Ухвала
від 05.05.2015 по справі 200/8988/15-к
БАБУШКІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

05.05.2015

У Х В А Л А Справа № 200/8988/15-к

Іменем України Провадження № 1кс/200/3325/15

05 травня 2015 року м. Дніпропетровськ

Слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні у приміщенні суду у м. Дніпропетровську клопотання слідчого СУ ГУМВС України у Дніпропетровській області ОСОБА_4 по кримінальному провадженню № 1201300000000099 про дозвіл на затримання з метою приводу підозрюваного, -

В С Т А Н О В И В:

05 травня 2015 року до суду надійшло клопотання слідчого СУ ГУМВС України у Дніпропетровській області ОСОБА_4 про надання дозволу на затримання з метою приводу до суду підозрюваного ОСОБА_5 для участі у розгляді клопотання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Підставами для звернення до суду з клопотанням слідчий вказав те, що у нього на виконанні знаходяться матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №1201300000000099 від 14 січня 2013року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого передбачених ч. 1 ст. 255; ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 205; ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 212; ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що приблизно в кінці 2006 року - початку 2007 року ОСОБА_6 , ОСОБА_7 і ОСОБА_8 , перебуваючи в одному з кафе міста Дніпропетровська, з корисливих мотивів, з метою отримання незаконних доходів на постійній основі, прийняли рішення спільно створити стійке ієрархічне об`єднання - злочинну організацію, для вчинення тяжких, особливо тяжких та інших злочинів, пов`язаних з наданням на території України послуг для підприємств з реального сектора економіки, створюючи умови для ухилення ними від сплати податків, зборів (обов`язкових платежів) або розкрадання грошових коштів цих підприємств, а також легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Для досягнення злочинного задуму ОСОБА_6 , ОСОБА_7 і ОСОБА_8 розробили детальний план своєї злочинної діяльності, суть якого полягала у створенні на підставних осіб на території різних областей України ряду суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності; організації ведення фіктивного бухгалтерського та податкового обліків цих підприємств; документального оформлення безтоварних операцій по придбанню товарно-матеріальних цінностей, надання послуг та виконання робіт, з метою незаконної мінімізації податкових зобов`язань суб`єктами підприємницької діяльності з реального сектора економіки, або розкрадання їх коштів; зарахування, списання та переведення безготівкових коштів, які надійшли на банківські рахунки фіктивних підприємств у готівкову форму і повернення їх представникам зазначених підприємств, за винятком винагороди, що становив злочинний дохід злочинної організації; подальшої легалізації (відмивання) доходів, здобутих злочинним шляхом (фіктивного підприємництва).

Плануючи злочинну діяльність, спрямовану на отримання прибутку від заняття фіктивним підприємництвом та подальшої легалізації (відмивання) доходів, здобутих злочинним шляхом, ОСОБА_6 , ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , розробили два незаконних способи створення умов для ухилення від сплати податків, зборів (обов`язкових платежів) та розкрадання грошових коштів, а також переведення безготівкових грошових коштів у готівкову форму, припускаючи, що таким чином ускладнять процес проведення перевірок співробітниками правоохоронних і контролюючих органів.

Щодо першого способу організатори злочинного об`єднання прийняли рішення, що основна діяльність створених фіктивних підприємств буде полягати в купівлі-продажу різних товарно-матеріальних цінностей, виконання будівельних та інших робіт і наданні різних видів послуг. При цьому, отримання готівкових грошових коштів, повинно здійсняться в банківській установі по грошовому чеку для закупівлі будівельних матеріалів та сільгосппродукції. Отримані готівкові кошти передавати клієнтам за вирахуванням винагороди, який становив злочинний дохід організації, а документально закупівлю продукції здійснювати від імені інших підприємств. Надалі клієнту разом з готівковими коштами передавати підроблені документи «прикриття» безтоварних фінансово - господарських операцій, так як створеними фіктивними підприємствами не планувалося купувати ніяких товарів, робіт не виконувати і послуг не надавати.

Другий злочинний спосіб отримання готівкових коштів полягав у наступному. З метою сприяння в ухиленні від сплати податків, зборів (обов`язкових платежів) або розкрадання грошових коштів, безготівкові грошові кошти реально діючих підприємств, які перераховувалися на рахунки фіктивних підприємств, надалі повинні перерахуються на рахунки суб`єктів підприємницької діяльності, які займаються оптово - роздрібною торгівлею різної продукції. У рахунок отриманої безготівкової гривні, членам злочинної організації повинно передаватися еквівалент готівки за вирахуванням 1-2% від суми платежу.

Указану готівку, яка буде отримана внаслідок роздрібної торгівлі, не оприбутковувати по бухгалтерському та податковому обліку, тобто вносити в офіційні документи звітності завідомо неправдиві відомості про нібито зроблених фінансових операціях. Далі готівкові кошти передавати клієнтам злочинної організації з вирахуванням винагороди в розмірі від 6 до 9% від суми платежу, які і будуть становити незаконний прибуток злочинної організації.

Отриману в результаті вчинення фіктивного підприємництва прибуток легалізувати, тобто частину прибутку використати для розширення сфери впливу і підтримки життєдіяльності злочинного об`єднання (внесення коштів в якості внеску до статутного фонду та створення нових фіктивних господарюючих суб`єктів, а також придбання вже створених підприємств і підприємств - банкрутів) , а частину грошових коштів розділити між усіма членами злочинної організації, в заздалегідь обговорених частках, з метою придбання матеріальних цінностей, рухомого і нерухомого майна.

Розробивши план скоєння злочинів, ОСОБА_7 , ОСОБА_6 і ОСОБА_8 прийшли до висновку, що для здійснення злочинного задуму, необхідно залучити осіб, які поділяють їхні незаконні інтереси і прагнуть до швидкого збагачення, які спільно з ними і під їх керівництвом, виявлять бажання взяти участь у діяльності злочинної організації.

На початку 2007 року ОСОБА_6 , з відома і згоди ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , запропонував своєму родичу ОСОБА_9 , увійти до складу злочинної організації та виконувати окремі вказівки і доручення її керівників, в тому числі зареєструвати на своє ім`я підприємство, без мети заняття підприємницької діяльності. Маючи корисливі спонукання, ознайомившись з планом діяльності злочинного об`єднання, ОСОБА_9 дав згоди на вчинення злочинів у складі злочинної організації в якості виконавця.

На початку 2007 року до ОСОБА_9 звернувся раніше знайомий ОСОБА_5 з проханням про працевлаштування. Повідомивши про це ОСОБА_6 , ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , останні запропонували ОСОБА_5 за винагороду зареєструвати на своє ім`я підприємство, без мети заняття підприємницької діяльності, на що він дав свою згоду.

Надалі, приблизно в середині 2007 року, організатори злочинного об`єднання ОСОБА_6 , ОСОБА_8 і ОСОБА_7 , запропонували ОСОБА_5 , який спочатку виступав у ролі засновника і директора фіктивного підприємства, увійти до складу злочинної організації, для здійснення вербування осіб, які погодилися б за винагороду на своє ім`я зареєструвати підприємство, без мети заняття підприємницької діяльності, а також для забезпечення безпеки при транспортуванні та зберіганні готівкових грошових коштів, здобутих в результаті злочинної діяльності, передачі їх клієнтам злочинного об`єднання.

Ознайомившись з планом діяльності злочинної організації і своєї ролі в ній, ОСОБА_5 з корисливих мотивів, дав свою згоду у скоєнні злочинів у складі злочинного об`єднання в якості виконавця, а приблизно з середини 2008 року як керівника окремої частини злочинної організації, що відповідає за забезпечення безпеки при транспортуванні та зберіганні готівкових грошових коштів, здобутих в результаті злочинної діяльності, передачі їх клієнтам.

На ОСОБА_5 , як виконавця у складі злочинної організації, а приблизно з середини 2008 року як керівника окремої її частини, що відповідає за транспортування і зберігання готівкових грошових коштів, ОСОБА_6 , ОСОБА_8 і ОСОБА_7 було покладено наступне:

- створення і реєстрація на своє ім`я і на ім`я підставних осіб суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб), з метою прикриття незаконної діяльності злочинної організації;

- використовуючи юридичну неграмотність підшукати їм та іншими членами злочинної організації осіб, переконання їх у тому, що реєстрація на їх ім`я фіктивних підприємств вигідна для них і не тягне за собою кримінальної відповідальності;

- залучення і вербування до складу злочинної організації з числа своїх знайомих осіб, що володіють навичками рукопашного бою для забезпечення безпеки при перевезенні готівки, здобутих в результаті злочинної діяльності;

- організація взаємодії членів злочинної організації та координацію їх дій при транспортуванні і зберіганні готівкових коштів і передачі їх клієнтам злочинного об`єднання;

- пошук осіб, які мають спеціальність бухгалтера, чиї знання в галузі податкового законодавства та банківської системи необхідні були для злочинної діяльності злочинної організації.

Таким чином, ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8 створили злочинну організацію зі стабільним складом, до якої увійшли ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 і невстановлені слідством особи, які заздалегідь зорганізувалися у стійке ієрархічне об`єднання для вчинення тяжких, особливо тяжких та інших злочинів, об`єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи, які одночасно, перебуваючи в різних регіонах України, виконуючи відведену кожному роль, на протязі до жовтня 2011 року вирішили створити і зареєструвати ряд фіктивних підприємств.

Використовуючи вказані підприємства ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та інші члени злочинної організації увійшли в попередню змову з службовими особами ТОВ «Залізничавтоматика» код 34017368 м.Харків, ТОВ «МКС Україна» код 35044654 м. Дніпропетровськ та інших підприємств з реального сектора економіки і внаслідок укладення безтоварних фінансово-господарських операцій та вчинення службового підроблення, навмисно створили їм умови для ухилення від сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), а також розкрадання грошових коштів підприємств.

У вчинені злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255; ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 205; ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 212; ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 212 КК України підозрюється:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженець м. Дніпропетровська, не працюючого, одруженого, має на утримані двох дітей, не є депутатом, з вищою освітою, депутатом не являється, раніше не судимого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 .

Вина ОСОБА_5 підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами, а саме:

показаннями обвинуваченого ОСОБА_16 , який показав, що ОСОБА_5 був одним з учасників «конвертаційного центру»;

аналогічними показаннями обвинуваченого ОСОБА_8 ;

вилученими у реєстратора документами, згідно яких ОСОБА_5 являвся директором фіктивного підприємства ТОВ «УКППРОМТЕХБУД»;

а також іншими доказами у своїй сукупності.

У зв`язку із тим, що підозрюваний ОСОБА_22 переховується від органів розслідування, він оголошений у розшук. До Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська направлено клопотання про обрання ОСОБА_22 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Беручи до уваги те, що підозрюваний ОСОБА_5 може переховуватись від органів досудового розслідування чи суду, з метою забезпечення прибуття особи для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу прорсить клопотання задовольнити.

У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, прохав задовольнити. Пояснення надав аналогічні його тексту.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 188 КПК України, прокурор, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися із клопотанням про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Згідно з вимогами ч.ч. 2, 3 ст. 189 КПК України, клопотання про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою приводу, розглядається слідчим суддею, судом негайно після одержання цього клопотання, у закритому судовому засіданні. Відповідно до вимог ч. 5 ст. 190 КПК України, ухвала про відмову у наданні дозволу на затримання з метою приводу може бути оскаржена у порядку, передбаченому цим Кодексом, а ухвала про дозвіл на затримання оскарженню не підлягає.

Розглянувши клопотання, вивчивши надані до нього додатки, заслухавши пояснення прокурора, вважаю, що воно підлягає задоволенню з наведених у ньому підстав.

Так, вважаю документально підтвердженим наданими суду доказами той факт, що підозрюваний ОСОБА_5 може переховуватися від органу досудового слідства, що є одним із ризиків, з наведеного у ст. 177 КПК України, їх вичерпного переліку, і підставами для застосування до нього запобіжного заходу. Надані суду копії процесуальних документів дають підстави вважати обґрунтованою підозру, висунуту ОСОБА_5 у вчиненні ним кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255; ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 205; ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 212; ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 212 КК України. Враховуючи те, що слідчому, прокурору та слідчому судді невідома орієнтовна дата затримання підозрюваного ОСОБА_5 , вважаю за можливе визначити строк дії ухвали у три місяці до 05 серпня 2015 року.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 190 КПК України наводжу в ухвалі дані про прокурора та слідчого: прокурор ОСОБА_3 , тел. робочий 056- 718-13-22; слідчий ОСОБА_4 , тел. робочий НОМЕР_1 .

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131-132, 177, 188-190, 309, 395 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СУ ГУМВС України у Дніпропетровській області ОСОБА_4 - задовольнити.

Надати дозвіл на затримання з метою приводу до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

По затриманню, у встановлені кримінально-процесуальним законодавством строки, доставити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до приміщення Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська для розгляду клопотання про застосування до нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Дата втрати ухвалою законної сили 05серпня 2015 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення05.05.2015
Оприлюднено21.03.2023
Номер документу49955360
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —200/8988/15-к

Ухвала від 05.05.2015

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Сліщенко Ю. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні