ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"02" серпня 2011 р. Справа № Б-19/137-08
вх. № 6628/2-19
Суддя господарського суду Міньковський С.В.
при секретарі судового засідання Юр'єва Л.М.
за участю сторін:
Скаржника: Лозівський міськрайцентр зайнятості, юрисконсульт ОСОБА_1, дор. № 81 від 14.01.2011р.
Ліквідатора: ОСОБА_2
Розглянувши скаргу на дії ліквідатора
по справі за заявою УПФУ в Лозівському районі, м. Лозова
до КП "Водоканал" Лозівської міської ради, м. Лозова
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
31.05.2011р. Лозівський міськрайцентр зайнятості звернувся до суду із скаргою на дії ліквідатора ОСОБА_2, в якої скаржник просить суд зобов’язати ліквідатора визнати та включити до реєстру вимог кредиторів у другу чергу поточні грошові вимоги Лозівського міського райцентру зайнятості з урахування уточненої скарги на загальну суму 205257 грн.41 коп. (страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування),
У письмовому відзиву на скаргу від 24.05.2011р. ліквідатор просить суд у задоволенні скарги на дії ліквідатора відмовити, посилаючись на те, що згідно з п.4.ст.31 Закону України « Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» поточні вимоги кредиторів на суму 205257 грн.41 коп., що виникли в процедурі розпорядження майном боржника або санації підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів у четверту чергу.
В судовому засідання 07.07.2011р. було оголошено перерву до 02.08.2011р.Далі засідання суду було продовжено.
Розглянувши скаргу Лозівського міського райцентру зайнятості на дії ліквідатора, представлені суду сторонами документи, вислухавши пояснення представника скаржника, ліквідатора суд вважає, що скарга не підлягає судом задоволенню на підставі наступного:
Згідно ст.19 Конституції України встановлений такий правовий порядок, який ґрунтується на засадах, відповідно до яких, ніхто не може робити те, що не передбачено законодавством.
Ст.4-1 ГПК України встановлені форми господарського судового процесу. Господарські суду розглядають справи про банкрутство з урахуванням особливостей, встановлених законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» (далі Закон про банкрутство).
Як було встановлено судом, Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Лозівського міського райцентру зайнятості звернувся до ліквідатора з письмовою заявою щодо сплати поточної заборгованості (недоїмки із страхових внесків на випадок безробіття) в сумі 205257 грн. 41 коп., яка виникла згідно поданою боржником розрахункової відомістю за 1 півріччя 2010р. Ліквідатор поточні вимоги скаржника визнав та включив до реєстру вимог кредиторів до четвертої черги, посилаючись на приписи п.4 ст.31 Закону про банкрутство. Проте скаржник вважає, що ліквідатор повинен був включити поточні вимоги кредитора) в сумі 205257 грн. 41 коп. до реєстру вимог кредиторів у другу чергу у порядку ч. п.2.ст.31 Закону про банкрутство.
Відповідно до абз.6 статті 1 Закону про банкрутство передбачено, що кредитори за вимогами боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, є поточними кредиторами.
12.08.2010р. постановою господарського суду КП «Водоканал» Лозівської міської ради ,м. Лозова визнаний судом банкрутом , відносно боржника застосована ліквідаційна процедура, призначений ліквідатором арбітражний керуючий ОСОБА_2
Згідно з ч.1 ст.25 Закону про банкрутство в обов’язки ліквідатора входить розгляд поточних вимог кредиторів, що виникли в процедурі розпорядження майном боржника або санації.
З вищенаведеного слідує, що поточні вимоги кредиторів повинні задовольнятися боржником в процедури розпорядження майном боржника або керуючим санацією в процедурі санації без будь-яких обмежень, оскільки мають пріоритет перед конкурсними кредиторськими вимогами. Крім того на поточні вимоги не поширюється дія мораторію на задоволення вимог кредиторів (ст..12 Закону про банкрутство).
Оскільки правовій режим задоволення поточних вимог в процедурах банкрутство є відміннім від порядку задоволення конкурсних вимог останні в процедурі розпорядження майном боржника або санації не включаються до реєстру вимог кредиторів.
Проте в разі визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури не сплачені ( не виконані) боржником поточні зобов’язання кредиторів, що виникли в процедурі розпорядження майном боржника або санації включаються ліквідатором до реєстру вимог кредиторів у четверту чергу згідно з приписами п. 4 ч. 1 ст. 31 Закону про банкрутство.
В зв’язку з тим, що поточні вимоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Лозівського міського райцентру на суму 205257 грн. 41 коп. виникли в процедурі судової санації (Ухвала господарського суду від 16.07.2009р.) останні вірно включені ліквідатором до реєстру вимог кредиторів у четверту чергу, а ні в другу чергу оскільки у другу чергу вимог кредиторів включається лише конкурсні зобов’язання кредиторів, що виникли до порушення справи про банкрутство. Конкурсні вимоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Лозівського міського райцентру згідно затвердженого судом реєстру вимог кредиторів (ухвала суду від 11.12.2008р.) були включені до реєстру вимог кредиторів в сумі основного боргу 63954, 24 грн. та пені 752,09 грн.
Керуючись ст. ст. 1, 3-1, 22-32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , ст. 86 ГПК України:
УХВАЛИВ:
У задоволенні скарг и на дії ліквідатора відмовити.
Ухвалу направити скаржнику, ліквідатору.
Суддя Міньковський С.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2011 |
Оприлюднено | 15.09.2015 |
Номер документу | 49968821 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Міньковський С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні