cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"07" вересня 2015 р.Справа № 922/5228/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Аріт К.В.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Коралл ЛЛС", м.Харків до Компанії "Канан Тесарат Мандегар", Астана, Іран про стягнення 1031319,50 гривень
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Коралл ЛЛС", звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою до Компанії "Канан Тесарат Мандегар" (відповідача) про стягнення 1031319,50 гривень боргу за договором поставки №17/УХ/К від 10.02.2015 р. Крім того, просив суд судові витрати покласти на відповідача.
Розглянувши надану позовну заяву, суд дійшов висновку про її повернення без розгляду, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 2 частини 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" станом на 01.09.2015р. передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст.8 Закону України "Про державний бюджет на 2015 рік", на 2015 рік установлена мінімальна заробітна плата у місячному розмірі: з 1 січня по 01 грудня 2015 року - 1218,00 гривень.
Відповідно до п.2.21. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21 лютого 2013 року, квитанція про сплату судового збору подається до суду тільки в оригіналі; копії не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем надано копію платіжного доручення №193 від 04.09.2015 р. про сплату 500,00 грн. судового збору, яка не є належним доказом сплати та зарахування до державного бюджету України судового збору.
Платіжні доручення про сплату судового збору подаються до суду в оригіналі, в установленому законом порядку та розмірі судового збору, з актуальними реквізитами.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України "Про судовий збір", судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, суд повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі. Аналогічне за змістом посилання міститься у ст.57 Господарського процесуального кодексу України.
До того ж, у відповідності до п.6 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, суд повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо до позовної заяви не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів. Аналогічне за змістом посилання міститься у ст.56 Господарського процесуального кодексу України.
Позивачем не додано до позовної заяви жодного доказу надсилання відповідачу копії позовної заяви.
Згідно з ч.1 ст.56 Господарського процесуального кодексу України, позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
При цьому, вказана правова норма не ставить обов'язок позивача направити відповідачу копії доданих до позовної заяви документів в залежність від того чи є у відповідача в наявності ці документи, а містить імперативну норму щодо обов'язковості надіслання сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.57 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Як зазначено у п.3.5. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року №18, недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПК України щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК України.
Також, суд звертає увагу заявника на те, що письмові докази подаються до суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (ст.36 Господарського процесуального кодексу України). В разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат", Закону України "Про адвокатуру" або ін. Відповідно до п.5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів „Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації іншої юридичної особи (ФОП - за наявності).
Виходячи з вищенаведених підстав та зазначених обставин, суд повертає позивачу дану позовну заяву без розгляду.
Суд звертає увагу позивача на те, що при повторному поданні позовної заяви, йому слід сплатити судовий збір відповідно до норм чинного законодавства, надати докази направлення позову на адресу відповідача, та завірити додані до позову документи, відповідно до норм чинного законодавства.
Керуючись ст.ст.57, 63, 86 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву та додані до неї документи Товариству з обмеженою відповідальністю "Коралл ЛЛС" (код 39546130, 61103, м.Харків, вул.Космонавтів, б.6, кв.48) без розгляду.
Суддя К.В. Аріт
Примітка: Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення (ст.63 ГПК України).
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2015 |
Оприлюднено | 14.09.2015 |
Номер документу | 49971635 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Аріт К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні