Справа № 755/11611/15-к
1-кп/755/708/15
В И Р О К
іменем України
"02" липня 2015 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження № 32014100040000095 від 22 вересня 2014 року за обвинуваченням:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Донецьк, громадянки України, з середньою освітою, не працює, зареєстрована по АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судима,
у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.358, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст.205 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Згідно висунутого обвинувачення, та відповідно до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, ТОВ «КЕЖО» (код за ЄДРПОУ 38807667) зареєстровано по вул. Микільсько-Слобідська, 2 Б в м. Києві. Єдиним учасником ТОВ «КЕЖО» є ОСОБА_5 .
Однак, незважаючи на те, що вказане підприємство зареєстроване в державних органах влади як суб`єкт підприємницької діяльності юридична особа, ОСОБА_5 , вчинила пособницькі дії у вчиненні кримінального правопорушення, прийнявши участь у реєстрації ТОВ «КЕЖО» не з метою здійснення господарської діяльності, пов`язаної з продажем товарів виконанням робіт чи наданням послуг, як передбачено статутом вказаного підприємства, а з метою прикриття незаконної діяльності невстановлених досудовим розслідуванням осіб, з корисливих спонукань.
Реалізуючи свої злочинні наміри, ОСОБА_5 , в липні 2013 року, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_3 , не маючи наміру займатися діяльністю підприємства, пов`язаною з виробництвом товарів, виконанням робіт або наданням послуг, діючи з корисливих спонукань погодилась на пропозицію невстановлених досудовим розслідуванням осіб, за грошову винагороду зареєструвати на своє ім`я ТОВ «КЕЖО», освідомлюючи при цьому, що вказане товариство створюється з метою прикриття незаконної діяльності.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_5 , з метою реєстрації ТОВ «КЕЖО» для прикриття незаконної діяльності, підробила у установчі документи, з метою створення ТОВ «КЕЖО», а саме приблизно в липні 2013 року, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці та при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах, виготовила статут ТОВ «КЕЖО» та протокол №1 загальних зборів учасників ТОВ «КЕЖО» від 25 липня 2013 року, необхідні для державної перереєстрації: на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи ТОВ «КЕЖО» від 30.07.2013 року.
В свою чергу ОСОБА_5 , діючи відповідно до вказівок невстановлених досудовим розслідуванням осіб, з корсливих спонукань, усвідомлюючи, що зареєстрований на її прізвище суб`єкт підприємницької діяльності, буде використовуватись невстановленими досудовим розслідуванням особами для прикриття незаконної діяльності та бажаючи досягнення цієї мети, підписала попередньо виготовлені статут ТОВ «КЕЖО», згідно якого вона виступила одноособовим учасником цього товариства та протокол зборів учасників ТОВ «КЕЖО» від 25 липня 2013 року.
Згідно висновку експерта № 286/тдд від 27 травня 2015 року, підпис в графі « ОСОБА_5 » на 13 аркуші в статуті ТОВ «КЕЖО» 2013 року виконаний ОСОБА_5 та підпис в графі « ОСОБА_5 » в правому нижньому куті на протоколі №1 Загальних зборів учасників ТОВ «КЕЖО» від 25 липня 2013 року виконаний ОСОБА_5 .
Відразу після підписання статуту ТОВ «КЕЖО» та інших документів, що надають право на здійснення державної реєстрації даного товариства, ОСОБА_5 , передала їх невстановленим досудовим розслідуванням особам. Останні, отримавши вказані документи, діючи умисно, протиправно, забезпечили їх подання до Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації для здійснення державної реєстрації даного суб`єкту підприємницької діяльності.
Підписання ОСОБА_5 , статуту ТОВ «КЕЖО» та інших вказаних вище документів надало юридичні підстави державному реєстратору Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, провести державну реєстрацію установчих документів ТОВ «КЕЖО», як суб`єкта підприємницької діяльності юридичну особу у формі товариства з обмеженою відповідальністю за ідентифікаційним кодом 38807667.
Реєстрація ТОВ «КЕЖО» в органах державної влади, отримання необхідних реквізитів юридичної особи назви, юридичної адреси, даних службової особи товариства та інших, надало можливість невстановленим досудовим розслідуванням особам під виглядом зовні законної діяльності, здійснювати незаконні фінансові операції, шляхом здійснення безтоварних господарських операцій, тим самим сприяти службовим особам підприємств- фактичних платників податку на додану вартість в ухиленні від сплати податків до державного бюджету.
Діяльність ОСОБА_5 , яка діючи спільно з невстановленими досудовим розслідуванням особами, зареєструвала на своє ім`я юридичну особу - ТОВ «КЕЖО», здійснювалась у порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб`єктів підприємництва, а саме: пункту 3 статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» №996-ХІV від 16 липня 1999 року, згідно якого власник або уповноважена ним службова особа підприємства повинні організувати бухгалтерськй облік на підприємстві та забезпечити фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних доментах; - пункту 16.1. 4 статті 16 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року, згідно якого, платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Вищевказані пособницькі дії ОСОБА_5 , направлені на створення суб`єкта підприємницької діяльності, не були пов`язані з наміром останньої в подальшому, після реєстрації підприємства, здійснювати ведення його фінансово-господарської діяльності, відповідно до реєстраційних та установчих документів ТОВ «КЕЖО», а також вимог законодавства.
Крім того, ОСОБА_5 , приблизно у липні 2013 року, з корисливих спонукань, керуючись єдиним умислом, підробила установчі документи, з метою створення ТОВ «КЕЖО», а саме приблизно в липні 2013 року, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці та при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах, виготовила статут ТОВ «КЕЖО», а також протокол №1 загальних зборів учасників ТОВ «КЕЖО» від 25 липня 2013 року, необхідні для державної перереєстрації: на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи ТОВ «КЕЖО» від 30 липня 2013 року.
Так, реалізуючи злочинний намір, ОСОБА_5 , заздалегідь усвідомлюючи, що реєструє на своє прізвище суб`єкт підприємницької діяльності ТОВ «КЕЖО», не маючи наміру займатися діяльністю підприємства, пов`язаною з виробництвом товарів, виконанням робіт та наданням послуг, діючи з корисливих спонукань, підписала статут ТОВ «КЕЖО», згідно якого вона виступила засновником і одноособовим власником цього товариства та який містить завідомо неправдиві відомості, а саме: предмет та цілі діяльності товариства, зовнішньоекономічну діяльність товарситва, майно товариства та його фонди, права товариства, управління товариством, права та обов`язки учасників тощо, та протокол №1 загальних зборів учасників ТОВ «КЕЖО» від 25 липня 2013 року.
Згідно висновку експерта № 286/тдд від 27 травня 2015 року, підпис в графі « ОСОБА_5 » на 13 аркуші в статуті ТОВ «КЕЖО» 2013 року виконаний ОСОБА_5 та підпис в графі « ОСОБА_5 » в правому нижньому куті на протоколі №1 Загальних зборів учасників ТОВ «КЕЖО» від 25 липня 2013 року виконаний ОСОБА_5 .
Підроблення ОСОБА_5 офіційного документу статуту ТОВ «КЕЖО» 2013 року та протоколу №1 Загальних зборів часників ТОВ «КЕЖО» від 25 липня 2013 року, надало юридичні підстави державному реєстратору відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Дніпровського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві, 30 липня 2013 року провести державну реєстрацію ТОВ «КЕЖО», як суб`єкта підприємницької діяльності - юридичну особу у формі товариства з обмеженою відповідальністю за ідентифікаційним кодом 38807667.
Дії ОСОБА_5 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 5 ст. 27 ч. 1ст. 205 КК України, як пособництво у фіктивному підприємництві, тобто створенні суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, а також за ч. 1ст. 358 КК України, як підроблення іншого офіційного документа, який посвідчується особою, яка має право посвідчувати такі документи і який надає права, з метою його використання іншою особою.
05 червня 2015 року між старшим прокурором прокуратури Дніпровського району м. Києва ОСОБА_6 , якому на підставіст. 37 КПК Українинадані повноваження прокурора у даному кримінальному провадженні, та обвинуваченою ОСОБА_5 , за погодженням із її захисником ОСОБА_4 в порядку, передбаченому ст. ст.468,469та472 КПК України, укладено угоду про визнання винуватості.
Згідно з даною угодою прокурор та обвинувачена ОСОБА_5 дійшли згоди щодо формулювання підозри, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин та правової кваліфікації дій обвинуваченого за ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст.205, ч. 1 ст.358 КК України, обвинувачений ОСОБА_5 у повному обсязі сформульованої підозри беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні даних злочинів. Також сторонами угоди визначено узгоджене ними покарання, яке ОСОБА_5 має понести за вчиненні злочини з урахуванням положеньст. 70 КК України, а саме у виді 1 року обмеження волі із застосуванням положеньст. 75 КК Україниз іспитовим строком 1 рік.
Розглядаючи в порядку п. 1 ч. 3ст. 314 КПК Українипитання про можливість затвердження даної угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.
Відповідно до правил ст. ст.468,469 КПК Україниу кримінальному провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам, може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Прокурор в судовому засіданні, вважаючи, що при укладенні даної угоди дотримані вимоги і правилаКПК УкраїнитаКК України, просив угоду затвердити і призначити обвинуваченому узгоджену в ній міру покарання та інші передбачені угодою заходи.
Обвинувачена ОСОБА_5 в судовому засіданні також просила затвердити угоду про визнання винуватості і призначити узгоджену в ній міру покарання, при цьому беззастережно визнав себе винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст.205, ч. 1 ст.358 КК України, за обставин, як вони викладені в обвинувальному акті.
Захисник ОСОБА_4 не заперечував проти затвердження вказаної угоди.
Таким чином, суд вважає, що обставини вчинення ОСОБА_5 злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст.205, ч. 1 ст.358 КК України, знайшли своє об`єктивне підтвердження під час підготовчого судового засідання.
Злочини, передбачені ч. 1 ст.205, ч. 1 ст.358 КК України, згідно ізст. 12 КК Україниє злочинами невеликої тяжкості, від яких в даному випадку потерпілих немає.
Суд шляхом заслуховування пояснень сторін кримінального провадження переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, при цьому судом встановлено, що ОСОБА_5 повністю усвідомлює зміст угоди про визнання винуватості, характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винною, цілком розуміє свої права, визначені п. 1 ч. 4ст. 474 КПК України, а також наслідки укладення, затвердження даної угоди, передбачені ч. 2ст. 473 КПК України, та наслідки її не виконання, передбаченіст. 476 КПК України.
Покарання сторонами угоди визначено у відповідності до положень ст. ст.50,65-67 КК України, з урахуванням характеру та тяжкості висунутого ОСОБА_5 обвинувачення, даних про його особу, обставин, що пом`якшують покарання.
Враховуючи викладене, оскільки умови угоди про визнання винуватості між прокурором та ОСОБА_1 відповідають вимогамКПКтаКК України, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для затвердження цієї угоди.
Речові докази та цивільний позов у справі відсутні.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст.314,373,374та475 КПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Затвердити угоду від 05 червня 2015 року між старшим прокурором прокуратури Дніпровського району м. Києва ОСОБА_6 та обвинуваченою ОСОБА_5 , за погодженням із її захисником ОСОБА_4 про визнання винуватості.
ОСОБА_5 визнати винною у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 1ст. 205 КК України, ч. 1ст. 358 КК України, та призначити покарання:
-за ч. 1ст. 205 КК Україниу виді штрафу в розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 8500 гривень ;
-за ч. 1ст. 358 КК Україниу виді 1 (одного) року обмеження волі.
На підставі ч. 1 ч. 2ст. 70 КК Україниза сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити ОСОБА_5 остаточне покарання у виді 1 (одного) року обмеження волі.
У відповідності дост. 75 КК Українизвільнити ОСОБА_5 від відбування покарання, якщо вона протягом іспитового строку тривалістю 1 (один) рік не вчинить нового злочину.
Стягнути з ОСОБА_5 процесуальні витрати на проведення почеркознавчої експертизи в сумі 923 грн. 30 коп. на користь держави.
Вирок набирає законної сили через тридцять днів з дня його проголошення, у разі не подачі на нього апеляції.
Вирок може бути оскаржений з підстав, передбаченихст. 394 КПК України, до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2015 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 49958011 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Сазонова М. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні