. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні