Справа № 569/17302/13-к
УХВАЛА
26 вересня 2013 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області Ореховська К.Е. , з участю слідчого - Чопко Р.Б. розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Рівненській області ОСОБА_1 яке погоджене начальником відділу нагляду прокуратури Рівненської області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до документів , -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий з ОВС першого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Рівненській області майор податкової міліції ОСОБА_1 звернувся до Рівненського міського суду з клопотанням, яке погоджене начальником відділу нагляду прокуратури Рівненської області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до документів (інформації).
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Рівненській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32012190000000003 стосовно фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, який підозрюється в умисному ухиленні від сплати податків в значних розмірах за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.212 КК України, за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами ФГ «Лаврущенка» , засновником та директором якого є ОСОБА_3, при здійсненні зовнішньо-економічної діяльності, за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, та по факту використання завідомо підроблених документів, службовими особами ФГ «Лаврущенка» , за ознаками злочину, передбаченого ч.4 ст.358 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що фізична-особа підприємець ОСОБА_3, з метою ухилення від сплати податків шляхом заниження об'єкта оподаткування не відобразив в бухгалтерському та податковому обліку доходи за період III-IV кварталу 2010 року, за 2011 рік та доходи від реалізації за готівкові кошти у період з листопада 2011 року по лютий 2012 року горіхів грецьких, насіння гарбузового, шипшини і сухофруктів для підприємців Республіки Білорусь - ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10
Крім того, ОСОБА_3 відніс до складу податкового кредиту суми ПДВ не підтверджені податковими накладними та здійснював підприємницьку діяльність, яка підлягає патентуванню (посередництво у торгівлі, зовнішньоекономічна діяльність, оптова торгівля фруктами та овочам за готівкові кошти) без придбання торгового патенту.
Таким чином, ФОП ОСОБА_3, діючи умисно, з корисливих мотивів шляхом заниження об'єктів оподаткування ухилився від сплати податків та зборів на загальну суму 1 470 499,97 грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в значних розмірах. Кримінальне правопорушення кваліфіковано по ч.1 ст.212 КК України.
Також у ході досудового слідства встановлено, що гр. ОСОБА_3 являючись службовою особою ФГ «Лаврущенка» (код ЄДРПОУ 37012357, м. Сарни) в період 2012-2013 років здійснював експорт сільськогосподарської продукції до Республіки Білорусь по заниженій митній вартості, внаслідок чого в подальшому занизив об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємства.
З метою експорту сільськогосподарської продукції директором ФГ «Лаврущенка» ОСОБА_3 в 2012-2013рр. отримано на підставі підроблених документів про походження (закупівельних відомостей, довідок форми 3 ДФ, накладних від фізичних осіб-підприємців на спрощеній системі оподаткування) фітосанітарні сертифікати в Державній фітосанітарній інспекції Житомирської області та сертифікати про походження форми СТ-1 в Сарненському відділенні Рівненської торгово-промислової палати на вказану сільськогосподарську продукцію.
В подальшому на підставі отриманих дозвільних документів (сертифікатів) по документах про походження сільськогосподарської продукції, що не відповідають дійсності, ФГ «Лаврущенка» проводиться замитнення експорту сільськогосподарської продукції до Республіки Білорусь у Рівненській митниці Міндоходів.
Таким чином директором ФГ «Лаврущенка» ОСОБА_3 за 2012р. занижено об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємства на загальну суму 15 млн. 237,1 тис.грн., внаслідок чого до бюджету не сплачено податку на прибуток підприємства в сумі 3 млн. 199,8 тис.грн. Кримінальне правопорушення кваліфіковано по ч.3 ст.212 КК України.
Також досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ФГ «Лаврущенка» 15.08.2013 подали до Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства завідомо підроблені документи (містять інформацію, що не відповідає дійсності) з метою отримання сертифікату серії №612733 від 15.08.13 про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, а саме подано товарно-транспортні накладні №КЛ-0000148 від 13.08.13, №КЛ-0000147 від 13.08.2013р., згідно яких ПП «Канц-лідер» на замовлення вантажовідправника ПП «Волиньінвестбуд» здійснило перевезення техсировини тополі для ФГ «Лаврущенка» , а також подано інші товарно-транспортні накладні, згідно яких автопідприємство, замовник (платник) та вантажоодержувач ПП «Волиньінвестбуд» здійснило перевезення техсировини, вантажовідправник - філія «Дубенське ДЕД» ДП «Рівненський облавтодор» , інші документи щодо придбання лісоматеріалів.
В подальшому отриманий сертифікат серії РВ №612733 про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, наданий службовими особами ФГ «Лаврущенка» та використаний 15.08.2013р. при митній процедурі з митного оформлення експорту товару ФГ «Лаврущенка» (код 37012357, м. Сарни) - заготовок для виготовлення тари листяних порід (тополя) - 22,14 м.куб., та деревини хвойних порід (сосна) - 5,03 м.куб., декларація №204020000/2013/010126.
Допитані у якості свідків службові особи ПП «Волиньінвестбуд» та ПП «Канц-Лідер» дали покази, що реалізація, перевезення деревини для ФГ «Лаврущенка» не проводилась. Допитані у якості свідків службові особи філія «Дубенське ДЕД» ДП «Рівненський облавтодор» дали покази, що реалізація, перевезення деревини для ФГ «Лаврущенка» , ПП «Волиньінвестбуд» та ПП «Канц-Лідер» , не проводилась.
Таким чином у ході досудового розслідування встановлено, що переміщення товарів ФГ «Лаврущенка» на експорт, митного оформлення експорту товару, здійснювалось службовими особами ФГ «Лаврущенка» по підробленим документам про їх походження.
У ході досудового розслідування встановлено, що сільськогосподарська продукція, яка експортована ФГ «Лаврущенка» , придбавалась директором ФГ «Лаврущенка» ОСОБА_3 згідно накладних, у ПСП «Грузія» .
Слідчий підтримав клопотання в повному обсязі , суду пояснив, що з метою забезпечення цілісності документів та речей, які находяться у ПСП «Грузія» та забезпечення їх повного вилучення та огляду та в подальшому використання таких доказами по кримінальному провадженні, є необхідність отримати тимчасовий доступ до оригіналів документів, які знаходяться у ПСП «Грузія» (код 32389918, Автономна республіка Крим, Первомайський р-н, с. Правда, вул. Перекопська, 5), а саме документів ПСП «Грузія» по взаєморозрахункам із ФГ «Лаврущенка» (код ЄДРПОУ 37012357, м. Сарни), а саме договір купівлі-продажу та додатків до нього, актів приймання-передачі, накладних, видаткових накладних, платіжних доручень, рахунків-фактур, листів, доручень, касові ордери (прибуткові, видаткові), товарно-транспортні накладні та інші документи, бухгалтерські документи, що мають значення для встановлення істини по кримінальному провадженні, а також документів щодо придбання ПСП «Грузія» сільськогосподарської продукції, яка в подальшому реалізовувалась для ФГ «Лаврущенка» , у тому числі закупівельні акти, накладні та інші документи, що мають значення для встановлення істини по кримінальному провадженні за період з 01.01.2011 по 01.09.2013р., у зв»язку з чим просить суд його задоволити.
Представник ПСП «Грузія» на виклик суду не прибув, про час і місце розгляду клопотання був повідомлений у встановленому законом порядку, про причини неприбуття не повідомив.
Однак їх неявка у відповідності до ст.. 163 КПК України не перешкоджає розгляду вищевказаного клопотання.
Заслухавши пояснення слідчого та дослідивши надані матеріали кримінального провадження, слід прийти до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
Відповідно до ч.1 ст.159 КК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у ПСП «Грузія» , та вилучити їх (здійснити їх виїмку), суд вважає,що дане клопотання обґрунтоване, таке, що підлягає до задоволення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.159-164, 372,395 КПК України, слідчий суддя,-
Ухвалив:
Клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Рівненській області ОСОБА_1 яке погоджене начальником відділу нагляду прокуратури Рівненської області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до документів - задовольнити.
Надати старшому слідчому з ОВС першого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Рівненській області ОСОБА_1 тимчасовий доступ до документів та здійснити їх вилучення у ПСП «Грузія» (код 32389918, Автономна республіка Крим, Первомайський р-н, с. Правда, вул. Перекопська, 5), а саме документів ПСП «Грузія» по взаєморозрахункам із ФГ «Лаврущенка» (код ЄДРПОУ 37012357, м. Сарни), а саме договір купівлі-продажу та додатків до нього, актів приймання-передачі, накладних, видаткових накладних, платіжних доручень, рахунків-фактур, листів, доручень, касові ордери (прибуткові, видаткові), товарно-транспортні накладні та інші документи, бухгалтерські документи, що мають значення для встановлення істини по кримінальному провадженні, а також документів щодо придбання ПСП «Грузія» сільськогосподарської продукції, яка в подальшому реалізовувалась для ФГ «Лаврущенка» , у тому числі закупівельні акти, накладні та інші документи, що мають значення для встановлення істини по кримінальному провадженні, за період з 01.01.2011 по 01.09.2013р.
У разі відсутності оригіналів документів надати засвідчені копії вказаних документів та протоколів (описів), що підтверджують вилучення оригіналів.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Рівненського міського суду ОСОБА_11
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2013 |
Оприлюднено | 11.01.2016 |
Номер документу | 50110752 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Рівненський міський суд Рівненської області
Ореховська К.Е. К. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні