01.07.2013
Справа № 642/5404/13к
Провадження № 1кс/642/1417/13
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 липня 2013 року м. Харків
Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю слідчого СВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_2 , розглянувши винесене в кримінальному провадженні № 12013220010000092 клопотання слідчого СВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_2 про арешт майна,-
встановив:
Слідчий СВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_2 звернувся до слідчого судді Ленінського районного суду м. Харкова з клопотанням про арешт майна, а саме: бухгалтерських документів ТОВ Аркстоун, які свідчать про взаємовідносини з ПП Будком-Алон, а саме: шість договорів за період березень-червень 2012 з додатками та 18 аркушах, акти здачі-прийняття робіт до вказаних договорів на 6 аркушах та податкові накладні до вказаних актів на 6 аркушах, що були вилучені під час проведення обшуку офісних приміщень ТОВ Аркстоун за адресою: м. Харків, вул. Тобольська, 42, кімнати №№ 520, 525, 526, 26 червня 2013 року.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що під час проведеного досудового слідства встановлено, що до ХМУ ГУМВС України в Харківській області 05.03.2013 надійшло звернення гр. ОСОБА_3 щодо посадових осіб ряду підприємств, в тому числі ТОВ ТПК Технопром, ПП Тевес Юніон, ТОВ Фінвестбуд, які створили ряд підприємств які є фіктивними та були зареєстровані з ціллю конвертації грошових коштів.
В ході проведення досудового розслідування за вказаними фактами були отримані узагальнені матеріали Державної служби фінансового моніторингу України, які згідно Закону України Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму містять підстави для прийняття рішення відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.
У вказаних матеріалах містяться достатні відомості про те, що в схемі руху грошових коштів ТОВ ТПК Технопром, ПП Тевес Юніон, ТОВ Фінвестбуд, що дозволяє переводити безготівкові кошти в готівку, також беруть участь інші підприємства, в тому числі ТОВ Генбудінвест (ЄДРПОУ 37318658).
Також в ході досудового розслідування встановлено, що ТОВ Генбудінвест (ЄДРПОУ 37318658) мало взаємовідносини з ТОВ Аркстоун (ЄДРПОУ 34390731, м. Харків, вул.Шліхтера, 44), в результаті яких посадові особи ТОВ Аркстоун використовують в своїй діяльності завідомо неправдиві документи для формування податкового кредиту з метою зменшення суми податку на додану вартість та податку на прибуток, який необхідно сплатити до бюджету.
Встановлено, що ТОВ Аркстоун (ЄДРПОУ 34390731) на цей час фактично знаходиться за адресою: м.Харків, вул.Тобольська, 42, кімнати №№520, 525, 526.
З метою отримання доказів протиправних дій посадових осіб ТОВ Аркстоун, на підставі ухвали слідчого судді Ленінського районного суду м. Харкова був проведений обшук офісних приміщень ТОВ Аркстоун за вищевказаною адресою.
В ході обшуку вилучені бухгалтерські документи ТОВ Аркстоун, які свідчать про взаємовідносини з ТОВ Генбудінвест та ПП Будком-Алон.
Вилучені бухгалтерські документи ТОВ Аркстоун, які свідчать про взаємовідносини з ПП Будком-Алон, а саме: шість договорів за період березень-червень 2012 з додатками та 18 аркушах, акти здачі-прийняття робіт до вказаних договорів на 6 аркушах та податкові накладні до вказаних актів на 6 аркушах, мають значення для досудового розслідування та можуть бути доказом під час судового розгляду, тобто зберігли сліди вчинення кримінального правопорушення в зв`язку з тим, що в узагальнених матеріалах Державної служби фінансового моніторингу України, які згідно Закону України Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму містяться достатні відомості про те, що в схемі руху грошових коштів ТОВ ТПК Технопром, ПП Тевес Юніон, ТОВ Фінвестбуд, що дозволяє переводити безготівкові кошти в готівку, також беруть участь інші підприємства, в тому числі ТОВ Праксет-Харків - директор ОСОБА_4 , який також є директором ПП Будком-Алон, що дає підстави вважати, що ПП Будком-Алон також бере участь в схемі руху грошових коштів ТОВ ТПК Технопром, ПП Тевес Юніон, ТОВ Фінвестбуд, що дозволяє переводити безготівкові кошти в готівку. Також на рахунки ПП Будком-Алон надходять грошові кошти з рахунків ТОВ Праксет-Харків, ТОВ Сатур СЮ та ТОВ Спецтрубомонтаж, які також беруть участь у вищевказаній схемі руху грошових коштів, згідно матеріалів Державної служби фінансового моніторингу України.
Вказані документи мають значення для досудового розслідування та можуть бути доказом під час судового розгляду та вважаються тимчасово вилученим майном, згідно ст. 167 КПК України.
У судовому засіданні слідчий клопотання про арешт майна підтримав та просив його задовольнити.
Суд, вислухавши слідчого, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку, що клопотання про арешт майна підлягає задоволенню з наступних підстав.
В силу ст. 167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним його майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:
1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;
2) надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення;
3) є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом;
4) набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
Як вбачається зі ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу. Крім того, у випадку задоволення цивільного позову суд за клопотанням прокурора, цивільного позивача може вирішити питання про накладення арешту на майно для забезпечення цивільного позову до набрання судовим рішенням законної сили, якщо таких заходів не було вжито раніше.
Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, i перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.
Заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Заборона використання житлового приміщення, в якому на законних підставах проживають будь-які особи, не допускається.
Відповідно до статті 171 КПК у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави, у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, що підтверджують право власності на майно, що належить арештувати.
Згідно ч. 3 ст.132 КПК України не допускається застосування заходів кримінального провадження якщо слідчий, прокурор не доведе, що:
1) Існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;
3) Може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається з клопотанням.
Таким чином, суд вважає клопотання обґрунтованим, оскільки вказані документи можуть бути доказами під час судового розгляду, тобто зберегли сліди вчинення кримінального правопорушення.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 167, 170, 171, 172, 173 КПК України, -
ухвалив :
Клопотання слідчого СВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області ОСОБА_2 про арешт майна, задовольнити.
Накласти арешт на бухгалтерські документи ТОВ Аркстоун, які свідчать про взаємовідносини з ПП Будком-Алон, а саме: шість договорів за період березень-червень 2012 з додатками та 18 аркушах, акти здачі-прийняття робіт до вказаних договорів на 6 аркушах та податкові накладні до вказаних актів на 6 аркушах, що були вилучені під час проведення обшуку офісних приміщень ТОВ Аркстоун за адресою: м.Харків, вул.Тобольська, 42, кімнати №№520, 525, 526, 26 червня 2013 року.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Харківської області протягом п`яти днів з моменту її проголошення.
Слідчий суддя - ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2013 |
Оприлюднено | 18.08.2023 |
Номер документу | 49865529 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Іванісова Л. О.
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Іванісова Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні