ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м.Харків, пр. Леніна, 5
У Х В А Л А
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО
08.09.2015р. №905/2030/15
Суддя господарського суду Донецької області І.К. Чорненька
Розглянувши матеріали за заявою кредитора (заявника) Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області
до боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Буденергопостачання-ДС», смт. Новоекономічне, Красноармійській район (код ЄДРПОУ 31948461)
про порушення справи про банкрутство
04.09.2015р. до господарського суду Донецької області надійшла заява Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області (далі - ДПІ, заявник) №1692/05-16-10 від 28.08.2015р. про порушення справи про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Буденергопостачання-ДС», смт. Новоекономічне, Красноармійській район (далі - боржник) на підставі ст.ст. 10, 11, 12, 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі по тексту - Закон про банкрутство).
У своїй заяві ДПІ посилається на суму податкової заборгованості на суму 490818,03грн., у тому числі: основний платіж 351269,13грн., штрафна санкція 92262,72грн., пеня 47287,03грн.
Ст. 2 Закону про банкрутство передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону про банкрутство, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом .
У своїй заяві ДПІ посилається на те, що: «Закон №2343 чітко відмежовує податкові органи від решти кредиторів та передбачає деякі особливості провадження у справі про банкрутство платника податків, за якими значиться податковий борг, у зв'язку з чим безспірними вимогами податкових органів як кредиторів є грошові зобов'язання у вигляді непогашених податкових зобов'язань платника податків, а також нараховані йому пеня та штрафні санкції».
Суд вважає посилання заявника на Закон про банкрутство необґрунтованими, оскільки:
Ч. 3 ст. 10 Закону про банкрутство чітко встановлені ознаки неплатоспроможності боржника, а саме:
1. Грошові вимоги, які повинні складати триста розмірів мінімальної заробітної плати;
2. Вимоги мають бути безспірними;
3. Такі вимоги повинні бути не задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.
Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) , не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
До грошових зобов'язань відносяться також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, в тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції , визначені на дату подання заяви до господарського суду (ст. 1 Закону про банкрутство).
Також, Вищий господарський суд України звертає увагу на те, що до складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції (п. 8 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013).
Згідно відомостей, вказаних в заяві, станом на 17.08.2015р. сума податкової заборгованості перед бюджетом у боржника складає 490818,88грн. та підтверджується, на думку заявника, даними особового рахунку платника податків, який доданий до матеріалів заяви.
Згідно цього розрахунку станом на 17.08.2015р. податкова заборгованість боржника перед ДПІ за постановою Донецького окружного адміністративного суду №805/7689/13-а від 17.06.2013р. складає 490818,88грн., з яких: основний платіж 351269,13грн., штрафна санкція 92262,72грн., пеня 47287,03грн.
Ст. 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» установлює у 2015 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 1218грн.
З огляду на наведене, кредиторські вимог ДПІ до боржника складають 351269,13грн. та становлять менше 300 мінімальних розмірі заробітних плат (1218*300=365400).
Ч. 7 ст. 11 Закону про банкрутство до заяви кредитора - органу доходів і зборів чи інших органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів до отримання відповідної заборгованості у встановленому законодавством порядку.
Що ж до безспірності грошових вимог ініціюючого кредитора - органу доходів і зборів , то враховуючи, що стягнення з рахунків боржника - юридичної особи коштів у рахунок погашення податкового боргу здійснюється відповідно до умов і порядку, визначених ПК України, а не Законом України «Про виконавче провадження», доказами їх підтвердження є рішення суду про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу, що набрало законної сили, інкасовані доручення для примусового стягнення коштів у дохід бюджету в рахунок погашення податкового боргу та докази вжиття відповідних заходів щодо отримання заборгованості за процедурою, передбаченою ПК України (інформаційний лист Вищого господарського суд України від 28.03.2013 №01-06/606/2013 зі змінами та доповненнями).
До заяви про порушення справи про банкрутство заявником надана постанова Донецького окружного адміністративного суду по справі №805/7689/13-а від 17.06.2013р. При цьому, інкасові доручення за вказаною постановою для примусового стягнення податкового боргу у дохід бюджету відсутні.
Відповідно до ст. 56 ГПК України позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення
Згідно п. 2 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Ст. 11 Закону про банкрутство передбачено, що до заяви кредитора додаються також докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку від 05.03.09 р. № 270 розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв'язку є документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо)
Згідно з п.п. 59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270 «Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку» внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення.
У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках . Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення . За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
До заяви про порушення справи про банкрутство ДПІ наданий опис вкладення з доданим до нього фіскальним чеком, який містить штамп заявника №1692/05-16-10 від 31.08.2015р. та підписаний представником ДПІ.
При цьому відмітки працівника поштового зв'язку, що посвідчує перевірку відповідності вкладення опису, та відбутку календарного штемпелю опис вкладення заяви про порушення справи про банкрутство та доданих до неї документів, не містить.
Відповідно до ст. 15 Закону про банкрутство, господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі; заявник-кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеному ч. 3 ст. 10 цього Закону; заявник-кредитор не надав доказів надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів та з інших підстав, передбачених статтею 63 ГПК України, з урахуванням вимог цього Закону.
З огляду на наведене суд дійшов висновку, що заява Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про порушення справи про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Буденергопостачання-ДС», смт. Новоекономічне, Красноармійській район, підлягає поверненню без розгляду, оскільки не відповідає змісту вимог, зазначених у Законі про банкрутство, не містить доказів того, що сума безспірних вимог кредитора сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати та доказів надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону про банкрутство, повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 10, 11, 15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 56, 57, 63, 86 ГПК України, беручи до уваги постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку від 05.03.09 р. № 270, Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 «Про Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI)», суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області (далі - ДПІ, заявник) №1692/05-16-10 від 28.08.2015р. про порушення справи про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Буденергопостачання-ДС», смт. Новоекономічне, Красноармійській район (код ЄДРПОУ 31949461) повернути без розгляду.
Додаток: заява з додатками на 82 аркушах, конверт.
Суддя І.К. Чорненька
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2015 |
Оприлюднено | 15.09.2015 |
Номер документу | 49960515 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
І.К. Чорненька
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні