Справа № 592/8796/15-ц
Провадження №2/592/2596/15
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
11 вересня 2015 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Косолап М.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ТОВА «ЮА», третя особа: Відділ державної реєстрації юридичних осіб, легалізації об'єднань громадян та державної реєстрації друкованих засобів масової інформації головного управління юстиції в Сумській області про припинення державної реєстрації,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду в порядку цивільного судочинства з вказаним позовом.
Дослідивши заяву, приходжу до висновку, що її слід залишити без руху з огляду на наступне.
Відповідно до положень статей 55, 124 Конституції України та статті 3 ЦПК кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до положень ч.ч. 1 - 3 ст. 15 ЦПК України с уди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства. Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.
Право на звернення в суд не є абсолютним і на цьому неодноразово зауважував Європейський суд з прав людини, оскільки певна визначена процедура звернення за захистом свого порушеного, невизнаного або оспрюваного права повинна бути передбачена нормами національного законодавства. І за таких обставин кожна особа, звертаючись до суду із позовом, повинна його (цього порядку) дотримуватися (рішення «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975 року, «ОСОБА_2 де ля Прадель проти Франції» від 16.12.1992 року).
Так, звертаючись до суду з вказаним позовом позивач просить припинити державну реєстрацію ТОВ «ЮА» (код 33078791) за адресою: м. Суми, вул. Чернігівська, 16.
За приписами ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців» (далі - Закон) підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Вказану норму в обґрунтування позову зазначає і позивач.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону державну реєстрацію припинення юридичних осіб та державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичними особами – підприємцями проводить державний реєстратор.
Згідно частини першої статті 4 Закону державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
За визначенням, наведеним в абзаці четвертому статті 1 Закону, державний реєстратор - це посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, яка відповідно до цього Закону від імені держави здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Виходячи з повноважень державного реєстратора, визначених статтею 6 цього Закону, підлягають розгляду адміністративними судами спори з приводу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, змін до установчих документів юридичних осіб та зміни імені або місця проживання фізичних осіб - підприємців, припинення юридичних осіб та підприємницької діяльності фізичними особами - підприємцями, зміни мети установи у встановленому законом порядку тощо.
Вищевикладене відповідає правовій позиції Вищого адміністративного суду України, викладеній у п. 7 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20.05.2013 р. № 8 «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів».
З поданого позову не зрозуміло до кого саме позивачем заявлено вимогу - припинити державну реєстрацію юридичної особи, оскільки державна реєстрація є одним із способів впливу держави на формування та розвиток саме публічно-правових відносин.
У зв'язку з вищевикладеним, вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суд позбавлений можливості перевірити належність даного спору до цивільної юрисдикції.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим ст. 119 ЦПК України, відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України вважаю за необхідне залишити її без руху, запропонувавши позивачу протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали усунути вищезазначені недоліки – зазначити до кого заявлено вимогу - припинити державну реєстрацію юридичної особи.
Роз'яснити ОСОБА_1, що у іншому випадку позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута.
Керуючись ч. 1 ст. 121 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,
у х в а л и в :
Позов ОСОБА_1 до ТОВА «ЮА», третя особа: Відділ державної реєстрації юридичних осіб, легалізації об'єднань громадян та державної реєстрації друкованих засобів масової інформації головного управління юстиції в Сумській області про припинення державної реєстрації – залишити без руху, запропонувавши позивачу усунути вказані недоліки протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити ОСОБА_1, що у разі не усунення вказаних недоліків заява буде вважатись неподаною.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М . М . Косолап
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2015 |
Оприлюднено | 21.09.2015 |
Номер документу | 50147454 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Косолап М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні