Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
< Текст >
"14" вересня 2010 р. № 2а- 8435/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді - Курило Л.В.,
за участі секретаря - Воронкової К.П.,
за участю секретаря - Воронкової К.П.,
за участю: прокурора - Гнатенко В.С.,
представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом прокурора Ленінського району міста Харкова в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова до Спеціального конструкторсько-технологічного бюро з дослідним виробництвом інституту проблем кріобіології та кріомедицини ОСОБА_2 наук України про стягнення заборгованості по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Ленінського району міста Харкова в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому, з урахуванням уточнень до позову просить суд стягнути з Спеціального конструкторсько-технологічного бюро з дослідним виробництвом інституту проблем кріобіології та кріомедицини ОСОБА_2 наук України суму заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за січень - квітень 2010 року у розмірі 42913,00 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що згідно наданих відповідачем розрахунків сума страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за період січень - квітень 2010 року, самостійно нарахована відповідачем до сплати, становила 40 361,72 грн. - з нарахування внесків на фонд оплати праці 33,2% та 2551,28 грн. з утримання із заробітної плати 2%. Станом на 14.09.2010р. відповідач має заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період січень - квітень 2010 року в сумі 5519,14 грн.
Прокурор в судовому засіданні вимоги позову, з урахуванням уточнень підтримала в повному обсязі.
Представник позивача в судовому засіданні позов, з урахуванням уточнень підтримала та просила його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи та відзив на позов не надав. Згідно зі ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
Суд, вислухавши прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Спеціальне конструкторсько-технологічне бюро з дослідним виробництвом інституту проблем кріобіології та кріомедицини ОСОБА_2 наук України (ідентифікаційний код 03534245) включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та зареєстроване Виконавчим комітетом Харківської міської ради як юридична особа, про що зроблено запис 13.05.1994 року за №1 480 120 0000 017933. (а.с 9-11)
Спеціальне конструкторсько-технологічне бюро з дослідним виробництвом інституту проблем кріобіології та кріомедицини ОСОБА_2 наук України (ідентифікаційний код 03534245) відповідно до ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та ст. 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Порядок нарахування, обчислення та строки сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачений Законом України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» № 1058-IV від 09.07.2003 року.
Відповідно до статті 5 Закону № 1058-IV він регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються, зокрема, платники страхових внесків, їх права та обов'язки, порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.
Згідно із частиною 2 статті 17 Закону № 1058-IV страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Частиною 6 статті 19 цього Закону встановлено, що страхові внески нараховуються на суми, зазначені в частинах 1 та 2 цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Стаття 20 Закону № 1058-IV визначає порядок обчислення та сплати страхових внесків. В абзаці 1 частини 6 цієї статті встановлено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески до солідарної системи нараховуються: для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Відповідно до п. 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 р. N 21-1, обчислення страхових внесків зазначеною категорією платників здійснюється щомісячно за ставками, що визначаються відповідно до п. п. 4.1, 4.2 Інструкції та відповідно до ст. 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування": 33.2 відсотки для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднань, які використовують працю найманих працівників від суми фактичних витрат на оплату плати працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних витрат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці". Для підприємств, установ і організацій, де працюють інваліди, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування визначається окремо за ставкою чотири відсотки від об'єкта оподаткування для працюючих інвалідів.
Відповідно до п. 4 ст. 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування із заробітної плати працівників підприємства проводиться утримання у розмірі 0,5 відсотків від об'єкта оподаткування, із заробітної плати або з частини заробітної плати, що не перевищує розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та 2 відсотки від об'єкта оподаткування, з частини заробітної плати в розмірі понад прожитковий мінімум для працездатних осіб.
Страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Відповідно до пункту 8.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 р. N 21-1, суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, у тому числі обчислені органами Пенсійного фонду, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка).
Відповідно до ст. ст. 14, п. 6, 12 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" N 1058 від 09.07.2003 р., платники збору на обов'язкове пенсійне державне страхування зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду; страхові внески сплачуються незалежно від фінансового стану платника.
Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Згідно наданого до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за січень - квітень 2010 року, відповідачем самостійно нарахована сума страхових внесків в розмірі 40361,72 грн.
Вказана сума була внесена управлінням Пенсійного фонду України в в Ленінському районі м. Харкова до картки особового рахунку Спеціального конструкторсько-технологічного бюро з дослідним виробництвом інституту проблем кріобіології та кріомедицини ОСОБА_2 наук України, але у строк до 20.05.2010 року не сплачена.
04.06.2010 року управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова до Спеціального конструкторсько-технологічного бюро з дослідним виробництвом інституту проблем кріобіології та кріомедицини ОСОБА_2 наук України надіслано вимога №Ю-220 про сплату боргу, яка отримана 08.06.2010р.
Відповідачем не оспорюється факт наявності заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за січень-квітень 2010 року.
Відповідно до частини 12 статті 20 зазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно ч. 9 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" днем сплати страхових внесків вважається:
- у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду або у випадках, передбачених цим Законом, на рахунок Накопичувального фонду - день списання установою банку, установою Державного казначейства України суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду;
- у разі сплати сум страхових внесків готівкою - день внесення страхувальником коштів у банківську установу чи відділення зв'язку для перерахування на банківські рахунки органу Пенсійного фонду та/або Накопичувального фонду.
Спеціальне конструкторсько-технологічне бюро з дослідним виробництвом інституту проблем кріобіології та кріомедицини ОСОБА_2 наук України не додержується вимог діючого законодавства щодо порядку обчислення та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Так, як вбачається із розрахунку, суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відповідач зобов'язаний сплатити до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова заборгованість в сумі 42913,00 грн. Відповідач частково сплатив суму заборгованості, а саме - 37393,86 грн. Залишок боргу становить 5519,14 грн.
Частиною 3 статті 106 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ч.1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
За таких обставин, суд вважає позов доведеним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора Ленінського району міста Харкова в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова до Спеціального конструкторсько-технологічного бюро з дослідним виробництвом інституту проблем кріобіології та кріомедицини ОСОБА_2 наук України про стягнення заборгованості по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування -задовольнити в повному обсязі..
Стягнути з Спеціального конструкторсько-технологічного бюро з дослідним виробництвом інституту проблем кріобіології та кріомедицини ОСОБА_2 наук України (61093, м. Харків, вул. Скорохода,4, код ЄДРПОУ 03534245) на користь управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова (61052, м. Харків, вул. Ярославська,18/15-а, код ЄДРПОУ 22682106) суму заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за січень - квітень 2010 року у розмірі 5519,14 грн. (п'ять тисяч п'ятсот дев'ятнадцять грн. 14 коп.)
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні -протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження, або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 16 09 2010 року.
Суддя Курило Л.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2010 |
Оприлюднено | 11.09.2015 |
Номер документу | 49775737 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Курило Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні