Справа № 141/708/15-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 серпня 2015 року смт. Оратів
Оратівський районний суд
Вінницької області
В складі: головуючого судді Слісарчука О.М.
при секретарі Симоненко С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Оратів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Угарівської сільської ради Оратівського району Вінницької області, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, у відсутності сторін, -
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Оратівського районного суду Вінницької області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Угарівської сільської ради Оратівського району Вінницької області, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом.
В ході розгляду даної справи судом було з'ясовано, що спір між сторонами виник з приводу спадкування майна належного ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Оратів Оратівського району Вінницької області.
Главою 86 ЦК, а також спеціальним законодавством, зокрема, Законом України "Про нотаріат", підзаконними нормативними актами, визначено нотаріальний порядок оформлення права на спадщину, що відповідає встановленій законодавством сукупності функцій притаманній юрисдикційній діяльності судів та нотаріусів.
Це знайшло також підтвердження також у п. 23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 "Про судову практику в справах про спадкування" (далі - ППВСУ від 30 травня 2008 року № 7).
Відповідно до ст.1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто. Особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків або піклувальника. Заяву про прийняття спадщини від імені малолітньої, недієздатної особи подають її батьки (усиновлювачі), опікун. Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини, може відкликати її протягом строку, встановленого для прийняття спадщини.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.(ст.1270 ЦК України).
Ураховуючи те, що шестимісячний строк для прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_4 спливає 03 жовтня 2015 року, тобто сторони спору ще мають можливість скористатись своїм правом на спадкування шляхом звернення із заявою до нотаріуса чи у інший передбачений законодавством спосіб, та від цього залежить хто буде відповідати за даним позовом, тобто дані правовідносини допускають правонаступництво, тому суд дійшов до висновку, що провадження у справі слід зупинити до залучення у справі спадкоємця майна померлого ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Оратів Оратівського району Вінницької області.
На підставі викладеного та керуючись ст.201, 203, 209, 210 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Угарівської сільської ради Оратівського району Вінницької області, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом - зупинити до вступу у справу спадкоємців майна померлого ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Оратів Оратівського району Вінницької області.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
СУДДЯ О.М. Слісарчук
Суд | Оратівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2015 |
Оприлюднено | 02.11.2015 |
Номер документу | 50070804 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Оратівський районний суд Вінницької області
Слісарчук О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні