Провадження № 1-кс/742/531/15
Єдиний унікальний № 742/3462/15-к
У Х В А Л А
Іменем України
01 вересня 2015 року
Слідчий суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши в залі суду м.Прилуки клопотання начальника СВ Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області підполковника міліції ОСОБА_3 , погоджене із прокурором Прилуцької міжрайонної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на обшук в кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за номером №12015270210001379,
В С Т А Н О В И В :
01 вересня 2015 року начальником СВ Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області підполковником міліції ОСОБА_3 подано до суду клопотання, погоджене із прокурором Прилуцької міжрайонної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на обшук у будівлях, спорудах, резервуарах та на території за адресою: АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , що належить державі Україна в особі Міністерства оборони України, перебувають в оперативному управлінні Квартирно-експлуатаційного відділу м.Чернігова та знаходяться в оренді у Приватного підприємства «Нафтосфера», з метою відшукання та вилучення нафти, нафто-водяної суміші, нафтопродуктів, фіктивних документів фінансово-господарської діяльності, виготовлених з метою легалізації незаконно добутих нафтопродуктів, блокнотів, зошитів, записників, окремих аркушів із записами, комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації, які містять інформацію про надходження та легалізацію незаконно отриманих нафтопродуктів, а також предметів, які вилучені законом з обігу, в кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за номером №12015270210001379 за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.292 КК України.
Своє клопотання мотивує тим, що 13 серпня 2015 року на 3 км. нафтопроводу «ЛелякиПодище» НГВУ «Чернігівнафтогаз» поблизу с. Красляни Прилуцького району Чернігівської області на тілі труби було виявлено додаткове обладнання, виготовлене кустарним способом.
В ході проведення слідчих (розшукових) дій у даному кримінальному провадженню працівниками Прилуцького МВ УМВС встановлено, що виготовлення нафтопродуктів з викраденої нафти з подальшою їх реалізацією здійснювалось через Приватне підприємство «Нафтосфера»(код ЄДРПОУ 38185260 м. Прилуки вул.Ю.Коптєва, буд.37 кв.16), яке орендує військову нафтобазу за адресою: м.Прилуки, в/м-12, буд. №№ 46,72,105.
Відповідно до реєстру прав власності на нерухоме майно, нежитлові будівлі за адресою: АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , НОМЕР_1 , АДРЕСА_4 знаходяться у державній власності в особі Міністерства оборони України та перебувають в оперативному управлінні Квартирно-експлуатаційного відділу м.Чернігова. Згідно договору оренди з 12 вересня 2013 року, вказані будівлі передані в оренду Приватному підприємству «Нафтосфера».
За фактом пошкодження магістрального нафтопроводу, 14 серпня 2015 року внесені відомості до ЄРДР за №12015270210001379 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.292 КК України.
В судовому засіданні начальник СВ Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області підполковник міліції ОСОБА_3 та прокурор ОСОБА_4 підтримали заявлене клопотання про надання дозволу на проведення обшуку квартири. На застосуванні технічних засобів фіксування судового засідання не наполягали.
Вивчивши клопотання та докази на його обґрунтування, заслухавши пояснення начальника СВ Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області та прокурора, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.292 КК України, пошкодження чи руйнування магістральних або промислових нафто-, газо-, конденсатопроводів чи нафтопродуктопроводів, відводів від них, технологічно пов`язаних з ними об`єктів, споруд, засобів обліку, автоматики, телемеханіки, зв`язку, сигналізації, а також незаконне втручання в роботу технологічного обладнання, якщо ці дії призвели до порушення нормальної роботи зазначених трубопроводів або створили небезпеку для життя людей, караються штрафом від ста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п`яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
У відповідності до ст.234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно із ч.3 ст.234 КПК України, клопотання про обшук повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.
При цьому, згідно з ч.5 ст.234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Слідчим суддею встановлено, що згідно витягу з ЄРДР від 14 серпня 2015 року, правова кваліфікація кримінального правопорушення за фактом пошкодження магістрального нафтопроводу «ЛелякиПодище» НГВУ «Чернігівнафтогаз» поблизу с.Красляни Прилуцького району Чернігівської області встановлена за ч.1 ст.292 КК України, проте, клопотання начальника СВ про надання дозволу на проведення обшуку, містить посилання як на підставу проведення обшуку - організацію викрадення нафти та подальшої реалізації виготовлених з неї нафтопродуктів
Враховуючи вищевикладене та з огляду на те що, метою обшуку, визначеною в ч. 1 ст. 234 КПК, є виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, дане клопотання про проведення обшуку в межах кримінального провадження по факту пошкодження магістрального нафтопроводу, фактично подано з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а саме організації викрадення нафти та подальшої реалізації виготовлених з неї нафтопродуктів, які жодним чином не стосуються та не узгоджуються з кримінальним правопорушенням, внесеним до ЄРДР за №12015270210001379 на підставі якого й подано дане клопотання.
Відповідності до п.п.2, 4 ч.5 ст.234 КПК України, підставами відмови в задоволенні клопотання про обшук є недоведення слідчим, прокурором достатніх підстав вважати, що відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відшукувані речі, документи або особи знаходяться в житлі чи іншому володінні особи, зазначеному в клопотанні.
Оскільки, суду не надано жодного доказу, що фіктивні документи фінансово-господарської діяльності, виготовлених з метою легалізації незаконно добутих нафтопродуктів, блокноти, зошити, записники, окремі аркуши із записами, комп`ютерна техніка, електронні носії інформації, які містять інформацію про надходження, легалізацію та збут незаконно отриманих нафтопродуктів, мають відношення саме до пошкодження магістрального нафтопроводу та можуть знаходитись в зазначених у тринадцяти клопотаннях різних осіб, це є підставою для відмови в наданні дозволу на обшук.
Стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння особи. Так, згідно із цією статтею не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
Крім того, у відповідності до ст. 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (Конвенція) кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.107, 131, 132, 234, 235, 309, 369-372 КПК України,-
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання начальника СВ Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області підполковника міліції ОСОБА_3 , погоджене із прокурором Прилуцької міжрайонної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на обшук в кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за номером №12015270210001379 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2015 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 49689932 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Циганко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні